Skocz do zawartości

M4A3E8 Sherman "Easy Eight" 1/35 - RFM


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Ładna biżuteria na wieży, nie walisz faktury tamiya extra thin z szpachlą ?

Nie. Ponieważ faktura delikatna już jest firmowa. Troszkę pobawiłem się gdzie nie gdzie nożykiem i frezem. W szczególności z tyłu wieży i z tyłu pod jej spodem. Ale więcej nie dręczę tej faktury. Wstawie zdjęcie jak ppod spodem wygląda wieża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi ja. Tobie odpłatnie zrobię albo za przysłowiowa czekoladę hehe.

Modele walisz, jak żywe.

Mam wprawę już 😜

 

JdKJcV.jpg Może, to nie Brad Pitt ale pozycja z filmu jak znalazł, takiego figsa bierz i skrzydłowego z boku :)

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

To byl rownierz zart , do Twojej prosby sie dostosuje.

Wybaczam:) jajko niespodziankę w prezencie..z zapalnikiem opóźniającym hyhy 🤣 .Rozmowa, iście normalnie pancerna :)

 

To moja specyfika humoru, bez obrazy, bez podtekstów- z całym szacunkiem, do Twojej osoby.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półcalówka gotowa.  Ale to dziadostwo wielkie. Najwięcej problemów zajęło mi polutowanie dwóch połówek przedniej muszki, ale jakoś poszło. Czas zabrać się za jej kołyskę trzymającą amunicję. Btw. postanowiłem, że jednak nie będę mocował pasa z amunicją tylko w podajniku będzie skrzynka z amunicją.

 

451351699_50calbok.thumb.jpg.cb0511ed21e6dec71f32a3ffbb9217c7.jpg

 

1508661411_50calbok1.thumb.jpg.7d188a22f2304d7ee8eec3915c62af1a.jpg

 

 

Edytowane przez patrykd
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Brad PIT- "Polski Łowca  przedsiębiorców "🤣

Twoją czwórkę to Szarik będzie powoził,  nawet trochę sierści zostawił przy włazie jak wychodził 🙃😂🙃. tu Brad będzie miał  na wypasie :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Evildead napisał:

Twoją czwórkę to Szarik będzie powoził,  nawet trochę sierści zostawił przy włazie jak wychodził 🙃😂🙃. tu Brad będzie miał  na wypasie :)

Poziomem P4 nie bede sie przejmował do Sherminatora-na luźno do modeli,jak zawsze😀🤣

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Evildead napisał:

Toż wiadomo, pomału na lajcie, takie tam żarty, żartami  :)

Wiem, nie mam spiny warsztatowej, bynajmniej nie jestem, jak ten scratch hardcore...bo już, bym przy takiej budowie zfiskował hehe

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulik58 napisał:

Lufe nie bedziesz wymienial?

Nie. Lufa zostaje jak jest. Przecież nie wygląda tragicznie. Rozwiwrcalem tylko kanaliki chłodzące na niej bo niektóre były pozatykane. Tak samo w podajniku nie będę montował magazynka. Mam pytanko do ciebie czy ten pas z amunicja o którym wspominałeś jest na tyle elastyczny by upchać w skrzynkę amunicyjną którą zrobilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Voyager na bogato daje te waloryzacje do szermana no i dobra robota oczywiście po Twojej stronie :super: Dobra decyzja żeby nie dawać skrzynki z amunicją do podajnika - wygląda bardziej przestrzennie a skrzyneczka położona gdzieś obok na wieży doda trochę życia i detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TAW napisał:

Widzę, że Voyager na bogato daje te waloryzacje do szermana no i dobra robota oczywiście po Twojej stronie :super: Dobra decyzja żeby nie dawać skrzynki z amunicją do podajnika - wygląda bardziej przestrzennie a skrzyneczka położona gdzieś obok na wieży doda trochę życia i detalu.

 

Skrzynka obok będzie otwarta z amunicją. BTW w każdej chwili mogę ją zainstalować, bo podajnik jest do otwierania na zawiasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TAW napisał:

Zostaw obok. Zamontowana zgubi detal i skrzynki i podajnika. Jakby się dało to nawet wysuń kawałek tej taśmy amunicyjnej troche poza skrzynkę żeby kawałek leżał na stropie wieży.

Będę myślał w późniejszej fazie jak to ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny etap prac nad Sherminatorem. Tym razem zająłem się kadłubem. Pousuwałem oryginalne spawy i dodałem swoje. Troszkę złota też wpadło. Najwięcej zabawy zajęły osłony lamp i klaksona. Muszę jeszcze na osłonach troszkę więcej kleju usunąć i podorabiać do nich spawy. Ale to w kolejnym updacie.

 

1883929975_Przdkadubabudowalepsze.thumb.jpg.9e729fbc2f4979cd0226e0a92bb900f5.jpg

 

489025446_Przdkadubabudowa.thumb.jpg.b1eddfa2faed5b75f4b5b241f2aaa681.jpg

Edytowane przez patrykd
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Skleiłem dwie półówki wanny. Praktycznie bezproblemowo poszło. Dorobiłem też tylną półkę i  klosze tylnych reflektorów. Teraz zabieram się za układ jezdny. 

 

948228738_Przdwannasklejona.thumb.jpg.19ee8a1b5ed98b8e946aaf3fbb780552.jpg

651769336_Pkatylna.thumb.jpg.9cbd03ec57da1e35864b151f3f9d70c6.jpg

460770377_Pkatylna2.thumb.jpg.857c2c8a08241c3f2f414e6309414667.jpg

Edytowane przez patrykd
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.