Skocz do zawartości

Jagdtiger Dragon 1:35


moskal

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Chciałbym pokazać Wam prace nad modelem Jagdtigera firmy Dragon w skali 1:35. Jest to mój drugi model po długiej przerwie, wcześniej siedziałem w kartonach. Model nie będzie odwzorowaniem autentycznego pojazdu, raczej będę się uczył na nim technik brudzenia itp.  Na tą chwilę model jest sklejony i psiknięty podkładem. Popróbowałem też trochę pobawić się rdzą na kawałku gąsienicy.

IMG20220119204020.jpg

IMG20220119204036.jpg

IMG20220119204212.jpg

IMG20220125181640.jpg

Screenshot_2022-01-25-20-02-39-26_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, patrykd napisał:

Czy pojazd będzie cały pordzewiały bo gąsienica strasznie pordzewiał. No chyba że to z zapasu, ale wtedy przetarcia na ścierającej się powierzchni nie owinny występować bądź być tak wielkie

 

Gąska z zapasu, pierwszy kontakt z pigmentami, docelowo będzie mniej rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, moskal napisał:

Siema. Chciałbym pokazać Wam prace nad modelem Jagdtigera firmy Dragon w skali 1:35. Jest to mój drugi model po długiej przerwie, wcześniej siedziałem w kartonach. Model nie będzie odwzorowaniem autentycznego pojazdu, raczej będę się uczył na nim technik brudzenia itp.  Na tą chwilę model jest sklejony i psiknięty podkładem. Popróbowałem też trochę pobawić się rdzą na kawałku gąsienicy.

IMG20220119204020.jpg

IMG20220119204036.jpg

IMG20220119204212.jpg

IMG20220125181640.jpg

Screenshot_2022-01-25-20-02-39-26_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181.jpg

Jaki to kolor na gąsienicach? Steel? Poprosze dokładnie producenta.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianosPL napisał:

Jaki to kolor na gąsienicach? Steel? Poprosze dokładnie producenta.

Gąski w podkładzie, na to czarny mat z Tamki. Potem suche pigmenty i rdzawy wash. Jak przeschło to przetarłem gąsienice o papierowy ręcznik i taki jest efekt. Zastanawiam się właśnie nad tym żeby czarny mat zastąpić Gun Metal z Tamki i na to pigmenty/wasche. Mam jeszcze kawałek gąski i chyba sprawdzę jak by to wyglądało. 

IMG20220125182411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DamianosPL napisał:

Jaki to kolor na gąsienicach? Steel? Poprosze dokładnie producenta.

 

Kamuflaż położony. Baza to Dark Yellow, ciemny brąz to Flat Earth a jasny to Deck Tan. 

IMG20220126212954.jpg

IMG20220126213007.jpg

IMG20220126213024.jpg

IMG20220126213055.jpg

Edytowane przez moskal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrykd napisał:

Szkoda że nie wiesz z jakiej jednostki kamuflaż pochodził. Mam nadzieję że ten co yt to malował przynajmniej nie wymyślił sobie tego

 

Pojazd nie będzie wzorowany na istniejącym kiedyś sprzęcie 😉 

Na takie modele przyjdzie jeszcze czas 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

 

 

Przypomina mi podobne malowanie Jagi z Menga , i takie podobne malowanko moze nie w 100% istnialo. Ale dajmy autorowi szanse nas zaskoczyc. A ze bywaja modele pojazdow  ,, moze , gdyby ? ,, to wiemy 

_____methode_sundaytimes_prod_web_bin_061031f4-51e3-11ec-9ca1-1eec44899057.thumb.jpg.d48f62783344098d37c8550db46fd62e.jpg

Fajne, nietypowe malowanie 👍👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kowalec222 napisał:

Buszujący w zbożu😀

Jager majster zbiera żniwa-może kolejna ziołówka % wyjdzie🤣.Camo ładne.Tęsknie powoli za tankami😋

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystrzaki 😁😁😁

BTW model psiknięty GX-100, na próbę przeleciałem górną płytę brązowym panel linerem, doradźcie mi jakim kolorem robić obicia. Hull Red XF-9 będzie ok? Jest troszkę ciemniejszy od koloru kamuflażu, nie będzie się zlewał? 

IMG20220128113045.jpg

IMG20220128113555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia najlepiej robić dwuetapowo. Najpierw rozjaśnionym kolorem bazowym dunkel gelb a potem w miejscach gdzie robiłeś pierwsze obicia kolorem mocno ciemno brązowym. Są dzięki temu dwuwymiarowe 

SA tez tacy co dają obicia w kolorze mini. Taki jaki był podkład na niemieckich czołgach 

Wszystko zależy od gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moskal napisał:

, na próbę przeleciałem górną płytę brązowym panel linerem,

 

nie widać go za bardzo poza miejscem gdzie go nie starłeś :mrgreen:

 

Miejsca, które zaznaczyłem na zielono to ślady po wypychaczu. Następnym razem warto je zaszpachlować bo uroku nie dodają...

jt.jpg

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, enten napisał:

 

nie widać go za bardzo poza miejscem gdzie go nie starłeś :mrgreen:

 

Miejsca, które zaznaczyłem na zielono to ślady po wypychaczu. Następnym razem warto je zaszpachlować bo uroku nie dodają...

jt.jpg

Faktycznie trochę zginął..... Mam jeszcze trochę ciemniejszy wash do Afrika Korps albo w ostateczności czarny panel liner...

 

A co do śladów po wypychaczach to myślałem, że to jakieś wgłębienia w deklu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrykd napisał:

Obicia najlepiej robić dwuetapowo. Najpierw rozjaśnionym kolorem bazowym dunkel gelb a potem w miejscach gdzie robiłeś pierwsze obicia kolorem mocno ciemno brązowym. Są dzięki temu dwuwymiarowe 

SA tez tacy co dają obicia w kolorze mini. Taki jaki był podkład na niemieckich czołgach 

Wszystko zależy od gustu

Spróbuję zrobić pierwszym sposobem. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.