Skocz do zawartości

1:72 Fiat 508 IBG + blaszki Part


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Marudku. Przyzwyczaiłeś mnie do tego że Twoje modele są wykonane z naprawdę dużą wrecz jubilerską precyzją i dbałością o detale. Proszę napisz że ten Fiat to chwila słabości, że spadł z blatu i nie dało się już nic z tym zrobić... To jest jeden z trudniejszych modeli IBG. Jest maleńki, kiepsko spasowany i do tego ma sporo błędów. W tym modelu niestety wszystko to widać. Błotniki przednie mocno opadły przez co jest ogromna szpara między grillem a tym łukiem łączącym obie strony błotników. W związku z tym światła są dużo niżej i pojazd z przodu nie przypomina pierwowzoru. Koło zapasowe powinno być głębiej wpuszczone w błotnik (to już błąd producenta). Linia boczna błotników też pozostawia wiele do życzenia. To można dużo lepiej spasować. Pojazd od boku wygląda jakby był łukowato wygięty (przód i tył niżej niż środek).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zanim zabrałem się za ten model to przeanalizowałem punkty wskazane przez Shermana na PWM. Poprawiłem wcięcie w poprzednich błotnikach żeby lepiej pasowało pod chłodnicą (widać na zdjęciu w wątku warsztatowym jeszcze przed sklejeniem w całość) i zaprojektowałem koła z poprawnym bieżnikiem i ilością szprych. Niestety nie zauważyłem przy sklejaniu że błotnik opadł, albo może uszkodziłem go potem 🤔 w każdym razie to powinno się dać naprawić.

 

Miałem nadzieję że kilka innych knyfów poprawią blaszki Parta (ilość skrzel w masce, mocowania kół zapasowych itp). Nie chciałem już ingerować w wysokość maski ani położenie kół zapasowych. Za to dodałem fakturę brezentu naklejając na plastik chusteczkę higieniczną.

 

Jak widać nie ustrzegłem się kilku błędów i na idealnego Fiata 508 w skali 72  chyba będziemy musieli jeszcze poczekać 😁

 

Ale następny będzie lepszy. Tego jestem pewien bo skończyłem Bentleya w 72 tyle że dokończyłem go w wersji SAS 😎 Brakuje jeszcze tylko kilku figurantów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy producenta to jedno. Im bardziej się przyglądam zdjęciom w galerii i tym w warsztacie tym bardziej dochodzę do wniosku że tu głównym problemem jest dopasowanie i sklejenie elementów. Już pierwsze zdjęcie w warsztacie pokazuje błędnie sklejona kanapę tylna i już na tym etapie krzywo ustawione burty tylnej części. Siedzisko jest za długie, a plandeka zdaje się jakby miała się zsunąć z pojazdu. Końcówki tylnego blotnika tylnego i stopień powinny być w jednej linii. Poprawione koła niestety poza bardzo ładnym bieżnikiem i właściwą ilością otworów niestety nie są podobne do oryginału. Co do scenki to jestem pod wrażeniem i gratuluję. Czekam na Bentleya.

IMG_20211229_233740.jpg

IMG_20211229_233932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 14:51, FLECZER napisał:

Drogi Marudku. Przyzwyczaiłeś mnie do tego że Twoje modele są wykonane z naprawdę dużą wrecz jubilerską precyzją i dbałością o detale. Proszę napisz że ten Fiat to chwila słabości, że spadł z blatu i nie dało się już nic z tym zrobić... To jest jeden z trudniejszych modeli IBG. Jest maleńki, kiepsko spasowany i do tego ma sporo błędów. W tym modelu niestety wszystko to widać. Błotniki przednie mocno opadły przez co jest ogromna szpara między grillem a tym łukiem łączącym obie strony błotników. W związku z tym światła są dużo niżej i pojazd z przodu nie przypomina pierwowzoru. Koło zapasowe powinno być głębiej wpuszczone w błotnik (to już błąd producenta). Linia boczna błotników też pozostawia wiele do życzenia. To można dużo lepiej spasować. Pojazd od boku wygląda jakby był łukowato wygięty (przód i tył niżej niż środek).

Pozdrawiam.

Słyszałem, że to wymagający model, ale ten komentarz mocno mnie zaniepokoił. Na co szczególnie zwrócić uwagę, bo chciałem się za niego niedługo zabrać? Nie trafiłem w necie na warsztat opisujący krok po kroku batalię z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.