Skocz do zawartości

Russian armored vehicle Typhoon-k 1/35 Zvezda


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy zaproponował żeby zacząć, więc dziele się fotkami i uwagami. Rosyjski Tajfun Zvezdy, model za ok. stówę, pudło solidne, ramki robią wrażenie, opony tradycyjnie pełna guma. Spasowanie elementów klasa światowa, przemyślany podział.  Jak przystało na "autobus" solidna bryła. Model prosto z pusła, chociaż kusiły mnie dodatki firmy Quinta Studio, ale mi przeszło bo i tak "zielone szyby" skutecznie ograniczą widoczność.

I cóż tak "to" idzie ...

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady wypychaczy, jakie wyszły na zdjeciach w siedzeniach już zaszpachlowane. Podwozie skomplikowane, ale o niebo lepiej opracowane niż w Rosomaku i bez problemu pozwala zachować "oś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zvezda o niebo lepsza od Takom-a, poza tym Takom przedstawia prototyp lub "serie próbną", Zvezda wariant obecny, składanie jak klocki lego, mi daje dużo satysfakcji. Myślałem o tych dodatkach, są bardzo efektowne, ale jak wspominałem nie widać ich przy zamkniętym modelu. Dodatki zostawię sobie do kolejnego 2 osiowego kamaz-a zvezdy :)

Pojazd z Syrii, efektowne są te czerwone "pasy" ale takiego już mam więc może będzie tzreci pudełkowy Russian Special Forces Brigada, Far Eastern Military District 2017 r., chociaż cały czas szukam ciekawego z tamtąd malowania. Od przyjaciela w prezencie dostałem Jammer system  35209 Miniarm więc pewnie go wykorzystam, możliwe jest też instalacja wieżyczki ze zdalnym wkm, tej z Tigra, tego jeszcze nie sprecyzowałem.

Myślę o tym i sorry za fatalną jakość zdjęć ale od kilku lat obiecuję sobie zmienić telefon a na zamiarach się kończy :

 

 

IMG_20210703_195558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie:

Zazwyczaj Rosyjskie maluję xf-61 (tak też radzi instrukcja) z odrobiną żółtego i za każdym razem po babraniu wydaje mi się się za ciemne . Czy fx-58 nie byłby bardziej odpowiedni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

... też porównywałem i zastanawiałem się nad przeszczepieniem arbaleta z Tigra, nie pasuje, przeniesienie "koguta" na takoma, nie pasuje. Przeglądam zdjęcia i okazało sie ze w ciągu 1.5 roku dużo z nich zostało "usuniętych" dokumentacja się kurczy...  A co do modelu to zgubiłem wycieraczkę i muszę zlokalizować, nie mogę znaleźć zdjęć mocowania i okablowania jammera, zawaliłem bo nie zamieniłem na druciane uchwytów na dachu pojazdu, a reszta sama przyjemność.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia publikuję tylko do celów dyskusji.

1. Wersja na jakiej wzorował się Takom

2. Wersja na jakiej wzorowała się Zvezda z pierwotnym układem Jammera a więc jeden obok drugiego z 3 antenami ruchomymi i anteną radiostacji nad kabiną kierowcy nad dysponentem

Wydaje mi się, że jest ok 5 różniących się drobiazgami pomiędzy sobą wersji.

ver_takom.jpg

to_co_robie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jammera, to uznałem, że ten nad dysponentem zamocowałem w oddaleniu od anteny, żeby "nie zakłócał" dlatego dołączyłem go do pierwszego uchwytu do podnoszenia.

 

ps. nareszcie temat inny niż "niemczyzna" i "amerykanizmy"  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.