Skocz do zawartości

Yamato 1/700


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 6.12.2021 o 21:48, M.A.V. napisał:

 szkoda tylko że już relingi burtowe przykleiłeś - teraz się będziesz musiał bardzo pilnować żeby ich nie uszkodzić

 

W dniu 6.12.2021 o 21:56, Adamo722 napisał:

Spoko i tak je będę wycinał na działka burtowe :tuptup:

To nie pierwszy okręt w tej skali myślę że dam radę :jupi2:

 

Nie daje mi to spokoju, więc muszę zadać kilka pytań.

1. Gdzie tutaj sens?

2. Gdzie tutaj logika?

3. Dlaczego robisz sobie podwójną (w najlepszym przypadku) robote?

4. Dlaczego zamontowałeś relingi na samym początku budowy modelu?

5. Dlaczego nie przygotowałeś ich odpowiednio do montażu/ nie pociąłeś na sekcje przed przyklejeniem?

6. Czy uważasz, że obejdzie się bez szkód, gdy zabierzesz się za wycinanie relingów?

 

Na razie chyba nie mam więcej pytań :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj, zobaczymy jak Ci to wyjdzie 😉

Każdy ma swoją technikę budowania okrętów. Ja osobiście uważam, że relingi, a zwłaszcza burtowe, do kompletnie zbędny element w trakcie budowy modelu. Dlatego montuje je na samym końcu. Z doświadczenia wiem, że sam sobie nie mogę ufać i zawsze coś po drodze się uszkodzi. Oczywiście zdarzają się wyjątki, gdy relingi trzeba zamontować, bo później jest to kłopotliwe, ale wyznaje zasadę, że montuje je na końcu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chudyhunter napisał:

Działaj, zobaczymy jak Ci to wyjdzie 😉

Każdy ma swoją technikę budowania okrętów. Ja osobiście uważam, że relingi, a zwłaszcza burtowe, do kompletnie zbędny element w trakcie budowy modelu. Dlatego montuje je na samym końcu. Z doświadczenia wiem, że sam sobie nie mogę ufać i zawsze coś po drodze się uszkodzi. Oczywiście zdarzają się wyjątki, gdy relingi trzeba zamontować, bo później jest to kłopotliwe, ale wyznaje zasadę, że montuje je na końcu. 

Jednym słowem, prezentujesz podejście konserwatywne i mainstreamowe!

 

Zabaczymy, jakie efekty przyniesie podejście progresywne i hipstaerskie. 😉

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.