Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, chorąży napisał:

Fajny ten Tigr, są może gdzieś zdjęcia z drugiej lub z przodu ?  To wygląda na pancerz fabryczny ...

Widziałem foty od przodu ma na wlocie powietrza na masce dodatkową płytę. Są Tigry które mają dospawane kawałki blach na oknie w drzwiach kierowcy. Na fotkach rozbitej kolumny widać ten wynalazek całkowicie przerobioną przednią szybę  

https://postlmg.cc/75vf0fV4

 

6888.jpg

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne zdjęcie, figuranci mają białe opaski na ręce a więc rosyjskojęzyczni, a pancerz improwizowany. Ciekawe, czy jest zdjęcie tej fabrycznej przeróbki, tam wieża strzelca ma opancerzenie jak amerykański "młotek"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, chorąży said:

Fajny ten Tigr, są może gdzieś zdjęcia z drugiej lub z przodu ?  To wygląda na pancerz fabryczny ...

Pancerz na pewno jest fabryczny.  A zdjęcia chyba dokładnie tej samej sztuki poniżej:

15 hours ago, orzechu500 said:

To opancerzenie to chyba upgrade w zwiazku ze straconymi setkami Tigrów. Drugiego budować już nie będę

Możliwe.

11 hours ago, chorąży said:

To jest dziwne zdjęcie, figuranci mają białe opaski na ręce a więc rosyjskojęzyczni, a pancerz improwizowany. Ciekawe, czy jest zdjęcie tej fabrycznej przeróbki, tam wieża strzelca ma opancerzenie jak amerykański "młotek"..

Wieże z obrotnicą są całkiem popularne.

5.png

4.png

3.png

2.png

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam to używali tam rusznic ppanc z czasów II wś. kto wie, czy to nie z tego powodu, wzmocnienia w okolicy głowy kierowcy, dysponenta i desantu za kierowcą, tego patrzącego do tyłu.  THX za zdjęcie, zbieram materiały na kolejnego Tigra a ten z dopancerzeniem jest dość fajny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Widziałem foty od przodu ma na wlocie powietrza na masce dodatkową płytę. Są Tigry które mają dospawane kawałki blach na oknie w drzwiach kierowcy. Na fotkach rozbitej kolumny widać ten wynalazek całkowicie przerobioną przednią szybę  

https://postlmg.cc/75vf0fV4

 

6888.jpg

tutaj cały film:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podstawę biorę Tigra-M Zvezdy z dachem Tigra 233014 też Zvezdy, który ma obrotnicę ze zdjęć z tego wątku jestem w stanie zwymiarować tylko tył i wysokość, nie mam ani boku ani przodu. Płyty pancerne już mam zwymiarowane, żaluzje, Kolega Adam doradził fips.  Masz wieżę jaka jest na tej serii zdjęć ? jeżeli tak to prośba o ewentualny pomiar albo zdjęcie na tle papieru milimetrowego. Uzbrojenie to jest chyba kord, podejrzewam Live Resin LRE-35308.

[Scale Model Kit] Live Resin LRE-35308 1/35 TIGER-M serie - 6P58 Kord 12.7mm caliber heavy machine gun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/23/2022 at 9:44 PM, chorąży said:

Za podstawę biorę Tigra-M Zvezdy z dachem Tigra 233014 też Zvezdy, który ma obrotnicę ze zdjęć z tego wątku jestem w stanie zwymiarować tylko tył i wysokość, nie mam ani boku ani przodu. Płyty pancerne już mam zwymiarowane, żaluzje, Kolega Adam doradził fips.  Masz wieżę jaka jest na tej serii zdjęć ? jeżeli tak to prośba o ewentualny pomiar albo zdjęcie na tle papieru milimetrowego. Uzbrojenie to jest chyba kord, podejrzewam Live Resin LRE-35308.

A może coś prostszego? 😉

 

 

FRPrkcIXwAQbPo8.jpg

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale raczej nie  :)   wolę w "pełni sprawne" ten zresztą wygląda na spalony, przynajmniej silnik od strony kierowcy, to raczej ktoś coś zajumał z wrakowiska :)  nadal szukam zdjęć lub wymiarów wieży, niestety nie udało się znaleźć, jedynie drugie zdjęcie tego z osłoną z stalowych krążków maski silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chorąży napisał:

Ciekawe, ale raczej nie  :)   wolę w "pełni sprawne" ten zresztą wygląda na spalony, przynajmniej silnik od strony kierowcy, to raczej ktoś coś zajumał z wrakowiska :)  nadal szukam zdjęć lub wymiarów wieży, niestety nie udało się znaleźć, jedynie drugie zdjęcie tego z osłoną z stalowych krążków maski silnika..

Pomyśl jak będzie bujana po wojnie takim zdobycznym Tigrem.  Wyglada faktycznie na uszkodzony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba mam komplet, wprawdzie nie z boku, ale po 5 dniach poszukiwań tylko2 takie zdjęcia, ...więc już nie zaśmiecam wątku Kolegi.

ps. są nawet Tigry wyłożone kostkami pancerza reaktywnego, i to wygląda na fabryczną przeróbkę..

 

Tigr_z_wieza.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.