Skocz do zawartości

Nissan 350Z Track


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Jak malujecie podwozie? Np układ wydechowy na srebrno? Ni to zamaskować, a pędzlem też jakoś trudno dojść...

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bartas89 napisał:

Jak malujecie podwozie? Np układ wydechowy na srebrno? Ni to zamaskować, a pędzlem też jakoś trudno dojść...


Najpierw kładę kolor, którego jest najwięcej, potem maskuję i maluje to co się da. Czasem drobnicę maluję pędzlem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu jest taki problem, że podwozie jest jednym elementem. Ma takie zakamarki (głębokie), że nie mogę tam dojść ani taśmą maskującą, ani maskolem (żeby to równo położyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartas89 napisał:

W tym modelu jest taki problem, że podwozie jest jednym elementem. Ma takie zakamarki (głębokie), że nie mogę tam dojść ani taśmą maskującą, ani maskolem (żeby to równo położyć).

No to cóż...pędzel w dłoń, dobrze przygotowana farba i kombinuj 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoke to nic innego jak transparentny czarny. Możesz do bezbarwnego lakieru dodać parę/paręnaście kropli czarnego i ten sam efekt będzie:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie musisz ogarnąć kolor. Wlej sobie odrobinkę GX-a, potem zacznij od jednej kropli czarnego, zamieszaj, sprawdź gdzieś na resztkach przeźroczystej ramki jak mocno zacienia. No i bardzo delikatne warstwy, oszklenie jest bardzo gładkie i bardzo nie lubi farby - robią się oczka jak zalejesz.  Ja osobiście przed takimi zabiegami matuję szybkę, ale Ty zrób najpierw najprostszą metodą, bo nie chciałbym abyś coś uszkodził przypadkiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ruszyło się do przodu i wnętrze skończone.

 

dBF3t0x.jpg

 

pE6KAWC.jpg

 

Dodam, że kierownica na zdjęciach wyszła bardzo niekorzystnie. Malowałem to Molorovem i na żywo prezentuje się o wiele lepiej. Nie wiem czemu tak fotka to zaorała.

 

kIzMavr.jpg

 

pWOxPqZ.jpg

 

cvwwNzu.jpg

 

I ulokowane na kołach.

 

dixasqF.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też pewien problem z szybą. Malowana była kilkanaście dni temu i od tego czasu leżała sobie w bezpiecznym miejscu. Dzisiaj patrzę i są na niej takie dziwne ślady, jakby była zaparowana. Ale nie mogę tego doczyścić. Co to może być?

 

WAaKVV1.jpg

 

B1YW84A.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z oszkleniem, opanowana.  Wystarczyło najbardziej miękką gąbką do polerki, mechanicznie przejechać po szybach, aby je wyczyścić z tego tajemniczego brudu. 

Dodałem też lusterko wsteczne na bardzo fajny klej od Ammo.  Szybko łączy, jak zaschnie nie pozostawia śladów, a jak zwiąże to mocno.

 

https://agtom.eu/uniwersalne-pva-wikol/359589-ammo-of-mig-ultra-glue-8432074020318.html

 

4SR0wm5.jpg

 

j18Pb4j.jpg

 

Doszły też światła z tyłu i z przodu.

 

lNR1Cb1.jpg

 

HfaE4Ox.jpg

Edytowane przez Bartas89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.