Skocz do zawartości

MAN 630 L2A Natokoffer (Gollwitzer Modellbau)


jerzy_k

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się skończyć model ciężarówki MAN 630 L2A Natokoffer z firmy Gollwitzer Modellbau. Pomalowany jako pojazd cywilny - tradycyjnie poobijany:) . Jeżeli chodzi o sam zestaw, to cóż. Na początku cieszyłem się że udało mi się kupić ciężarówkę wykonana z żywicy w cenie poniżej 100 zł. Jak rozpakowałem pudełko i się przyjrzałem, to już cieszyłem się nieco mniej. Na pewno nie jest to odpowiednik z Perfect Scale Modellbau kosztujący kilka razy więcej. Model wiekowy i mocno uproszczony, składa się z około 30 części z żywicy + kilka części z metalu i mała blaszka. Oprócz kierownicy i foteli brak jakiegokolwiek wyposażenia szoferki. Koła dość tragiczne - wewnętrzna powierzchnia zupełnie płaska, musiałem rzeźbić opony i wewnętrzną stronę felg. Brak silnika oraz dołu kabiny (musiałem dorobić podłogę bo inaczej w szoferce była dziura na wylot 😕 Podwozie też maksymalnie uproszczone, ale nie widać go jak model stoi na półce :) Dorobiłem detale jak drabinka, uchwyty czy błotniki. Ogólnie cieszę się że go skończyłem, chociażby z racji tego że to dość nietypowy i oryginalny pojazd.
 
MAN_630_1.thumb.JPG.884dd2fb88ec4b069251db53fe6136fd.JPG
MAN_630_2.thumb.JPG.249c0af0b506131dd0f96dbdf105341b.JPG
MAN_630_3.JPG.09b7d3a7bc61aa05aea1c2ff296ba435.JPG
MAN_630_4.JPG.74e1f1408c539c35d14926abca9ac485.JPG
MAN_630_5.thumb.JPG.2b74040f61f753119db642fb5ac6e660.JPG
MAN_630_6.thumb.JPG.7606d0800c25c23614eca32cd114f0b1.JPG
 
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 18:47, jerzy_k napisał:
 Oprócz kierownicy i foteli brak jakiegokolwiek wyposażenia szoferki. Koła dość tragiczne - wewnętrzna powierzchnia zupełnie płaska, musiałem rzeźbić opony i wewnętrzną stronę felg. Brak silnika oraz dołu kabiny (musiałem dorobić podłogę bo inaczej w szoferce była dziura na wylot 😕 Podwozie też maksymalnie uproszczone, ale nie widać go jak model stoi na półce :) 

 

Dobrze, że o tym piszesz bo oglądający zdjęcia przeoczyliby to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne malowanie, tez chciałbym tak umieć! Ale nie mogę się pogodzić z Twoim sposobem używania kalkomanii - a już najbardziej mnie rozwala ten znak klasyfikacji mostowej (żółte kółko). Szkoda, że nie chciało Ci się poszukać cywilnych tablic. Ale dzięki za foty, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.