Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Po przeszło dwumiesięcznych zmaganiach przyszedł czas na prezentację mojego ulepa. Model zbudowany z zestawu Meng, plus blaszki E.T, wieża i figurant od Liveresin, żywczne koła wykonane przez członka forum. W trakcie budowy było wiele pierwszych razów:  pierwsze podejscie do trójbarwnego kamuflażu oraz pierwsze podejscie do blaszek. Jestem świadomy wielu niedociągnieć i braków technicznych w wykonaniu, niemniej jednak budowa dostarczyła mi wiele przyjemności i frajdy. Zapraszam do oglądania :)

 

20220409_182135.jpg

20220409_182130.jpg

20220409_182200.jpg

20220409_182233.jpg

20220409_182300.jpg

20220409_182306.jpg

20220409_182326.jpg

20220409_182347.jpg

20220409_182402.jpg

20220409_182428.jpg

20220409_182239.jpg

20220409_182652.jpg

20220409_181611.jpg

20220409_181619.jpg

20220409_181622.jpg

20220409_181633.jpg

20220409_181800.jpg

20220409_181810.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model git. Mam jedno pytanie czy masz jakiś patent na malowanie camo na mundurach, bo bardzo fajnie wyszło.

Wydaje mi się, że nie zauważyłeś delikatnych nadlewek na poreczach dachu. Można je usunąć bo zdjeciach je dobrze widać :)

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, x_bandit said:

Model git. Mam jedno pytanie czy masz jakiś patent na malowanie camo na mundurach, bo bardzo fajnie wyszło.

 

Kamuflaż na mundurze to kalkomania. Ta akurat jest od live-resin. Cienkie, ładnie wydrukowane, łatwo się poddają płynom zmiękczającym, dużo cięcia i klejenia małych kawałków ale idzie wszystko bezproblemowo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego zostało tu napisane, że to nie fajna scenka? Bo przedstawia rosyjski sprzęt i żołnierza? Bo na pojeździe namalowane jest "Z"? Kurcze, to tylko modelarstwo. Ile na forum jest galerii modeli panter, tygrysów i mnóstwa innego hitlerowskiego badziewia przedstawianych w różnych scenkach, z namalowanymi krzyżami itp? Nikt wtedy nie pisze, że to nie fajne scenki! Nikt się nie przejmuje, że ten nazistowski złom rozpierniczył nam pół kraju. Wszyscy namiętnie kleją te pojazdy, trzęsąc się nad prawidłowym odcieniem aluminium. Scenka Przemka,  jest świetna i doceniam ogrom i trudy pracy włożonej w jej powstanie 👍👍👍👍👍👍👍👍👍

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo, jedna z najlepszych (wykonanie i aranżacja) , jakie widziałem.... i przestańmy przepraszać, za to, że jesteśmy modelarzami, Antoś Banderas nie przeprasza za to, że zagrał w      Znak Z oorro .

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem warsztat i efekt mnie nie zaskakuje- spodziewałem się ekstra efektu i taki mamy. Prostota scenki, fajnie wykonane otoczenie. Głowni bohaterowie również trzymają wysoki poziom. GAZ stonowanie pobrudzony(trochę sterylne koło zapasowe). Figurka ekstra w tym kamuflażu. Czekam na kolejny „wypust” z Twojej ręki. 
ps- chyba pominąłem w warsztacie- jakim pigmentem brudziłeś  koła?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, makinen said:

Obserwowałem warsztat i efekt mnie nie zaskakuje- spodziewałem się  
ps- chyba pominąłem w warsztacie- jakim pigmentem brudziłeś  koła?

Cześć użyłem tych kolorów. Pigment mieszany z tymi emaliami i pigment fixerem, takiej pasty użyłem do brudzenia czy to wcierane, czy strzepywane z pędzla 

20220412_150638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/9/2022 at 7:12 PM, orzechu500 said:

Czołem,

 

Po przeszło dwumiesięcznych zmaganiach przyszedł czas na prezentację mojego ulepa. Model zbudowany z zestawu Meng, plus blaszki E.T, wieża i figurant od Liveresin, żywczne koła wykonane przez członka forum. W trakcie budowy było wiele pierwszych razów:  pierwsze podejscie do trójbarwnego kamuflażu oraz pierwsze podejscie do blaszek. Jestem świadomy wielu niedociągnieć i braków technicznych w wykonaniu, niemniej jednak budowa dostarczyła mi wiele przyjemności i frajdy. Zapraszam do oglądania :)

 

Jak pisałem na FB - świetna robota. A gdybyś stwierdził, że chcesz robić drugi model to tu ciekawostka z płytami dodatkowymi...

FQ3I1xeXIAMJvAI.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Uapa napisał:

Jak pisałem na FB - świetna robota. A gdybyś stwierdził, że chcesz robić drugi model to tu ciekawostka z płytami dodatkowymi...

 

Fajny ten Tigr, są może gdzieś zdjęcia z drugiej lub z przodu ?  To wygląda na pancerz fabryczny ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.