Skocz do zawartości

betoniarka


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W zestawie Volvo FH tylnym zawieszeniem była pojedyńcza oś z resorem piórowym, ja postanowiłem zrobić we wszystkich trzech osiach i już częściowo wykonałem pneumatyczne. Zawieszenie drugiej osi skrętnej jest narazie nałożone tylko na sucho do przymiarki, przyklejone będzie po dokładnym wymierzeniu odległości od przedniej osi. Cała rama będzie jeszcze doszlifowana i poszpachlowana, tak że nie patrzcie na wszelkie niepotrzebne dziury i nierówności. A oto fotki:

 

f0033776f3ba5e38.jpg

e365cabaf920851d.jpg

fefcfa16ddb5e270.jpg

04a43df202697662.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze postepy .. ladnie, ladnie ;) tylko z tego co wiem [a wiem bardzo malo] roztaw tylnych osi powinien byc chyba rozny, poniewaz jedna os jest skretna czyli na jedna strone wchodzi jedno kolo... a os stala czyli nie skretna posiada dwa kola czyli os jest krotsza

ps nie bij prosze ale tak mi sie tylko wydaje zdaje domniemam .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze postepy .. ladnie, ladnie ;) tylko z tego co wiem [a wiem bardzo malo] roztaw tylnych osi powinien byc chyba rozny, poniewaz jedna os jest skretna czyli na jedna strone wchodzi jedno kolo... a os stala czyli nie skretna posiada dwa kola czyli os jest krotsza

ps nie bij prosze ale tak mi sie tylko wydaje zdaje domniemam .. ;)

Cosik mi się zdaje fliper_nx że fotki odzczytałeś na opak. Z tyłu ramy są dwie sztywne osie (pędne) i tak ma być. Natomiast druga oś skrętna jest dopiero w powijakach i będzie pomiędzy pierwszą osią skrętną a mostami, narazie jest tylko przygotowane zawieszenie (patrz 3 i 4 fotka). Powiem więcej, mianowicie zawieszenie tylnych osi powinno być piórowe, ja jednak celowo zrobiłem pneumatyczne gdyż doszedłem do wniosku że FH będzie tylko chwilowo dawcą pod betoniarkę. Po wrześniu gruszka zmieni pojazd na inny a Volvo otrzyma inną zabudowę, ale narazie nie zdradzę co to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli miedzy przednia osia [teraz] skretna a dweima tylnymi montujesz 4 oś skrętną tak ? czyli za teraźniejszą osią skrętną ?

nie myśle teraz , dopiero wróciłem z modelingu golfa w skali 1:1 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz fliper dobrze kojarzysz

No i postanowione, gruszka będzie na podwoziu Volvo FH z kabiną sypialną tak jak na tej fotce:

444ae2ec0a3ab088.jpg

 

Dzisiaj skleiłem kabinę, blok silnika i trochę osprzętu. Ponieważ nigdzie nie mogłem załatwić troche częśći do modelu takich jak druga oś skrętna itp. byłem zmuszony zamówić drugi egzemplarz Volvo FH. Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu podwozie będzie gotowe. A teraz kilka fotek z przymiarki na sucho:

 

03fe2c6ba681885a.jpg

8eed70aeffea63d4.jpg

97deea57b3b03249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, spojlerów nie będzie. Natomiast gruszka będzie przesunięta bardziej do przodu, w tej chwili jest tylko tak postawiona do zrobienia fotki. Możliwe też jest że źle zrobiłem obliczenia i ramę będę musiał skrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze raz fotki z przymiarki, tak to mniej wiecej ma wyglądać (sorki za jakość zdjęć):

 

09f029bda66952e3.jpg

72810e27c74355f1.jpg

08af3d9e4560b8cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na części do podwozia zabrałem się za wykonanie tylnych nadkoli, poszpachlowałem kabinę i zrobiłem silnik.

 

54be97fe9ebc5fa4.jpg

ac717c833340c34e.jpg

8f1a43f266ae17ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad te nadkola:> czyzby samoróbka?? wygladają calkiem git

Nadkola pochodzą z amerykańca, ja je tylko poskracałem i trochę przerobiłem.

 

Silnik jest malowany według oryginału, oczywiście mógł wkraść się jakiś błąd bo fotki które posiadam nie ukazują wszystkich szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga oś skrętna jest już na swoim miejscu a do wszystkich siłowników hamulcowych podłączyłem przewody pneumatyczne:

 

ecbbfa475ff1d0ad.jpg

09162ee19b871398.jpg

 

Postanowilem zmienić tylne zawieszenie na takie jak jest w oryginale, tzn. na resory piórowe. W tym celu zdemontowałem poduszki, troszkę skrócilem ramę i poszpachlowałem:

 

78bbab984e39d4ef.jpg

 

A tak wygląda wstępnie wózek z mostami napędowymi:

 

bc7054271ff67d3d.jpg

 

Po zamontowaniu wózka do ramy resory będą ruchome, na fotce jest ustawiony do góry nogami:

 

f74aa5e817cc457c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak wymieniasz tylne zawieszenie Widzę, że prace idą pełną parą, ja przez te upały nie mam teraz weny... Oby tak dalej bo wszystko ładnie się zapowiada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio weny nie mam :/ i mój Tygrys z AVF Klub stoi nierusziny od kilku dni :/

Brawo tornado wąte śledze z zapartym tchem i wrażeń mi na razzie nie brakuje. Sam miałem uzbieraną kase na jakkiegoś cywila ale w końcu zamiast niego sobie stuG III kup[iłem

To nie dla mnie alee podziwiem Ci za to co robisz

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wrześniu gruszka zmieni pojazd na inny a Volvo otrzyma inną zabudowę, ale narazie nie zdradzę co to będzie

 

Sądze że będzie to wywrotka, albo jakiś zestaw do przewozu ciężkiego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli posuwają się do przodu. Nie będę rozpisywał się co zrobiłem, najlepiej pokarzą to zdjęcia. Dodam tylko że tylne zawieszenie jest ruchome, każda ze stron niezależna od siebie.

 

80b43ae723391827.jpg

6ed7b6561c99451e.jpg

96c30b42a439ff60.jpg

7b6737e4e095909d.jpg

44c117eb150450aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koedzy za opinie

Lakierek na tylnych nadkolach już wysechł, więc można było je zamontować na stałe, no i zrobiłem kolejny raz przymiarkę:

 

fa72190461ecdc24.jpg

c4cff700bfdc1d7f.jpg

50e63789ce25229a.jpg

ee6d3debe7c206c8.jpg

e66c90e977151246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.