Skocz do zawartości

PzKpfw III ausf L revell 1/72


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Zero szpachli to niezłe osiągnięcie. Revellowi się udało. Dobrze się skleja, zero problemów, nawet polubiłem tę firmę (pomimo iż na widok ich blodożółtego plastiku tracę ochotę na modelowanie-dziwne, nie?) Pędzel, humbrole, Ostfront` 43, brudzenie z pasteli. Aparat mocno przefazował brudzenie, w rzeczywistości jest znacznie delikatniejsze.

 

Hmmm... ostatnio poprawiła mi się częstotliwość składania modeli, i z tego jestem rad

 

05c15e15968715c4.jpg

 

93a622e2b20afaf3.jpg

 

fe657e544cd62b70.jpg

 

9fcf5c1643ebe003.jpg

 

 

No i zonk! Dopiero na zdjęciach widać jakie niedoróbki zostawiłem! Niech to gęś kopnie, jak to mówił tatuś muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zonk! Dopiero na zdjęciach widać jakie niedoróbki zostawiłem!

 

He he, spoko, jeżeli niedoróbki wychodzą dopiero na zdjęciach to znacz, że ich w ogóle nie ma...

Taki urok fotografowania 1/72 za duże powiększenie wyraźnie im szkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego... kurzu? rdzy? brudu? no czegoś takiego Jest coraz lepiej, gratulacje.

Przyjemna trójeczka jeszcze jak na 72!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego... kurzu? rdzy? brudu? no czegoś takiego :

 

Nie jest za dużo, jak pisałem wcześniej aparat mocno podkręcił kurzenie.

 

 

i kup sobie teraz jakiegoś dragona z nowej serii - może stuga, stuha, su 100 ?

 

Bardzo bym chciał, ale nie zmieści się do szafy.... mam tyle złomu, jakieś boforsy z airfixu, shermany z hasegawy, wespe z matchboxa, zis`y ze "świetnej" firmy AGA, aż się patrzeć nie chce ile to kiedyś kasy poszło na taki szajz i chyba z dziesięć zaczętych modelopodobnych wozów, wszystko do dokończenia..

 

Już nigdy nie kupię modelu na zapas, chyba że jakaś limitowana edycja, czy świetny dragon....

 

Muszę w najbliższym czasie zrobić operację "opróżnianie szafy" czyli robienie modelu w 4 godziny

 

I ten c740® z Mirage do dokończenia, nie no, on chyba pójdzie za okno, bo już cierpliwość mi się wyczerpała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny model, idziesz do przodu, tylko lufę podnieś nieco do góry. aż się prosi o podstawkę i jakiegoś panzerofficera. przydałaby się także ofensywna flaga II Rzeszy. fajnie pobrudzony, tak właśnie to musiało wyglądać po rajdzie przez ukraińskie stepy... a suchy pędzel to potęga i warto tą technikę dobrze opanować. natomiast polecam twojej uwadze sprawę kładzenia kalkomanii, kalka wokół numerów bocznych wyraźnie się odcina. zatem niech żyje sidolux! rzeczy z szafy po prostu wyrzuć albo potraktuj jako manekiny do trenowania technik i jak tu ktoś już poradził zainwestuj w porządny zestaw, zobaczysz jakie będą efekty. pozdrawiam Cię, nadziejo polskiego modelarstwa... chciałbym mieć jeszcze raz tyle lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest .. błędów zbytnio nie ma, ale im więcej modeli zrobisz tym szybciej je zażegnasz . Pierwsze co razi to kalki , na wieżyce błyszczą , a na kadłubie po prawej stronie jedna odchodzi , suchym pędzlem mazanie przy tego typu kalkach wiele zbytnio nie pomoze bo i tak błyszczenie lekkie będzie , kup jakiś płyn do kalek to Ci pomoze , albo po malowaniu całego modelu nałóz lakier bezbarwny czy sidolux.. kurzenie myśle ze jest ok .. fakt że na aparacie jest dość wyrazisty kolor , ale nawet taki pasuje.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.