Skocz do zawartości

Nissan 350Z Track


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Powracam do modelarstwa po dłuższej przerwie i spróbuję zrobić jeszcze jedno podejście do aut. 

Na tapetę wziąłem Nissana, bo wydaje się na początek łatwy. Kolorem bazowym będzie CooperHead Orange z palety CC albo jakiś srebrny, bo uwielbiam ten kolor na pojazdach :D

 

dw5AC0g.jpg

 

JDgdvBl.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogarniałem budę, pogłębiałem linie podziału, usuwałem szwy, oraz całość przeleciałem gąbką Ultrafine (niebieska) od 3M. Potem mycie z mydłem i opłukanie wodą demineralizowaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartas89 napisał:

Wczoraj ogarniałem budę, pogłębiałem linie podziału, usuwałem szwy, oraz całość przeleciałem gąbką Ultrafine (niebieska) od 3M. Potem mycie z mydłem i opłukanie wodą demineralizowaną. 

Pełny profesjonalizm. Tak trzymaj. 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, _OldMan_ napisał:

Zgodnie z tym co preferują lotnicy - czarny gloss.

 

mrcolor-gx2-ueno-black.jpg

Rzeczywiście, masz rację. Zapomniałem o tym. Zbyt długą przerwę chyba miałem 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będzie pomarańczka. Psiknięte białym podkładem 1500 z puchy i czekam do jutra, aż porządnie wyschnie.

 

PCb1KKj.jpg

 

PXxo9gm.jpg

 

Nf7mqjk.jpg

 

Zakupiłem też taki specyfik. Czy jego się stosuje przed położeniem bezbarwnego?

 

xCvqvQo.jpg

Edytowane przez Bartas89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartas89 napisał:

Zakupiłem też taki specyfik. Czy jego się stosuje przed położeniem bezbarwnego?


Nie. Stosuje się go na plastik przed podkładem. Jak tym psikniesz na bazę, to może wejść w reakcję i zadziałać jak zmywacz.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano sprawdziłem jak siadł podkład, bo pierwszy raz nakładałem z puchy przy użyciu takiego pistoletu. Bardzo fajnie się na nim pracuje. Wracając do podkładu, to wyszedł bardzo fajnie. Gładki, z tylko dwom małymi defektami (coś się przykleiło). Zrobię to papierem ściernym o wysokiej granulacji i można nakładać kolor.

 

eikwJz6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor już nałożony. Pierwszy raz używałem farbki CC i muszę przyznać, że lepiej mi się z nią pracowało niż z farbami Zero Paints.

 

vzobfD0.jpg

 

0DLgoxh.jpg

 

vIYkXqv.jpg

 

Jutro sąd ostateczny, czyli lakierowanie. Zrobię to Duxonem, bo robiąc motocykle najlepiej mi się z nim pracowało. Specjalnie do lakierów bezbarwnych zakupiłem takie cudo. Mam nadzieję, że pójdzie gładko.

 

Jtajtk3.jpg

 

F3SxzPK.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cayman napisał:

Poczytaj na forach lakierniczych, a do tego Aero musi być ciśnienie 30 PSI, żeby się lakier dobrze wylał.

20220416_001021.jpg

Ok, ustawię 30 psi. Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż osłonę dyszy do plamki owalnej tak,żeby otwory wylotu powietrza były ustawione w poziomie. Zrób Bartek próbę z Duxonem na jakimś złomie ,żebyś nie miał kolejnej wpadki.🤨

20220416_095238.jpg

Edytowane przez cayman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cayman napisał:

Załóż osłonę dyszy do plamki owalnej tak,żeby otwory wylotu powietrza były ustawione w poziomie. Zrób Bartek próbę z Duxonem na jakimś złomie ,żebyś nie miał kolejnej wpadki.🤨

Masz na myśli dyszę-nakrętkę motylkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lakier wylał się dość dobrze. Tylko w niektórych miejscach są takie jakby krostki. Jak to wyprowadzić? Papier wodny na mokro, a potem polerka? Jakimi pastami? Zmatowić teraz cały model?

 

pu9M1o9.jpg

 

t59WTcf.jpg

 

rW2DXeD.jpg

 

LPVXwff.jpg

 

FUVeluO.jpg

 

ItyicWv.jpg

 

tOXLPqS.jpg

 

2xDj7pd.jpg

 

fqw16rx.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie krostki tylko zatopione micro paprochy.

Przede wszystkim moje gratulacje Bartek co do położenia 2K . Jak widzę Duxon nie przelany i widoczne linie podziału. Brawo TY. :super:

Krostki spróbuj zlikwidować micromeshem 5000 ,6000, 8000 na mokro a potem całą kastę mechanicznie potraktuj pastą polerską i na koniec wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cayman napisał:

Dla mnie to nie krostki tylko zatopione micro paprochy.

Przede wszystkim moje gratulacje Bartek co do położenia 2K . Jak widzę Duxon nie przelany i widoczne linie podziału. Brawo TY. :super:

Krostki spróbuj zlikwidować micromeshem 5000 ,6000, 8000 na mokro a potem całą kastę mechanicznie potraktuj pastą polerską i na koniec wosk.

Cały model micromeshami, czy tylko tam gdzie paprochy? I potem którą pastę tamki? Czy wszystkie trzy po kolei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bartas89 napisał:

Cały model micromeshami, czy tylko tam gdzie paprochy? I potem którą pastę tamki? Czy wszystkie trzy po kolei?

Micromeshem tylko tam gdzie masz paprochy i w tych miejscach Fine i Finish po całej kaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.