Skocz do zawartości

Projekt Girls und Panzer 1:35


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Evildead napisał:

Tak jak @orzechu500 napisał blaszki wycinasz na twardym podłożu, masz w domu płytę Cd/DVD ? to już wiesz co możesz wykorzystać jako podłoże , do ścięcia zadziorów wystarczą zwykłe małe nożyczki, dalej pilnik, cążki to słabo się nadają

Wąskie precyzyjne cążki dla elektroników-, nadają się jak najbardziej do wycinania elementów fototrawionych zarówno Eduarda, Abera, Parta i tych dołączonych  w zestawach do modeli. Takie się rzeczywiście nie nadają:

 SZCZYPCE OBCINACZKI CĄŻKI BOCZNE PRECYZYJNE PLATO 9230568044 - Allegro.pl

Muszą mieć takie ostrza:

meng-mts039-4.jpg

Potem zadziory szlifuję pilniczkiem diamentowym.

Yato Pilnik Iglak Diamentowy Półokrągły 160Mm Yt-6148

Każda technika jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Evildead napisał:

Cążki do blaszek :) myślałem że to przerost formy nad treścią, marketing itd, ja to po taniości

Haha ale pilniczek Tamiya dedykowany do blaszek jest 😉 Też go bardzo lubię- sprawdza się i nie jest jakoś pieruńsko drogi jak na narzędzia tej firmy.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wycinania blach wystarczy dobry skalpel, chirurgiczny lub z Olfy. Nie ciąć czubkiem ostrza, bo szybko się ukruszy, tylko środkiem ostrza. Tnę na instrukcji z modelu, jeżeli nie jest grubsza niż kilka kartek, nic się nie odkształca, a ostrze tak nie cierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile się namęczyłem z tymi blachami ze przesiadłem na cyjanke  z Miga.

Tylko gdy kleiłem cyjanką to zaczęło kopcić jakby reakcja powstawała Dziwne.

EzXQAoT.jpg

8nzqZFD.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast maty samogojącej kupiłem deskę do krojenia w Ikea, z jakiegoś polietylenu, były pakowane po 2 sztuki. Na tym tnę, wybijam, wycinam blaszki (nożem Olfa, jak messer pisze): https://www.ikea.com/pl/pl/p/finfoerdela-deska-do-krojenia-gietka-ciemnoszary-ciemnoturkusowy-30335898/?gclsrc=aw.ds&gclid=CjwKCAiAg6yRBhBNEiwAeVyL0H9DMUxL8Xo-Bf3A2hokJeGQ8JK3buRVHP_J9FUbAf_irpgs-9oDqhoC_zIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Nad cążkami do wycinania blaszek tez się zastanawiam, bo te do wycinania części z ramek to rewelka, nawet najtańsze. Mniej roboty przy szlifowaniu i blach, i plastiku. A

zawsze się broniłem przed gadżetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, meser262 napisał:

Prawidłowe mocowanie "korytek" antenowych.1020926195_meser262@Mocowaniekorytekantenowych.thumb.jpg.b7283a6c37bb19477f45897824841e92.jpg

Rysunek tylko w celach dyskusji.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Czyli wygląda na to ze Dragon dał nieodpowiednie mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DamianosPL napisał:

Czyli wygląda na to ze Dragon dał nieodpowiednie mocowania?

To jest bardzo leciwy model. O tym już Ci inni też wspominali - jeśli się nie mylę.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meser262 napisał:

To jest bardzo leciwy model. O tym już Ci inni też wspominali - jeśli się nie mylę.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Sugeruje sie tym zdjęciem.

image.png.6b77a7ca119049cb95aae7a858024457.png

Ale większość nie miała tych korytek. 

Ale poszperałem i rzeczywicie jest na jednym zdjęciu.

17643570044_721871221e_b.jpg

A tutaj filmik dla ciekawskich. Ciekawych rzeczy mozna sie dowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DamianosPL napisał:

Sugeruje sie tym zdjęciem.

Sugerujesz się zdjęciem rysunku - Twoja sprawa.

 

16 godzin temu, DamianosPL napisał:

Ale większość nie miała tych korytek. 

 

To nie istotne w tym przypadku. TY robisz pojazd który powinien je mieć.

 

16 godzin temu, DamianosPL napisał:

Ale poszperałem i rzeczywicie jest na jednym zdjęciu.

Widocznie szukasz w niewłaściwych miejscach/źródłach.

Poszukaj fotek w wersji B~D - ma korytko z jednej strony i wersji E~F ma dwa korytka.

https://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/tanks-2-3/stug_iii/

https://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/tanks-2-3/stug3/

Zdjęcie które wkleiłeś pokazuje oficerów armii portugalskiej oglądających sprzęt niemiecki na froncie wschodnim w sierpniu/wrześniu 1942 roku. Pojazd to StuG III ausf.F.1902610060_meser262@Of.portugalscy-08-09-1942-frontwschodni.thumb.jpg.db31af41e20388b4d9c323694c25d806.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
11 godzin temu, kryspacz napisał:

Tak z zupełnej ciekawości, któryś z modeli zostanie ukończony? Jeden?  Którykolwiek? Humvee z Powidza na przykład?

Tak będą ukończone. Pz IV ausf.D już został ukończony. A humvee z Powidza poleciał na śmietnik bo spadł z komody i się cały rozsypał. Teraz się skupiam na tym projekcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.