Skocz do zawartości

M1 Abrams, 1/35 Academy


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja sie dolacze do projektu. Niestety nie bedzie to pierwszy M1 w grupie, ale zapewne troszke inaczej do tematu podejde. Otoz zamierzam wykonac takie cos:

abrams_013-1.jpg

us12_jpg.jpg

abrams20182ce7.jpg

abrams_017-1.jpg

abrams_lessons_learned5.jpg

Jezeli w trakcie prac okaze sie ze za malo jest "barw forum" to poprosze organizatora wycieczki o przeniesienie do innego dzialu, ale poki co to chce sprobowac. Za podstawe posluzy model Academy:

f520_1.jpg

i zamiast gasek starego typu uzyje tych ktore mi pozostaly po M1 Panther II, przynajmniej sa dobrego ksztaltu. Generalnie nie bede sie spieszyl, jako ze niedlugo slub to i sianka i czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Adamie,

No ciekawski temacik, zniszczone pojazdy to duże wyzwanie. Zdjęcia właściwie masz, więc budowa powinna iść gładko. Jak oceniasz model Abramsa w wykonaniu Academy??? Dotychczas, spotykałem sie raczej z nieprzychylnymi opiniami...

 

Generalnie nie bede sie spieszyl, jako ze niedlugo slub to i sianka i czasu brak.

Od razu gratuluję i życzę wszystkiego dobrego (także modelarskiego) na nowej drodze życia...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Adamie,

No ciekawski temacik, zniszczone pojazdy to duże wyzwanie. Zdjęcia właściwie masz, więc budowa powinna iść gładko. Jak oceniasz model Abramsa w wykonaniu Academy??? Dotychczas, spotykałem sie raczej z nieprzychylnymi opiniami...

Zdjec mam jeszcze wiecej, spedzilem jakis tydzien szperajac po necie i chyba mam wszystko co mi sie udalo znalesc. Co do samego modelu to jeszcze nie wiem bo nadal lezy w pudle, ale juz jest jedna rzecz ktora mi troszke utrudni zadanie. Mianowicie ramiona od kol jezdnych sa czescia kadluba i nie ma mozliwosci ich regulacji, zupelnie inaczej niz u trumpetera gdzie trzeba je wkleic i w zwiazku z czym pokombinowac z ukladem kol. Reszta wyjdzie w praniu.

Od razu gratuluję i życzę wszystkiego dobrego (także modelarskiego) na nowej drodze życia...

Tez dziekuje i tez poczekajmy wyjdzie wszytko w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO będzie fajny

Napisz, czy użyjesz zestawowych gąsienic, czy może coś więcej, ogólnie jak chcesz podejść do tego od strony technicznej.

 

Wraczki są ciacha

 

Wiec gaski beda zestawowe, ale nie academy tylko trumpeter (to ze wzgledu na inny ksztat gumowych nakladek). Do zrobienia powyginanego tylnego kosza na wiezy zamierzam uzyc drutu. Cala reszta bedzie powstawala w trakcie budowy (bedzie duzo zabawy z wiertarka i moze palona i szlifowana guma). Tyle na razie, poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamkijak ruszaj z budową, jest to cudowny czołg, za parę tygodni też dołączę z niezbyt "mistrzowskim" warsztatem. Ale klimat będzie podobny, w zależności czy uda mi sie wreszcie ustalić czy Hummer M1025 należy do polskich oddziałów czy tez nie.

 

Z niecierpliwością czekam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klimat będzie podobny, w zależności czy uda mi sie wreszcie ustalić czy Hummer M1025

Wow, tematyka Iraku zaczyna wyprzedzać ilością Panzerwaffe - nowa jakość na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.primept portal.net/m1_damaged_iraq.htm te zdjęcia masz?

_________________

Mam, ale dzieki. Przez ostatnie 2 tygodnie przekopalem net i ten konkretnie zniszczony abrams wracal jak bumerang, wiec uznalem ze to musi byc to. Najwiecej klopotow bylo ze znalezieniem fotek od gory zeby zobaczyc jak komory z amunicja wygladaja po trafieniu. Jakby ktos ewentualnie dysponowal jakimis zblizeniami to bardzo poprosze o fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiec Reggy wygrywa roczny zapas proszku do pieczenia. Obrobka kol za pomoca skalpela okazala sie najszybsza i najskuteczniejsza.

Jak na razie tylko 4 zestawy doczekaly sie przerobek, odcialem przednia czesc blotnikow i czesciowo zastapilem blaszka z puszki po Red Bull. Wycialem takze dwie pokrywy z silnika, jedna wedlug zdjec nadal jest tylko odchylona, za to druga gdzies odpadla.

P1060370.jpg

P1060369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz jade dalej z tym projektem. Po chwili zwatpienia czy to w ogole jakos wyjdzie postanowilem brnac dalej. Wszystkie kola sa juz obrobione i uksztaltowane. Kadlub sklejony i zaszpachlowany. Pora na oslony boczne i ich odpowiednie uksztaltowanie.

P1060372.jpg

P1060373.jpg

P1060375.jpg

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze na razie wygląda (mam nadzieję, że niedługo będzie wyglądać świetnie ). Dużo odwagi w gięciu i demolowaniu! Może dałoby się miejscami zaadaptować ciekawą technikę jaką ostatnio zauważyłem w użyciu przez paru modelarzy - mianowicie przyklejanie pogiętej folii aluminiowej. Wydaje mi się, że kolega Rzelu użył jej z bardzo ciekawym rezultatem na błotnikach w swoim Ba-6. Widoczne na drugim zdjęciu podlinkowanego posta:

viewtopic.php?p=110533#110533

I ogólnie, zróżnicowanie faktury powierzchni czy to rozpuszczalnikami, płynnymi szpachlówkami, czy też maltretowaniem przy użyciu skalpela i innych narzędzi ułatwi malowanie spalonej farby i wszelkich pochodnych efektów.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha witam po paru dniach i przedstawiam dol juz skonczony i pomalowany podkladem. Nie wiem jeszcze co zrobic z wlazem kierowcy poniewaz nigdzie nie moge sie dopatrzyc czy jest otwarty czy nie. Teraz pora na wieze i tu bedzie wiecej zabawy.

P1060376.jpg

P1060377.jpg

P1060378.jpg

P1060379.jpg

P1060380.jpg

Cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić italerowskiego, ma ogniwkowe gąsienice wypraski ma takie same jak academi.

Kupilem najtanszego na E-bay, wiedzac ze i tak bede robil rozwalonego. Gaski sa z trumpka, plastikowe i skladaja sie z pojedynczych ogniw i dluzszych odcinkow. z prawej strony brakuje sporego odcinka poniewaz powinien wystepowac tam duuuuuzy zwis. Wykorzystam odcinek gumowych z

zestawu academy bo latwiej bedzie zrobic taki zwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej obecnosc czy wykonanie?

Wykonanie... Wygląda, jak jakiś odprysk, lub uszkodzenie pancerza, a w rzeczywistości element ten jest wykonany z blach , a za tą kratką są otwory -tak ten element wygląda bez ochronnych kratek (Model M1 Panther II z Dragona ) :

 

SPM_A0308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz teraz wiem ze popelnilem blad. Myslalem ze skoro chce go zrobic zniszczonego wiec kupie najtanszy, a trzeba bylo kupic cos lepszego-bardziej zdetalizowanego, latwiej wtedy by bylo zrobic wszystkie uszkodzenia. Element ten w modelu academy jest w calosci i ciezko cos zdzialac. Zdjecie na ktorym sie wzorowalemrobiac to uszkodzenie:

abrams_017-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.