Skocz do zawartości

M4A3E8 Sherman "Easy Eight" 1/35 - RFM


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.  Zaczynam kolejny projekt. Tym razem mój wybór padł na moją ulubioną wersję Shermana "Easy eight" z działem 76mm. Pojazd moim zdaniem ma bardzo piękną bryłę. Bardzo chciałbym odtworzyć pojazd należący do 6 Dywizji  Pancernej 68-ego Batalionu Czołgów. Pojazd walczył w kompani A. Jego wdzięczna nazwa to  "A PAPER DOLL". Jego jedyne zdjęcie na jakie natrafiłem to te poniżej.

 

Paper_Doll.jpg

 

Co do samego modelu będzie to model firmy RFM w skali 1:35 waloryzowany blaszkami Voyagera. Pewno do waloryzacji coś  jeszcze doleci, ale na razie poszukuję dodatkowych inspiracji.

WWII US M4A3E8 HVSS Basic (for RFM 5028) (Plastic model) - HobbySearch  Military Model StoreRyefield Model Kit No. RM-5028 - M4A3E8 Sherman “Easy Eight” Review by Al  Bowie

 

Jeśli chodzi o samą budowę to zacząłem od najbardziej monotonnej czynności w tym modelu, czyli gąsienic. Są one w pełni ruchome. A jedna gąsienica składa się z 418 elementów. Zabawy co nie miara. Za to efekt wart tego wysiłku.

 

IMG_20220326_143421.thumb.jpg.dc280ae75aa6eb447805f9dbf05dc7c0.jpg

Edytowane przez patrykd
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Sherman. Jaki ładny. Amerykański. Będę uważnie podglądał.

Nie jest to mój ulubiony model Shermana bo nie można go zrobić w polskich barwach ale przyznaję, że wyglądał lepiej niż pierwsze Shermany.

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Ronsonow

 

Co do określenia Ronson to wiele osób używa tego określenia dla wszystkich Shermanów powielając pewien stereotyp że były łatwopalne. Łatwopalne były modele Sherman M4 z tzw. suchymi komorami amunicyjnymi i z lotniczym silnikiem benzynowym który nie był projektowany jako silnik czołgowy. Ten model Shermana co prawda też z silnikiem benzynowym ale już nie był tak palny a ponadto był wyposażony w mokre komory amunicyjne. Co oczywiście absolutnie nie przeszkadza nazywać Shermanów tak jak się lubi.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulik58 napisał:

Tak, masz racje Andrzeju co do nazwy Ronson , lecz to nie jest obrazliwa nazwa.

Nawet mi to głowy nie przyszło.🙂

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, patrykd napisał:

na razie nie ma tu nic do oglądania

No właśnie.  A my tu czekamy? Apetytu narobił i mówi żeby się rozejść.😀

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się dłubanie.  Właz ładowniczego i peryskop zrobione. Modlić się teraz by nie urwać tej osłony peryskopu bo strasznie małą miała powierzchnię klejenia. 

PS. Na razie zdjęcie robione komórką. Będzie więcej to przejdę na bezlusterkowca.

 

IMG_20220329_191643.thumb.jpg.858366b2be39ca8598953969879447b1.jpg

Edytowane przez patrykd
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lipstein napisał:

Ja Twój telefon robi takie makro, to świat, Panie... 

Telefon już leciwy ma z 2 lata. Huwawei P20 Lite. Zdjęcia są maksymalnie powiększone. Już większego zooma na nim nie wycisnę.  Widać, że statyw się by przydał. Tak sobie po cichu myślę by kupić obiektyw makro do mojego bezlusterkowca. W chwili obecnej radzę sobie dzięki temu, że mój bezlusterkowiec  jest pełnoklatkowy i ma matrycę 24,3 mega. Zatem mogę sobie pozwolić na duże cropy by coś przybliżać. Minusem braku macro jest to, że minimalna odległość ostrzenia od aparatu dla mojego obiektywu to 30cm.

 

15 minut temu, TAW napisał:

Jakość jakością ale trzeba się też z nimi umieć obchodzić a to zarąbiście czyściutko to wygląda :super:

 

No tak debonder to podstawa.

 

14 minut temu, bulik58 napisał:

No narescie cos do ogladania nie tylko czytania. Zapowiada sie ciekawy serial :super:

Znając moje podejście ten serial znów będzie trwał parę miesięcy 😉

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulik58 napisał:

Jesli zamotujesz M-2 na wiezy to polecam taka mala rzecz a cieszy, za 40 zlociszy masz 30 cm dluga tasme z amunicja do Browninga , odcinasz kawalek montujesz miedzy magazynkiem a km i wyglada jak ta lala . Ja kupilem i jestem zadowolony

1884904142_(....(...00000000000000).png.5492c16090a20339ea35ed88c38a480a.png1086976238_(....(...000000000000000).thumb.jpg.ecc72536a93dd679daf74c4f7aebe2b4.jpg1021389354_(....(...0000000000000000).thumb.jpg.6a8806e4788d7762a0087875a3abec69.jpg

KM będzie na wieży zatem dzięki za podpowiedź i postaram się ten gadżet dodać. Gdzie kupiłeś? 

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe pytanie odnośnie anten. W instrukcji do wyboru mam albo 2 mocowania anteny albo tylko jedna antena i zaślepka. Podejrzewam że dwie anteny były dla czołgów dowódcy. Takiej wersji nie chce budować. Zamierzam użyć zatem tylko 1 anteny.  I ty pytanie po której stronie powinna być antena a po której zaślepka na wieży. Bo instrukcja rfm pokazuje co innego niż instrukcja Voyagera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki warsztat na fb grupa modelarska agtom, gdzie pewien modelarz uprawia modelarski scratch hardcore na Shermanie. Ekstremalna dbałość o detale, nie umiem zlinkowac ale podrzucam screena z nagłówka, myślę, że ten warsztat odpowie na wiele Twoich pytań:

Screenshot_20220331-221225_Chrome.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.