Skocz do zawartości

BRDM 2, 1:35, Mariupol 7 sierpień 2014


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Super pojazd. Mój ulubiony z czasów LWP. Chciałbym go kiedyś zrobić ale w polskim malowaniu. Nie zmienia to faktu że z przyjemnością będę tu zaglądał.
Korzystając z okazji mam dwa pytania. Może udało Ci się to ustalić jakie tam działko było? Pytałeś o to w innym wątku. Padła sugestia że jest to NSWT ale u Ciebie chyba jest KPWT. Ustaliłeś jakieś nowe fakty w tym temacie? A w ogóle to gdzie takie eleganckie działko można nabyć?
Drugie pytanie dotyczy płyty nadsilnikowej. W Twoim pojeździe są tam takie podłużne elementy, które wyglądają jak pancerne osłony wlotów powietrza. Nie ma ich na wielu polskich egzemplarzach. Czy wiesz może dlaczego ich nie ma? 

Pozdrawiam.

Andrzej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do działka, nie mam na to odpowiedzi. Chciałem zrobić pojazd z pierwszego zdjęcia, ale kupiłem zestaw wojsk chemicznych, bo promocja była. 54 funty za BRDM i T-72.  Tam jest inne działko. Wzorując się na pierwszym zdjęciu, chciał nie chciał dokupiłem Model master GM-35-011. Co jest w tym co robię, strzał w ciemno. 

Co do płyty nasilnikowej, to chyba różnica pomiędzy wersją wczesną i późną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Sorry za spam, nie zauważyłem, że zdecydowałeś bez godła.

To ten sam, widać po odrapaniach. Zresztą, na twoich zdjęciach też już widać, że to Azow, tylko naszywki mają w pierwszej wersji, jeszcze z bardziej z "partyzanckich" czasów (Czornij Korpus😜).

zwY0C2H.png

%D0%95%D0%BC%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%

Edytowane przez AchtungCancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, copycat napisał:

Półka wstydu rośnie. Miałem zbudować ten okaz:

 

 

 

Córcia chciała ten:

 

47991275868_62814c8286_o.jpg.f529a19b0a9b33e2bd6150ff3b9d919e.jpg

 

 

 

BRDM z Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu. Ekipa z muzeum jest w trakcie zbierania elementów wyposażenia i mechaniki do tego wozu. Mają w planach jego również uruchomić (w parku maszyn wszyskto jest na chodzie). 

Z braku pomysłu na malature (stał na podeście w podkladzie) zadzwonili do Śląskiego grafficiarza Franka Myszki i mamy różowego BRDM 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię BRDM, bo miałem go z Młodego Modelarza i tak strasznie mnie ten jego kształt drażnił. Wracając do pancerki omijałem go z daleka, ale warsztat z pewnej stronki, skupiony na śladach eksploatacji, postawił go w innym świetle. Więc nie będę zmieniał kolejny raz pomysłu, interesują mnie obdrapania, nie pojazd ani ideologia załogi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram kolegę. Wywód, z podaniem źródeł prawa, załatwia robotę. Na tym forum przede wszystkim sklejamy modele. Dopuszczalne i wskazane są wszelkie odchylenia prawicowo-lewicowe w stronę:

- materiałów źródłowych

- dodatków waloryzacyjnych

- własnej twórczości

- dobór kolorów

- technik modelowania

Od polityki są politycy, od dyplomacji są dyplomaci, generałowie są od wojny. Historycy niech się spierają o prawdy historyczne.

MY TU POPROSTU SKLEJAMY MODELE!!!!!

Co do kolorów to polecam ten zestaw:

HTK-CS112-Modern-Ukrainian-Army-AFV-paint-set.jpg

HTK-CS112-Modern-Ukrainian-Army-AFV-paint-set.jpg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dobra panowie posprzątałem koledze wątek.

Retuszując zdjęcie nie chodziło mi o zakazane symbole, bo dokładnie wiem gdzie można ich używać a gdzie nie.

Posypały się skargi na to zdjęcie i zareagowałem by nie usuwać zdjęcia, a tym samym uspokoić osoby które zgłosiły to zdjęcie.

Osobiście nie mam żadnych przeciwwskazań bo jest tak jak pisaliście, to forum modelarskie. Ale jak dziennie jest kila takich zgłoszeń, to człowiek nie ma już sił.

Tak że wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace idą dalej, druga strona gorzej wygląda. Sporo nierówności, które szpachluję, maluję, szpachluję i tak bez końca. Pojazd do kogo należał do tego należał, ale bez fałszowania historii proszę. Jak kogoś to razi, to jest warsztat z panienkami w krótkich spódniczkach.

 

IMG_3297.JPG.bccab3c96f5343bc41d8de82099b35a0.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_3299.JPG.8b93dcfa7059215bebc19fa441488f81.JPG

 

Kolejny etap to heavy chiping fluid miejscowo na te plamy rdzy i Zashchtniy Zeleno XB518. To dość ciemna zieleń którą pokryje cały model. Na oryginale żółty odchodzi odsłaniając właśnie taki czysty ciemny kolor. Pomiędzy żółtym, szukałem mustard yellow, ale nie dostałem więc użyję Oil ochre i żółtego, pójdzie Light Green Khaki dosłownie chmurka z lekkimi przetarciami do XB518.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, copycat napisał:

Myślałem , że wyjdzie ciemniej.

Na pewno ściemniej po washu i innych specyfikach ze stajni AK Interactive oraz Ammo Mig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peeling. Tak jak mówiłem, dużo heavy chipping fluid.

IMG_3301.JPG.68c9ce15cff0967e598744478c445505.JPG

 

Zastanawia mnie tylko jedno, czy lusterko nie powinno być prostokątne i czy ten kołowrotek nie powinien być zdemontowany. BRDM z płotem na tyle ma właśnie tak, ale czy to ten sam pojazd, co na reszcie zdjęć, tego na 100% pewny nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.