Skocz do zawartości

M4A3E8 Sherman "Easy Eight" 1/35 - RFM


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Też używasz panzer peeriscopes akryl vajejki, bo on ma kolor przypominający, jak na shermim? Mam, ale jeszcze nie wykorzystałem nigdy do tanków🤪

 

Łuski wyglądają fajnie. Mają klimat, jeszcze przy browingu dać z machanego akcją us tankera :) 

 

Podoba mi się, tylko ten kurz, może nie jestem przyzwyczajony do tego typu zabiegów..a może powiedzmy,że nie używałem tych technik jeszcze ale całościowo dla mnie prezentuję się czadowo.

 

Brada nie ma, pewnie goli zarost u helgi w domu :) 

Z tym kurzem to był eksperyment mały. Najpierw użyłem dry earth splasha splasha od ammo miga, w celu podkreślenia zakamarków, potem  dałem chipping effect z aero i następnie  wybielony buff od mr hobby by zrobić kurz. Potem woda i usuwanie kurzu z aero. A potem eksperyment z piaskami od modellers w dwóch gradacjach. By dodać go więcej w zakamarkach. Mocno balem się czy gravel fixer nie narobi bałaganu i nie przedrze się przez lakier ale na szczęście nic złego się nie wydarzyło. Dawałem go bardo oszczędnie. 

 

Ten panzer periscope od vallejo używam pierwszy raz w sumie i tyło do amerykanskich wynalazków. Do niemieckiego skala używam zielonego. 

 

Brada nie będzie bo jeszcze w życiu figurek nie malowałem. W sumie pierwszy raz pomalowałem tutaj jakieś elementy materiałów. Więcej bambateli wkrótce. 

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bulik58 napisał:

Dobrze ze sie przyznales, zaczolem juz podejrzewac ze model skonczony i nie chesz go szerszemu gronu oczekujacych pokazac. Wyglada coraz bardziej smakowicie. Mnie sie podoba :super:

na tej fotce wyglada rzeczywiscie jak gdyby byla sama lufa  skierowana delikatnie ku gorze.

image.jpeg.f35ba9cf54730def5552193f839d41f4.jpeg

Dobra, dobra już przyjąłem do wiadomości i dogialem Lufe trochę w dół. Mam nadzieję że teraz będzie lepiej. Jutro wezmę aero i podkurze jeszcze te przejścia na błotnikach o których TAW wspominał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mic43 napisał:

Będziesz jeszcze dodawał brudzenie innym (ciemniejszym) kolorem na górze kadłuba? Jestem na podobnym etapie w swoim Pershingu i zastanawiam się, czy nie dodałoby to urozmaicenia.

Dla kurzu raczej nie planuję dwóch odcieni  bo traktuje to jako wyschniętą warstwę. Dodanie drugiego odcienia  wskazuje że pewna jego część jest mniej wyschnięta.  Troszkę jeszcze mgielką z aero rozmyje przejście między granicą kurzu. Dla podwozia będą dwa odcienie dry earth i turned earath. Dodatkowo z tyłu i przodu pojazdu poleca jeszcze delikatne splashe z dry earth dodające troszkę tekstury. Może też delikatnie splashe z turned earth polecą ale naprawdę symbolicznie. Koncepcja brudzenia raczej będzie się opierać na zakurzeniu niż obloceniu. Taki miałem zamysł od początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 09:23, bulik58 napisał:

Chyba czegos tu brakuje?

image.jpeg.67b210d598a2055adcd7c4bf1b5027e9.jpeg

 

W dniu 19.10.2022 o 09:46, patrykd napisał:

Teraz to już po ptokach 😂

Ptoka bym tu nie dawał ale uniwersalna szmatka do maskowania niedociągnięć siadłaby jak złoto. Właściwie wszystko by tu można położyć - mapę, gazetę, wagon fajek, rację żywnościową itp. W pancerce nie ma sytuacji bez wyjścia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy można też spróbować zasadzić tam te dwie śruby. A jakby kolor nie wyszedł taki sam to można by je zrobić na trochę obrobione jakimś delikatnym amelinium. W razie niepowodzenia szmata do czyszczenia broni i nikt nic nie widział, nikt nic nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prawie ukończony pozostało tylko olinowanie tego co na pace wiezione. Kupiłem sobie do tego takie coś. Może się komuś przyda. Grubości jest wiele. Ja zamówiłem 0,1mm  0,3mm  i 0,5mm. Koszt znikomy a wygląda spoko. We wtorek przyjedzie :)

 

https://modelnet.pl/gb/fittings/ropes/rope-01-mm-x-50-m-shipyard-ar001

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TAW napisał:

Jest zawsze jeszcze jedna opcja - nić do szycia skóry. Może nie tak profesjonalna ale na pewno tańsza i odpada przesyłka bo dostępna w każdej lokalnej pasmanterii.

e75f5e48b17624b237a3894012459209.jpg

 

A jaką to ma grubość. Bo wygląda jak nie od skali? Tamta ma grubośc 0,1mm , 0,3mm i 0,5mm  co daje przekrój odpowiednio 3,5mm 10,5mm  i 17,5mm w rzeczywistości. I na moje oko zaplotem się róźni.

 

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to grubość - suwmiarką nie zmierzę miękkiego materiału a na szpulce napisane tylko, że 100% poliester i długość 120m. Tak na oko będzie na grubość palca figurki w tej skali co uważam, że jak najbardziej obleci bo w sumie mieli różne grubości lin na wyposażeniu i nie wszystko było pod ręką lub na zamówienie na wojnie. Co do zaplotu to dedykowany produkt pewnie okaże się lepszy (będzie wszystko widać jak na dłoni jak już zawiążesz bambetle na modelu) ale nić jako tani i łatwo dostepny substytut też obleci. W sumie chodziło mi tylko o to żeby się nie mechaciła i pani w pasmanterii poradziła mi właśnie tą nić. Ma na pewno jedną wadę - nie za dobrze przyjmuje kolor farby. Żeby ją zabarwić to musiałem wymieszać farbę z wodą w małym naczynku i ją tam włożyć na około dwie godzinki i co jakiś czas z doskoku zamieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.