Skocz do zawartości

Projekt Girls und Panzer 1:35


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.12.2021 o 14:03, DamianosPL napisał:

Czyli przednich kół nigdzie nie dostane? Tył dałbym jakoś rade przerobić ale te koła przednie.

 

Dostałbyś. Ja na przykład mam takie i mógłbym Ci dopomóc ale pisałem do Ciebie, nie odpisałeś, masz w du... także ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, enten napisał:

 

Dostałbyś. Ja na przykład mam takie i mógłbym Ci dopomóc ale pisałem do Ciebie, nie odpisałeś, masz w du... także ten...

Napisałeś mi dotyczące modelu Stuga a nie kół. A Stuga już mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skleiłem nigdy żadnego niemieckiego pojazdu poza BMW R75, ale z uwagi na to, co to za anime, to oderwij się od  tego, co sam sobie narzucasz i klej pojazd z gry. Bo czym to się różni od klejenia pojazdu ze zdjęć archiwalnych? Abstra:bip:ąc od samej idei zabaw dziewczynek na niemieckich czołgach z II WW, co dla mnie jest mówiąc szczerze trochę dziwne...

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lipstein napisał:

Nie skleiłem nigdy żadnego niemieckiego pojazdu poza BMW R75, ale z uwagi na to, co to za anime, to oderwij się od  tego, co sam sobie narzucasz i klej pojazd z gry. Bo czym to się różni od klejenia pojazdu ze zdjęć archiwalnych? Abstra:bip:ąc od samej idei zabaw dziewczynek na niemieckich czołgach z II WW, co dla mnie jest mówiąc szczerze trochę dziwne...

Własnie tak robie. Pojazd z anime/gry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice ukończone ile się nawk... nad nimi ze nie wiem co. Idz pan w ch.. z taką instrukcją i tą firmą Border. Zawsze brakowały jakieś ogniwka. Został podkład, malowanko, bezbarwy, kalki i Panzer Vor! I czas na Ausf.D od Tamiya. Zostało mi około 26 cos ogniw jeszcze. Koła są nie przyklejone jeszcze, gąsienice tak.

Przechwytywanie.thumb.PNG.c20d4f3838723b86f44280ef11be56ab.PNG

2TjAsoB.jpg

MxnozIT.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pz IV f2/g ?   czeka na podkład a w danym momencie bedzie zaczynany Pz IV Ausf. D.  Kalkomanie z Bordera jak i Tamiya nie uzyje i są schowane. Model już ma swoje lata nie to co nowy Border. Tamiya kupiona za 48zł na czarny piątek.

1.thumb.png.5ecd79c6765a8cac0fd966ffebbb4fb9.png

GuP_E7_(2).thumb.jpg.2ee2d669abf2c54de2e623de34699961.jpg

Q1S8543.jpg

OTmoXfL.jpg

hjwd7PN.jpg

JwZAgl8.jpg

M0w83JZ.jpg

cDjcskc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam powoli sie dzieje.

Kadłub przymierzony na sucho.

 

Według mnie dopasowanie o wiele lepsze w Border Model. A w tamiya widze ze trzeba bedzie szpachlować.

tegiJhm.jpg

QDYTQy2.jpg

tFlHUV4.jpg

 

 

 

 

+ Różnica wielkości.

Pz IV F2/G?   Pz II  i Pz IV Ausf D.

IMG_20211227_134812.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Border prawie wcale nie szpachlowałem bo elegancko pasowało. To wzamian dostałem szpachlowanie Tamiyii.

Zdjęcia w tak sobie jakości za to przepraszam ale liczy sie koncowy etap.

sDgYm1J.jpg

Enmg6SQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bulik58 napisał:

Ukonczona znaczy do malowania?

Podkład po podkładzie ewentualne poprawki i na końcu farba.

Ale podkład w kazdym czołgu dam kiedy będzie cieplej. Bo maluje aero na strychu a tam temperatura jest na minusie jeśli chodzi o podkład Mr.hobby. Bo tak to maluje w domu akrylami z aero.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie roku 2021.

