Jump to content

Nissan 350Z Track

Bartas89
 Share

Recommended Posts

Hej :) Powracam do modelarstwa po dłuższej przerwie i spróbuję zrobić jeszcze jedno podejście do aut. 

Na tapetę wziąłem Nissana, bo wydaje się na początek łatwy. Kolorem bazowym będzie CooperHead Orange z palety CC albo jakiś srebrny, bo uwielbiam ten kolor na pojazdach :D

dw5AC0g.jpg

JDgdvBl.jpg

• Like 1

Wczoraj ogarniałem budę, pogłębiałem linie podziału, usuwałem szwy, oraz całość przeleciałem gąbką Ultrafine (niebieska) od 3M. Potem mycie z mydłem i opłukanie wodą demineralizowaną. 

7 godzin temu, Bartas89 napisał:

Wczoraj ogarniałem budę, pogłębiałem linie podziału, usuwałem szwy, oraz całość przeleciałem gąbką Ultrafine (niebieska) od 3M. Potem mycie z mydłem i opłukanie wodą demineralizowaną. 

Pełny profesjonalizm. Tak trzymaj. 👍

• Like 1

33 minuty temu, _OldMan_ napisał:

Zgodnie z tym co preferują lotnicy - czarny gloss.

mrcolor-gx2-ueno-black.jpg

Rzeczywiście, masz rację. Zapomniałem o tym. Zbyt długą przerwę chyba miałem 😉 

Posted (edited)

Jednak będzie pomarańczka. Psiknięte białym podkładem 1500 z puchy i czekam do jutra, aż porządnie wyschnie.

PCb1KKj.jpg

PXxo9gm.jpg

Nf7mqjk.jpg

Zakupiłem też taki specyfik. Czy jego się stosuje przed położeniem bezbarwnego?

xCvqvQo.jpg

Edited by Bartas89
  • Like 1

5 minut temu, Bartas89 napisał:

Zakupiłem też taki specyfik. Czy jego się stosuje przed położeniem bezbarwnego?

Nie. Stosuje się go na plastik przed podkładem. Jak tym psikniesz na bazę, to może wejść w reakcję i zadziałać jak zmywacz.

• Like 1
  • Thanks 1

Rano sprawdziłem jak siadł podkład, bo pierwszy raz nakładałem z puchy przy użyciu takiego pistoletu. Bardzo fajnie się na nim pracuje. Wracając do podkładu, to wyszedł bardzo fajnie. Gładki, z tylko dwom małymi defektami (coś się przykleiło). Zrobię to papierem ściernym o wysokiej granulacji i można nakładać kolor.

eikwJz6.png

Kolor już nałożony. Pierwszy raz używałem farbki CC i muszę przyznać, że lepiej mi się z nią pracowało niż z farbami Zero Paints.

vzobfD0.jpg

0DLgoxh.jpg

vIYkXqv.jpg

Jutro sąd ostateczny, czyli lakierowanie. Zrobię to Duxonem, bo robiąc motocykle najlepiej mi się z nim pracowało. Specjalnie do lakierów bezbarwnych zakupiłem takie cudo. Mam nadzieję, że pójdzie gładko.

Jtajtk3.jpg

F3SxzPK.jpg

• Like 1

1 minutę temu, cayman napisał:

Na samochodową bazę clear 2K kładzie się po parunastu minutach.

Znaczy trzeba kłaść czy można kłaść? 😉

8 godzin temu, cayman napisał:

Poczytaj na forach lakierniczych, a do tego Aero musi być ciśnienie 30 PSI, żeby się lakier dobrze wylał.

20220416_001021.jpg

Ok, ustawię 30 psi. Dzięki za info :)

Załóż osłonę dyszy do plamki owalnej tak,żeby otwory wylotu powietrza były ustawione w poziomie. Zrób Bartek próbę z Duxonem na jakimś złomie ,żebyś nie miał kolejnej wpadki.🤨

20220416_095238.jpg

Edited by cayman
  • Like 1

3 minuty temu, cayman napisał:

Załóż osłonę dyszy do plamki owalnej tak,żeby otwory wylotu powietrza były ustawione w poziomie. Zrób Bartek próbę z Duxonem na jakimś złomie ,żebyś nie miał kolejnej wpadki.🤨

Masz na myśli dyszę-nakrętkę motylkową?

Ogólnie lakier wylał się dość dobrze. Tylko w niektórych miejscach są takie jakby krostki. Jak to wyprowadzić? Papier wodny na mokro, a potem polerka? Jakimi pastami? Zmatowić teraz cały model?

pu9M1o9.jpg

t59WTcf.jpg

rW2DXeD.jpg

LPVXwff.jpg

FUVeluO.jpg

ItyicWv.jpg

tOXLPqS.jpg

2xDj7pd.jpg

fqw16rx.jpg

• Like 1

Dla mnie to nie krostki tylko zatopione micro paprochy.

Przede wszystkim moje gratulacje Bartek co do położenia 2K . Jak widzę Duxon nie przelany i widoczne linie podziału. Brawo TY. :super:

Krostki spróbuj zlikwidować micromeshem 5000 ,6000, 8000 na mokro a potem całą kastę mechanicznie potraktuj pastą polerską i na koniec wosk.

2 godziny temu, cayman napisał:

Dla mnie to nie krostki tylko zatopione micro paprochy.

Przede wszystkim moje gratulacje Bartek co do położenia 2K . Jak widzę Duxon nie przelany i widoczne linie podziału. Brawo TY. :super:

Krostki spróbuj zlikwidować micromeshem 5000 ,6000, 8000 na mokro a potem całą kastę mechanicznie potraktuj pastą polerską i na koniec wosk.

Cały model micromeshami, czy tylko tam gdzie paprochy? I potem którą pastę tamki? Czy wszystkie trzy po kolei?

38 minut temu, Bartas89 napisał:

Cały model micromeshami, czy tylko tam gdzie paprochy? I potem którą pastę tamki? Czy wszystkie trzy po kolei?

Micromeshem tylko tam gdzie masz paprochy i w tych miejscach Fine i Finish po całej kaście.