Skocz do zawartości

Su-2, Zvezda 4805, 1:48


Skaidrus

Rekomendowane odpowiedzi

To model bez podtekstów politycznych – skończyłem go 22.02 i dopiero teraz zebrałem się do sesji zdjęciowej.

 

Su-2 trochę przypomina mi M3 Lee – obiekt tak brzydki, że aż przez to czarujący. Użyłem doń masek P-Mask PK48025, klap Eduarda 48806, wnętrza Microdesign MD 048021, zestawu Part S48-163, komór podwozia Vector VDS48080, konwersji z silnikiem VDS48073 oraz klap VDS48074. Model jest przyjemny w składaniu i dobrze spasowany, może za wyjątkiem wieżyczki z km. W moim odczuciu ścianki kadłuba mają nieco zbyt cienkie ścianki, ale to jest dosyć subiektywne odczucie. Natomiast bardzo utrudniłem sobie pracę żywiczną konwersją silnika M-88B. Silnika nie widać, więc para poszła w gwizdek. Do tego żywiczna osłona silnika miała nieco za mały obwód. Kosztowało mnie to dużo pracy i efekt jest raczej umiarkowany. Oszklenie niestety trochę zniekształca obraz, a do tego czyste sklejenie wieżyczki w połączeniu z maskowaniem jej wnętrza było nieco ponad moje umiejętności. Model malowałem Hatakami C, biała emalia to akrylowa farba Ammo plus płyn do odprysków. Do tego doszły washe Modellers World, kredki wodne i Oilbrushery. Zamieniłem plastikowego pitota na rurkę mosiężną, wywierciłem otwory na skrzydłowe km-y, domalowałem światła pozycyjne.

Z tych wszystkich dodatków najlepsze wrażenie zrobiły na mnie klapy Edka, wnęki Vectora i blachy Parta. Reszta to trochę przerost formy nad treścią. Wyciągnę z tego wnioski w kolejnych projektach.

DSC_0077.JPG

DSC_0079.JPG

DSC_0081.JPG

DSC_0082.JPG

DSC_0083.JPG

DSC_0086.JPG

DSC_0087.JPG

DSC_0088.JPG

DSC_0089.JPG

DSC_0091.JPG

DSC_0095.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny .Podoba mi się.

Mam takiego w magazynie.

Domyślam się, że  to malowanie przedstawia maszynę z częściowo  zmytym już  kamuflażem zimowym.

Ewentualnie rozpoczęte zostało malowanie zimowe, ale zabrakło farby na calość.😆

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

Ładny model. Podoba mi się.

Proszę o wyjaśnienie o co chodzi z tym białym ogonem. Co to w założeniu miało by być? 

Pozdrawiam.

Andrzej.

Na zimę Rosjanie malowali górne powierzchnię samolotów zmywalna białą emulsją. Wiosną farba była już mocno zmyta, stąd taki efekt. Widziałem gdzieś zdjęcie tego konkretnego egzemplarza. Wrzucę link gdy je znajdę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.