Skocz do zawartości

Black Hawk UH-60A, 1:72 Hasegawa


burzatg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Czas wrócić do warsztatu.

Dzięki koledze @Mitrandir dotarły kalki. Jeszcze raz dzięki :piwo:

Zacząłem je aplikować. W helikopterach dużo raczej tego nie ma. Tu jest mały arkusik, więc powinno być szybko i sprawnie.

No i...ZONK

IMG_2264.thumb.JPG.f3e9dff1c3b3c0d2be6ce1e6974421a9.JPG

Jak widać napis na całej swej długości pięknie się "srebrzy"

Traktowałem go tamijowskim Mark Fit-em.

Dziś postaram się jeszcze zdobyć Stronga. Może to coś pomoże. Jak nie to potrzebna będzie operacja zdjęcia napisu i w jego miejsce użyję tego z zestawu HB, który dostałem w pakiecie 😉

Te znaczniki przy oknach są właśnie z tego zestawu.

IMG_2265.thumb.JPG.68ac149de4f22e8a036b4146bdba989d.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop! Jeśli nie polakierowales już ich pędzelkiem małym rozprowadź wodę i delikatnie podważ kalki. Następnie po chwili usuń suchym pędzlem wodę z pod kalki i  tylko z sama kalkę dociskając, zabezpiecz cienka warstwa bezbarwnego i będzie git! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Moses napisał:

Tu pomoże tylko 3 bilmodela

Niestety nie posiadam tego specyfiku 🤨trzeba będzie sobie poradzić. 

 

8 godzin temu, Bikernytzu napisał:

Jeśli nie polakierowales już ich pędzelkiem małym rozprowadź wodę i delikatnie podważ kalki. Następnie po chwili usuń suchym pędzlem wodę z pod kalki i  tylko z sama kalkę dociskając, zabezpiecz cienka warstwa bezbarwnego i będzie git! 

Powalczę jeszcze w ten sposób bo lakieru jeszcze nie ma. Aplikowałem w ten sposób zmarł fita , może woda podziała 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zmywacz do aryli, rozciencz go woda 1:1 i delikatnie pedzelkuem nakladaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki położone, zabezpieczone lakierem a na to wszystko przyszedł "łosz".

Ten "łosz" wyszedł taki delikatny, szary. Nie chciałem czarnego by go nie przerysować no ale może tu spełni swoje zadanie 🤔

Kalki po tych wszystkich zabiegach podesłanych przez kolegów siadły w miarę dobrze.

IMG_2299.thumb.JPG.d4cae862083c4b56f3994235f4541fb4.JPGIMG_2300.thumb.JPG.280f18455908fb263884f48660d62f28.JPGJLCG7991.thumb.JPG.f24c5b1389f1246c5c2606823e7da3af.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie grube kalki, mocno się odcinają. Może spróbujesz podszlifowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Moses napisał:

Strasznie grube kalki, mocno się odcinają. Może spróbujesz podszlifowac?

Wczoraj wieczorem podszlifowałem jedną stronę i położyłem lakier. Zobaczymy po wyschnięciu co to dało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.