Skocz do zawartości

Sd.kfz Nashorn


Thomson9

Rekomendowane odpowiedzi

Co z montażem reszty modelu?

Gąsienice w malowaniu, błotniki zdjęte żeby można było nałożyć gąsienice, a osłona działa zdjęta bo nie wiem czy potem wloże działo. Ogólnie wszystko jest pod kontrolą

Jak nakładałeś biały kolor?

Malowałem model białą farbą (pędzlem), a nstępnie płaskim pędzlem "udeżałem" w świeżą farbe i powstał taki efekt. Ta technika to chyba topowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat błota był wałkowany na tym i innych forach już z 1000 razy. Od projektów minimalistycznych kosztowo typu ziemia glinki itp. np. Rafał Jankowski pokazywał taką Panzer IV z suchym błotem tylko i wyłącznie zastosowaniem darów matki natury, poprzez projekty mieszane – jeden z kolegów wykorzystał ostatnio z bardzo fajnym efektem bułkę tartą i pigmenty aż po błoto z wykorzystaniem najnowszej chemii modelarskiej –np. mój tygrys zimowy (max błoto ) Reggiego tygrys błoto średnie.

Pokazuje to ze efekty można uzyskać bardzo dobre ze wszystkiego i opisy jak to zrobić w większości przypadków się znalazły. Sposobów na błoto jest dużo, czasem decyduje o tym zasobność portfela, czasem własna pomysłowość, innym razem kwestia wygody. Nie uważam że błoto zrobione z ziemi z doniczek od kwiatek będzie gorsze o d magicznych preparatów miga czy vallejo. Ja na przykład mam hopla na punkcie nowoczesnej chemii modelarskiej bo a) jestem gadzeciażem b) lubię pracować w dużej czystości c) mam bardzo mało czasu na sklejanie. Oczywiście chemia ta niesie za sobą koszty – w pierwszej fazie nabywania niezbędnych produktów duże potem minimalne typu dokupiony pigment kredka tamiyi. Oglądam różne prace i widzę jednak że ludzie się bez tych gadżetów obchodzą świetnie. Dlaczego ty tego nie robisz – to nie brak umiejętności tylko pośpiech. Trzeba sobie zrobić jakieś próby na starym wraku, resoraku, zabawce plastikowej różnych efektów błota choćby z wykorzystaniem tych najprostszych środków. Wybrać najlepsze rozwiązanie po wyschnięciu wszystkich próbek i tak ubrudzić model. Mam wrażenie że brudzenie modeli traktowane jest trochę na zasadzie maskowania tego co się spieprzy podczas sklejania czy malowania. Czyta się posty typu a to się zamaskuje błotem tu położy szmatkę a tam powiesi wiaderko i będzie git. A to nieprawda – proces brudzenia zawsze będzie ciut spontaniczny ale efekt jaki chcemy uzyskać trzeba przewidywać wcześniej. Nie zawsze to się udaje – bo to bardzo trudna sztuka. Dodatkowo warto przejsć się do lasu, na pole , na budowę zrobić sobie jakieś zdjęcia aby mieć inspirację co do prawdziwości efektów.

Ja powiem tak brutalnie ale na dobrze ci to wyjdzie – to coś nie przypomina błota . Popraw to - rad ci więcej nie potrzeba bo u góry ci napisałem jak masz to zrobić. Howgh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.