Planowany Projekt:
Girls und Panzer Aircraft

 

Projekt w trakcie:
Projekt Girls und Panzer 1:35

 

Modele w trakcie:
Border Model Pz.Kpfw. IV Ausf. F2 & G
Tamiya Panzer Kampfwagen IV Ausf.D

 

Modele na składzie:
Dragon StuG III Ausf. F 

 

Modele w Planach:
Oarai Girls' Academy:
PzKpfw IV Ausf.H
Hobby Boss German Panzer Pkfw 38t Ausf.B
Academy/Airfix Jagdpanzer 38(t) Hetzer [Early Version]
FineMolds FM56 IJA Type 89 Medium Tank Ko
Academy/Tamiya U.S. MEDIUM TANK M3 LEE
Tamiya B1 Bis
Italeri 6565 VK 4501 (P)
FineMolds FM55 IJA Type3 Medium Tank "Chi-Nu"
Takom Mark IV Tank Male

i inne.

 

Poboczne:
Daimler Dingo
Volkswagen Kübelwagen
Kurogane Type 95
SdKfz 254
SdKfz 302 Goliath tracked mine
i inne.

IMG_20211231_144322.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do konca detale przykleiłem i zaczałem przymierzać gąsienice , gumowe dla mnie tragedia wole jednak plastikowe bo ładnie mozna wypoziomować a gumowe trzeba naciagać. Jutro czas na koła i bedzie czekało na podkład wszytsko. Koła nie sa przyklejone bo lepiej do malowania bedzie potem. Z racji ze mam wolne do 9 stycznia ogolnie 17 dni bedzie od pracy to chyba Od weekendu zacznę Stuga III Ausf.F.

qYxvGPp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czas przyszedł na koła i szlifowanie ich . Zostaje podkład , ewentualne poprawki po podkładzie,malowanko, bezbarwny i kalki. Jutro prawdopodobnie wpadnie Inbox Dragona Stug III Ausf.F.

Mam pytanie Czołgi z II wojny miały mat czy lepiej półmat dać?

JN8vA15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inbox Dragona i juz napotkałem pierwszy problem bo na instrukcji nie jest napisane ile ogniw z jednej strony a policzyłem ze w zestawie jest 228 sztuk pojedyńczych. Wątpie by było na jedna strone 114 pojedynczych coś mi tu nie pasuje.

Kalkomanie podobno takie już są na Discordzie mi powiedziano. Mi sie wydaje że są zżółknięte ale nie znam sie na tej firmie pierwszy raz ją mam.

I Dragon widze że daje blaszki przełamie się i kupie klej Miga i skleje blachy pierwszy raz.

Tak przy okazji sporo części mi zostało z Pz czwórek

sISftqF.jpg

jUdQBTB.jpg

3NMdS1Q.jpg

q9hJD8s.jpg

i001183378.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DamianosPL napisał:

Inbox Dragona i juz napotkałem pierwszy problem bo na instrukcji nie jest napisane ile ogniw z jednej strony a policzyłem ze w zestawie jest 228 sztuk pojedyńczych. Wątpie by było na jedna strone 114 pojedynczych coś mi tu nie pasuje.

Pełna taśma gąsienicy z jednej strony składała się z 93 ogniw. 

http://www.panzerpunkt.info/strony_www/stug3.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, robertmodelarz napisał:

Pełna taśma gąsienicy z jednej strony składała się z 93 ogniw. 

http://www.panzerpunkt.info/strony_www/stug3.htm

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie Wiesz moze czy na pojazdy był dawany mat czy półmat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianosPL napisał:

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie Wiesz moze czy na pojazdy był dawany mat czy półmat ?

Farby były matowe.  

Dookolarzeszy - najlepsze znaleziska i wpisy o #dookolarzeszy w Wykop.pl -  od wpisu 54913065origin colours cans.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.