Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. IV ausf D - Dragon 1/35


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja ze swojej strony powiem, widząc na żywo dziś - ładnie wygląda piaskowy na brązowy podkład, choć na przyszłość lepiej chyba zastosować bardziej "ziemny" kolor. Ale jest fajnie.

A oto nasz dzielny MrBat otoczony przez kolegów i piękne panie na moim warsztacie:

p61000031tl3.jpg

P.S.

Serdeczne podziękowania dla MrBata za sprawdzenie, przy jakim ciśnieniu moja instalacja kompresora wybucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki uprzejmości Reggego, korzystając kolejno z trzech aerografów, w tłumie pokazanym na zdjęciu, pomalowałem panzera na piaskowo.

Efekt - niech każdy sam oceni. Miało być trochę mocniej pocieniowane, ale już jakoś tak wyszło.

 

IMG_2354.jpg

IMG_2352.jpg

IMG_2351.jpg

IMG_2350.jpg

IMG_2355.jpg

 

P.S. Z kompresora to się nie śmiej, jak to huknęło to mi dusza w pięty poszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie chłopaki fajnie blisko siebie mieszkacie, tu na jakiegoś grilla się ugadujecie...eh... też bym tak chciał

 

a piaskowy wygląda jak najbardziej si

 

P.S. chyba zaczne coś w pancerce dłubać jak tak patrze na wasze prace

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wash, mocny i wyraźny. Dobrze kalki siadły. Trochę przy lufie za brudno. Mi się podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś troszku więcej brązu dać do washa

To jeszcze nie koniec. Jutro jak położę lakier to jeszcze popracuję jakimiś brązami itd.

Trochę przy lufie za brudno.

Się poprawi.

jakiego koloru jest drugi wash? czarny i?

Jak do tej pory wszystko było robione mieszanką czerni i sieny palonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, robiłem na oko. Generalnie jedna mi wyszła chyba dłuższa, bo się zrobił nieciekawy zwis przy kole napędowym. W ogóle patrząc na zdjęcia z epoki to trudno się doszukiwać jakichkolwiek zwisów gąsienic, ale to mało ciekawie wygląda

Ale zawsze to nowe doświadczenie i następnym razem już będę wiedział jak się za nie zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle patrząc na zdjęcia z epoki to trudno się doszukiwać jakichkolwiek zwisów gąsienic, ale to mało ciekawie wygląda

Osobiście, też jestem zwolennikiem robienia zwisów gąsienicy, jednak zwróciłem, na to uwagę w Twoim przypadku, gdyż u Ciebie zwisy te, wyszły nieco za duże. Wspomniałeś:

(...) następnym razem już będę wiedział jak się za nie zabrać.
Dokładnie, następnym razem będzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za buraczkowe przebarwienia na pancerzu

szczególnie w okolicach włazu i szczeliny kierowcy,

dziwnie wyglądają...

Też miałem się o to pytać. Jednak analizując proces malowania stwierdziłem, iż jest to podkład, czyli brąz jaki zastosował Jarek. Fakt, wygląda nieco kiepsko. Domyślam się jednak, że to nie koniec malowania i w późniejszych fazach, MrBat usunie ten problem.

Patrząc na proces malowania, stwierdziłem, że brązowy podkład to pomysł nie najlepszy i na swoim Oplu Blitzu od Tamki zastosuje sprawdzony ciemnoszary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych technikach taki klasyczny preszejding jest chyba zbędny...

Skłaniam sie bardziej do malowania pojazdu na kolor "z deczka" ciemniejszy niż zakładany przez autora przed filtrowaniem i cieniowanie tego oraz modulowanie jaśniejszymi odcieniami - tutaj jednak mamy trochę płaski kolor podstawowy - ale póki co jest tylko baza i wash więc pewnie przyjdzie poczekać na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych technikach taki klasyczny preszejding jest chyba zbędny...

Hmmm to prawda - osobiście, też powoli, ale podkreślam powoli, odchodzę od stosowania preshading'u. Niemniej, w przypadku mojego Opla wydaje mi się on, niejako konieczny (no wiesz, rama, paka - tam preshading pokaże swoje zalety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, rama, paka - tam preshading pokaże swoje zalety

 

 

heh... no właśnie po walce z drewnem na wagonie,

myślę że lepiej sięsprawdzają tu washe, filtry i malowanie

pedzelkiem detali

 

szejding tyle o ile na metalowych elementach

jak drzwi czy maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subgrafik, jakby co poproszę Cię o poradę, w tej sprawie na priv. Twoje doświadczenie z tym wagonem, okaże się dla mnie nieocenione.

Z drugiej strony, nie chcę tutaj, robić koledze offtopic'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów bym się nie spodziewał

Tak, to buraczkowe to wyłazi podkład. Z lenistwa wszystkie zdjęcia robione są z fleszem, więc kontrast jest nieco przejaskrawiony i normalnie te przy wizjerze chowają się w cieniu. Ale macie racje - następnym razem na podkład dam coś zdecydowanie ciemniejszego.

Co do reszty... Model muszę skończyć gdzieś do połowy dnia następnego, więc poza obiciami i zaciekami, kapką pigmentów i może olejów, nic już nie będę robić. A jeszcze mi zostało trochę dodatków do zrobienia, w postaci lin holowniczych czy zapasowych ogniw gąsienic. Ponadto model podoba mi się już w aktualnej postaci, więc kolejne techniki będę się starać robić w miarę delikatnie. A jak wyjdzie - zobaczymy.

Notabene - co do długości owych Dragon w instrukcji podaje 108 ogniw Widać Dragon też idzie na efekt, bo nawet daje wzornik do układania zwisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do długości owych Dragon w instrukcji podaje 108 ogniw

 

Wlaśnie sobie poczytałem i max ilośc ogniw w IV to 101 i to tylko w przypadku tych wcześniejszych 36 i 38 cm szerokich. W pozostałych przypadkach jest 99 stuck.

 

PS. Jakubie wal śmiało o ile będę potrafił to pomogę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.