Skocz do zawartości

[G] VK45.01(P) „Rammtiger” - Das Werk, 1:35


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

nie wiadomo czy zaistniał chociaż w jednym egzemplarzu...  Jedyne co wygrzebałem, to to, że problemy stalingradzkie „zmusiły” niemców do kombinowania z maszynami do oczyszczania ulic z barykad i tymczasowych budowli. Wykorzystali do tego podwozie projektu Porsche VK4501 (na którym oparto Ferdynandy i Elefanty). Ukończono ponoć 3 takie pojazdy i przygotowano je do przejścia głównych testów. Jednak dane dotyczące ich użycia podczas działań wojennych nie są dostępne. Nie ma również potwierdzonych danych dotyczących przechwycenia tego sprzętu przez wojska radzieckie.

 

ramm_final-1.thumb.jpg.7556d8c78db99f3a86f09e21ab6be535.jpg

 

ramm_final-2.thumb.jpg.6eb27b763e492f8966916b0902b676e4.jpg

 

ramm_final-3.thumb.jpg.47d2c69f3fd047ba0a5d5f82434fb2c2.jpg

 

ramm_final-4.thumb.jpg.38b6180a1e6ba6759554beb67abb81bd.jpg

 

Stare kino

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model bardzo dziwnego pojazdu. Na dodatek bardzo dobrze technicznie wykonane i ciekawe malowanie okrętowe(?). Samo malowanie na etapie warsztatu wyglądało o wiele lepiej bo na samym końcu mocno zasłonięte pigmentami. No ale ze względu na zadanie tego rammsztajna mocne brudzenie jak najbardziej uzasadnione. Z cyklu "ajabym": na daszku jakiś pył ceglany, jakiś kawałek ściany się pewnie na niego zawalił - tu można by jeszcze jakieś wyraźne obicia zastosować, metaliczne przecierki na krawędziach. Jest też niekonsekwencja w brudzeniu - tylna dolna płyta brudem nietknięta i bardzo rzuca się w oczy swoja czystością (to się jeszcze łatwo da naprawić). Zapas gąsienic też daje po oczach swoja jaskrawością bo wszystko wokół ma stonowane barwy. Podsumowując,to jeden z najciekawszych "wynalazków" w ostatnim czasie w tym dziale i jeden z lepszych Twoich modeli na gąsienicach :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TAW :piwo:

O tyle masz RACJĘ! ludzka rzecz, zapomniałem 🙂  Co do górnej powierzchni: ona jest pochyła, więc jeżeli coś by leżało/spadło na nią, to podczas dalszej jazdy po prostu by się zsunęło... Właśnie dlatego dałem na górze ten pył jak to określiłeś (pigment Modellers World „Rubber”) - niestety, z jednej strony mocno przesadziłem 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.