Skocz do zawartości

UH-60J, Hasegawa 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Niee chyba by nie haczyło jakby były otwarte. No chyba, że chodzi o coś innego. Na śmigłach prawie w ogóle się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

Niee chyba by nie haczyło jakby były otwarte. No chyba, że chodzi o coś innego. Na śmigłach prawie w ogóle się nie znam.

Przyłóż drzwi do prowadnic w pozycji otwartej i sam zobaczysz 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ten kolor na spód, co podaje hasa w ogóle nie przypomina tego z rzeczywistości. Także chyba będę poprawiał.

IMG20220209161456.thumb.jpg.d027fcbcd8536f36ec9f089f94cc350b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kret69 napisał:

Ten na górę też mi się wydaje mocno za ciemny 😉

 

Noo taki jest fakt, ale będę mógł to znieść o ile kontrast będzie w miarę zachowany, może rozjaśnię górę jakimś postshadingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już swoją mieszankę uskuteczniłem :szczerbol:. Farbki były w połysku, ale jak pójdzie wash, brudzenie i mat to myślę, że będzie znośnie.

IMG20220210112304.thumb.jpg.a35a92914db12cce3b92b9ab5193f3db.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Vieh_san napisał:

Już swoją mieszankę uskuteczniłem :szczerbol:. Farbki były w połysku, ale jak pójdzie wash, brudzenie i mat to myślę, że będzie znośnie.

IMG20220210112304.thumb.jpg.a35a92914db12cce3b92b9ab5193f3db.jpg

Oj... nie za niebiesko?

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni chu chu nie chce mi się 3 raz przemalowaywać :glupek: Wg tych instrukcji kalkomanii co podał kolega @Robertas na F-2 jest Mr Color C14 i C72 i faktycznie wpada to w taki zielonkawy. Potem spróbuję to trochę przygasić i zmienić postshadingiem z bardzo rozcieńczonymi farbami, spróbuję z mocno rozcieńczonym jakimś jasnym szarym i może właśnie jakiś zielonkawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robertas napisał:

FED-STD-595 Federal Standard 595 Colors FS 35045, 35109 (colorserver.net)

 

Tak na prawdę, mnie to bardzo przypomina wariant z WWII, tylko bez bialej farby.

 

 

 

clear.gif

Bo to są bardzo zbliżone kolory.

 

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

Ni chu chu nie chce mi się 3 raz przemalowaywać :glupek: Wg tych instrukcji kalkomanii co podał kolega @Robertas na F-2 jest Mr Color C14 i C72 i faktycznie wpada to w taki zielonkawy. Potem spróbuję to trochę przygasić i zmienić postshadingiem z bardzo rozcieńczonymi farbami, spróbuję z mocno rozcieńczonym jakimś jasnym szarym i może właśnie jakiś zielonkawy.

Mnie też szlag trafił dlatego musiałem sam żadna dedykowana farba nie jest niebieskawo zielona są jakoś szare 🥶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobraaa, już więcej nie poprawiam :sciana: Zrobiłem zdjęcie i okazuje się że chyba też aparat sam trochę podkręcał nasycenie i może kontrast. Trzymając model w ręku, a obok mając telefon pobawiłem się ustawieniami żeby to co mam w telefonie najbardziej przypominało to co mam w ręce. Teraz możecie do mnie :pif::rozga::boks:

Zobaczymy co będzie po łoszu i łederingu :szczerbol:

IMG_20220210_183459.thumb.jpg.e040fe0034a501b217ecb3c5c55bf1aa.jpg


PS. Jest gdzię
ś jakieś info potwierdzające, że górne okna nad kokpitem były barwione?

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Vieh_san napisał:

Dobraaa, już więcej nie poprawiam :sciana: Zrobiłem zdjęcie i okazuje się że chyba też aparat sam trochę podkręcał nasycenie i może kontrast. Trzymając model w ręku, a obok mając telefon pobawiłem się ustawieniami żeby to co mam w telefonie najbardziej przypominało to co mam w ręce. Teraz możecie do mnie :pif::rozga::boks:

Zobaczymy co będzie po łoszu i łederingu :szczerbol:

IMG_20220210_183459.thumb.jpg.e040fe0034a501b217ecb3c5c55bf1aa.jpg


PS. Jest gdzię
ś jakieś info potwierdzające, że górne okna nad kokpitem były barwione?

I teraz jest znacznie lepiej... 

 

Okna, chyba jakaś instrukcja producenta, no i oczywiście fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.