Skocz do zawartości

Kamuflaż bez aerografu


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Aerograf to bardzo pożyteczne narzędzie - ale samo nie maluje, wymaga to czasu i pracy żeby się nauczyć korzystać z niego. Pędzlem oczywiście też można, ale twierdzę, że opanowanie pędzla jest jeszcze trudniejsze niż w przypadku aerografu. Gdybym robił kamuflaż bez aerografu (jeszcze jest pytanie jaki?), to nie wiem, czy nie pokusiłbym się o nanoszenie plam kamuflażowych za pomocą gąbki - coś w rodzaju tamponowania. No i warto pamiętać jeszcze o washach i suchym pędzlu - kiedyś tylko coś takiego się robiło...

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pmroczko napisał:

Cześć!

Aerograf to bardzo pożyteczne narzędzie - ale samo nie maluje, wymaga to czasu i pracy żeby się nauczyć korzystać z niego. Pędzlem oczywiście też można, ale twierdzę, że opanowanie pędzla jest jeszcze trudniejsze niż w przypadku aerografu. Gdybym robił kamuflaż bez aerografu (jeszcze jest pytanie jaki?), to nie wiem, czy nie pokusiłbym się o nanoszenie plam kamuflażowych za pomocą gąbki - coś w rodzaju tamponowania. No i warto pamiętać jeszcze o washach i suchym pędzlu - kiedyś tylko coś takiego się robiło...

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Że nie będzie to proste do zrobienia pędzlem to tak podejrzewałem. Zastanawia mnie bardziej czy efekt pędzlem można uzyskać bardzo zbliżony do aerografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskanie mistrzostwa w operowaniu narzędziem jest trudne dla każdego narzędzia. Porównywalny efekt to też nie jest jednoznaczne określenie i kto tam zgadnie co masz na myśli. Ale to, że przyzwoicie pomalować model jest bez porównania łatwiej aerografem niż pędzlem nie ulega wątpliwości. Jedyną przewagą pędzla jest cena i ma to istotne znaczenie, gdy człowiek nie jest pewien, czy wsiąknie w to hobby. Jeśli chce tylko spróbować, to już jest kwestia budżetu i tego (jak w znanym, skeczu) 'Ile można stracić?'.

A niektóre, powszechnie stosowane efekty, związane z kamuflażem i weatheringiem są w zasadzie niedostępne dla pędzla.

 

Ale jeśli Twoje  ostatnie pytanie to klasyczne 'Yes or No Question', pomijające wszelki kontekst, to odpowiedź na nie brzmi: tak.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i polecenie kanałów. To mi daje nadzieję bo przyznam że koszty aerografów powalają

25 minut temu, greatgonzo napisał:

 

 

25 minut temu, Thalgonis napisał:

Można pyndzlem, można 🙂

Tu masz kanał „czarodzieja” pędzla - naprawdę robi to wrażenie -> Quick Kits

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 16.10.2021 o 13:58, LuckyStrike napisał:

Dzięki za odpowiedź i polecenie kanałów. To mi daje nadzieję bo przyznam że koszty aerografów powalają

 

 

To nie kupuj od razu tych markowych. Ja po powrocie do hobby, przez 3-4 lata psiukałem chinolem z allegro za 70PLN. Dopiero jak uznałem, że jakotako mi idzie, wziąłem na raty (sic!) 😂 https://www.m-zone.pl/mr-procon-boy-fwa-platinum-0-2-mm.html. A teraz można chinola nawet taniej, niż 7 dyszek, bo na alliexpress są aerki za okolo 40 PLN i to całkiem całkiem (ktoś robił test i stwierdził, że można tego używać 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.