Skocz do zawartości

Russian armored vehicle Typhoon-k 1/35 Zvezda


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Rosjanie mają masę dodatków do Zvezdy, zwłaszcza tej nowej, dużo edycji limitowanych. O kalkach 3d też myślałem, ale tego przy zamkniętym nie widać. Koła żywiczne na pewno poprawią, ja swoje gumowe 3 razy zamrażałem żeby pozbyć się dziadostwa z najmniejszym uszczerbkiem do rzeźby. Gorąco polecam, chociaż malowanie troche monotonne, bo albo zielony czysty, albo z czerwonymi albo z niebieskimi pasami :)

A co do mocowania jammera to ostatnie zdjęcie jakie znalazlem, niewyraźne ale daje pojęcie..

tajfun_kobane.jpg

Edytowane przez chorąży
zapomnialem dopisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trzecia antena z "między włazów" jest w komplecie, ale ni choler, nigdzie nie można jej dopasować na szkicu do kompletu jammera jest oznaczone coś, czego nie ma na modelu, nie można  też znaleźć zdjęć, jak toto mocowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inna wersja jammera (mocowania), ta "późniejsza" Patrząc na ostatnie zdjęcie widać, ze anteny zamocowane są na "uszach" do podnoszenia pojazdu, Oni później wprowadzili tą ramę, a urządzenia w poziomie. pierwotnie były obok siebie w pionie z anteną zamocowana na mniejszym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 20:36, bulik58 napisał:

EE to super zestaw , ja mam kola z Miniarmu + Jammer, blachy z Microdisign , kalki z Quinto. Mysle tez o tych siatkach na szyby. Dodatki z LR ktore to sa?

Na zalaczonym zdjeciu modelu widac miejsce miejsce gdzie go montowano , zastanawia mnie ta antena mocowana miedzy 1 a 2 rzedem wlazow , ciekawi mnie czy jest ona w zestawie z Jammerem , sprawdze jak dotrze do mnie . U mnie kola Zvezdy byly ok , choc slyszalem o jakis felernych.

 Rosjanie w ogóle mają bardzo fajne zestawy z dodatkami. Co ciekawe te dodatki w 90 procentach to produkowane przez sklep no i cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bulik58 napisał:

Tak, wiem ze maja b.dobre dodatki nie wspomne np. o zywicznych dodatkach. Zaskakuje mnie np.brak produktow LR na naszym rynku

No bo tu wkracza polityka. Wystarczy w czeskim sklepie kupić/zamówić, bo tam to jest, tam nie mają problemu "ukrainy/gruzji"  i z mojej strony wystarczy na tematy polityczne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Posklejany w całość, opłukany "brudną" terpentyną, po południu "biedronkowanie", kable, później "suchy pędzel"  i może jakieś drobne bambetle...  i zobaczymy co z tego wyjdzie..

 

 

1112.jpg

222.jpg

333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery zestawowe, są załączone, malowałem xf-58 + żółta + brązowa nato  -> dodawałem na oko, żeby rozjaśnić kolor, w sumie ok 2-3 % do nowego słoiczka. To jest świetny model.

To co zwaliłem, to nie usunąłem tych "pseudo uszek" co je zvezda zafundowała, po malowaniu się zorientowałem i wymieniłem na druciane tylko te, które potrzebne były do mocwania jammera.

Szczerze powiedziawszy, kupię sobie jeszcze jeden zestaw i zrobię syryjską wersję, bez koguta, ale za to z siatkami na szybach i taki opalony i okopcony od "koktaili mołotowa" co ich "kurdowie' przy patrolach z Turkami raczyli. Tigry z czarnymi okopceniami też świetnie wyglądają.   Polecam każdemu ten model, nie znudzi się  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż na tych zdjęciach są 2 typy Typhoona (zobacz zbiornik paliwa-osłonięty lub nie) i dwie lokalizacje, część wzgórza Golan, reszta granica z Turcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym nowym roku życzę Wszystkim zdrowia, nadmiaru pomysłów, dostatku modeli i żeby nie zabrakło kleju :)

 

W załączeniu stan tego autobusu na teraz, czyli posklejany, wypłukany brudną terpentyna, pobiedronkowany i przykurzony ochr i szarym an tymzcasowym tle z przypadkowym figurantem ..

 

5.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma ani jednego dostępnego zdjęcia "milicyjnej" wersji z tym stanowiskiem zdalnie sterowanym. Swego czasu były dwa  trzy, ewentualnie cztery, chyba ochrony bazy Hmeimin i jedno z tłem okolic Palmyry. Obecnie już ich nie ma. I na Wzgórzach Golan i na granicy Tureckiej jeżdzą "czyste" bez stanoiwiska czyli tylko w formie autobusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chorąży napisał:

Thx za namiar i ....  :0) , nie widziałem tej galerii

Na zdrowie, może coś pomoże w okablowaniu anten dachowych/zakłócacza częstotliwości radiowych. Na tym forum znajdziesz jeszcze nie jednego Tajfuna K.

Czy MO miały km na dachu nie wiem, żadnego zdjęcia nie spotkałem więc pewnie fikcja, ale ciekawa. Ostatni wpis pod galerią raczej to  potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.