Skocz do zawartości

Jagdtiger Dragon 1:35


moskal

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, moskal napisał:

Faktycznie trochę zginął..... Mam jeszcze trochę ciemniejszy wash do Afrika Korps albo w ostateczności czarny panel liner...

 

A co do śladów po wypychaczach to myślałem, że to jakieś wgłębienia w deklu 😁

Ślady po wypychaczach masz też na zapasowych gąsienicach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, moskal napisał:

Podpowiecie jakich kolorów użyć do biedronki przy tym malowaniu? 

 

W książki o olejach abteilunga do kolorów piaskowych pasują czarny , biały, raw umber, szary. żółty. Możesz też parę kropek niebieskich zrobić, ale z doświadczenia unikałbym tego koloru. Lepiej sprawdza się na zielonych kamuflażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, patrykd napisał:

 

W książki o olejach abteilunga do kolorów piaskowych pasują czarny , biały, raw umber, szary. żółty. Możesz też parę kropek niebieskich zrobić, ale z doświadczenia unikałbym tego koloru. Lepiej sprawdza się na zielonych kamuflażach.

 

Dzięki. Powiedz mi czy można do biedronki mieszać farby olejne różnych producentów? Mam kilka kolorów Abteilunga i Oilbrushery od MIG-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrykd napisał:

 

W książki o olejach abteilunga do kolorów piaskowych pasują czarny , biały, raw umber, szary. żółty.

Jeśli ja na Panzerze 4-użyłem ral 102 pactry piaskowy pęndzlem akryl-to po clear glossie-lepiej pin wash czarnym?MamAK.066 brąz i tamiya line black. Po glossie zawsze można olejami nasycić kolorami pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrykd napisał:

 

W książki o olejach abteilunga do kolorów piaskowych pasują czarny , biały, raw umber, szary. żółty. Możesz też parę kropek niebieskich zrobić, ale z doświadczenia unikałbym tego koloru. Lepiej sprawdza się na zielonych kamuflażach.

Dwa razy mi się klikło

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałałem w kwestii obić, rdzy i położyłem jedna warstwę filtra do kamuflażu trójkolorowego. Jak przeschnie to psiknę matem, dokończę rdzę na rantach i zrobię zacieki. Ogólnie pojazd będzie zrobiony w klimacie  "opuszczony na placu boju".

IMG20220208192600.jpg

IMG20220208192522.jpg

IMG20220208192539.jpg

IMG20220208212831.jpg

IMG20220208213214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę za grubo ten filtr, na drugim zdjęciu szczególnie kłuje w oczy. Wygląda to bardziej jak źle wytarty wash czy jakieś turbo zacieki. 

 

Starlbym to i nawet zrezygnował z filtra na rzecz samych zacieków, bo masz bardzo ciemna bazę, która teraz jeszcze mocniej pociemnilłeś. 

 

Rdzy też dałbym nieco mniej, jakoś bardziej punktowo, bo jeśli jest jej tyle na krawędziach, a nie ma na innych powierzchniach, to wygląda to nieco sztucznie. 

 

Ogólny look na "opuszczony" wóz nie jest zły, ale można by tu trochę popracować.  😉

Może jakieś jasne zacieki/fading z kremowych/jasnych kolorków zamiast samych ciemnych zacieków? Do rozważenia dla Ciebie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co kolega napisał to te rysy na burcie jak na mój gust zdecydowanie za grube. Nie rozumiem też tego dziwnego obicia na  jażmie armaty. Jak niby taka obwódka miałaby powstać? Jeśli robiłeś biedronkę to filtr już tak do końca nie jest potrzebny. A nawet jeśli już go dajesz to pamiętaj że musi być cieniutko bez zalewania położony. Strasznie grubo go położyłeś na prawym boku.  Jak na to pójdzie jeszcze lakier jeszcze bardziej będzie ciemny ten pojazd.  Generalnie widzę też że lubisz obijać ranty. To jest ok. Ale nie rób tego tak aby obicia były linia ciągła bo strasznie nienaturalnie to wygląda później. Na początek sugeruje jeśli to możliwe te prawa burtę troszkę wyczyścić z filtra.

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.