Skocz do zawartości

8. SIKORSKI MODEL SHOW 2022 - 11 Czerwca - STALOWA WOLA


traveller

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po dłuższej przerwie! 

 

Z przyjemnością informujemy po restrykcyjnych czasach, wracamy z imprezą modelarską SIKORSKI MODEL SHOW! Informację o konkursie są już na Facebooku, ale mamy nadzieje, że nie jest za późno wstawić post tutaj. 

 

8. Edycja SMS 2022 odbędzie się jak zwykle w Stalowej Woli (woj. podkaprpackie) ale w nowo otwieranym Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego! 

 

Szczegóły wydarzenia
GDZIE: Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, ul. Hutnicza 17, Stalowa Wola
KIEDY:  11.06.2022 r.

 

Link do formularza rejestracyjnego:

Modele Festiwalowe: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOxshJuQMx1pqSOeIcBMQIYiLSad7yr6BfSW22AG1qXMXe1g/viewform 
Modele Konkursowe: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScoSUkTV8QOvjFF7NMyr8-4KuiPOyFKxMyqLvp5lDZ3jxchOA/viewform?fbclid=IwAR2iwAvjPO9PzaM8DDu44AnN8ULVVPtpr5gdFy2HRIEqoHP6fFW2zdjMcVs

 

Jeżeli macie pytania zadawajcie je tutaj lub na facebook lub:
Kontakt: Janusz Rak
Telefon: 660-477-013
mail: jrak1306@gmail.com

 

SMS to nie tylko Konkurs Modelarski, ale wiele wydarzeń towarzyszących. Warto się zabrać z całą rodziną! 
- Grupy rekonstrukcyjne,
- Wystawa karykatury lotniczej A. Olejniczaka
- zwiedzanie nowego muzeum COP z przewodnkiem
- giełda modelarska
- pokazy modelarskie
- stoiska handlowe
- pojazdy historyczne
- Wojskowa Grochówka i Food tracki
- Sprzęt WP, Policji i HSW
- Projekcja filmu "Dywizjon 303" oraz spotkanie z odwrócą jednej z głównych ról!

 

Konkurs jednodniowy


PROGRAM KONKURSU
11.06.2022
- 8:00 – 11:00 – przyjmowanie modeli festiwalowych
- 11:30 – 14:30 – ocena modeli
- 17:00 – ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie

 

PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE
Junior – do lat 18
Senior – powyżej 18 lat

 

PODZIAŁ NA KLASY
PLASTIK (junior, senior)
ST1 - Samoloty śmigłowe, skala 1:32 i większe
ST2 - Samoloty śmigłowe, skala 1:48
ST3 - Samoloty śmigłowe, skala 1:72 do 1:100
SO1 - Samoloty odrzutowe, skala 1:32 i większe
SO2 - Samoloty odrzutowe, skala 1:48
SO3 - Samoloty odrzutowe, skala 1:72 do 1:100
SM1 - Śmigłowce, skala 1:48 i większe
SM2 - Śmigłowce, skala 1:72 do 1:100
SW - Samoloty i śmigłowce wojskowe, skala 1:144
SC - Samoloty cywilne i szybowce, skala dowolna
SP - Konstrukcje lotnicze do 1921 roku, skala dowolna
SF - Pojazdy kosmiczne i SF, skala dowolna
PK1 - Pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe, skala 1:35 i większe
PK2 - Pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe, skala 1:48
PK3 - Pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe, skala 1:72 i mniejsze
PG1 - Pojazdy wojskowe gąsienicowe (z artylerią samobież.), skala 1:35 i większe
PG2 - Pojazdy wojskowe gąsienicowe (z artylerią samobież.), skala 1:48
PG3 - Pojazdy wojskowe gąsienicowe (z artylerią samobież.), skala 1:72 i mniejsze
AR - Artyleria bez napędu, skala dowolna
PO - Pojazdy cywilne i wyścigowe, skala dowolna
PS - Pojazdy ciężarowe i specjalne, skala dowolna
FI1 - Figurki piesze, skala dowolna
FI2 - Figurki konne, skala dowolna
FI3 - Figurki - popiersia, skala dowolna
FI4 - Figurki - winiety, skala dowolna
FI5 - Figurki SF i Fantasy, skala dowolna
OK1 - Okręty i statki, skala 1:400 i większe
OK2 - Okręty i statki, skala 1:401 i mniejsze
DO1 - Dioramy, skala 1:35 i większe
DO2 - Dioramy, skala 1:48 i mniejsze
WW - Wszystko inne, skala dowolna
VN - Vintage, skala dowolna
KARTON (junior, senior)
KT1 - Samoloty śmigłowe jednosilnikowe, skala 1:33 i większe
KT2 - Samoloty śmigłowe jednosilnikowe, skala 1:50 i mniejsze
KT3 - Samoloty śmigłowe wielosilnikowe, skala 1:33 i większe
KT4 - Samoloty odrzutowe, skala dowolna
KT5 - Śmigłowce, skala dowolna
KT6 - Statki i okręty, skala dowolna
KT7 - Żaglowce, skala dowolna
KT8 - Pojazdy militarne, skala dowolna
KT9 - Pojazdy cywilne i techniczne, skala dowolna
KT10 - Budowle, skala dowolna
KT11 - Figurki, skala dowolna
KT12 - Pojazdy szynowe, skala dowolna

 

RODZAJ KONKURSU
Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni. Celem Konkursu jest popularyzacja modelarstwa i wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży.
WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZIE:
- konkurs jest połączony z wystawą dla zwiedzających
- warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej do dnia 9.06.2022 do godziny 24:00
- zgłoszenie modelu do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
- przyjmowanie zgłoszonych drogą elektroniczną modeli odbywać się będzie do godziny 11:00 w dniu 11.06.2022 dla modeli konkursowych i festiwalowych. W uzasadnionych przypadkach losowych Sędzia Główny może wyrazić zgodę na przyjęcie modelu dostarczonego po tym terminie.
- opłata startową będzie bilet wstępu do Muzeum COP dla grupy Festiwalowej, oraz dla grupy KONKURS SIKORSKI, bez względu na ilość zgłaszanych modeli, tylko dla kategorii Senior
- startujący w kategorii Junior zwolnieni są z opłaty startowej
- konkurs zostanie rozegrany w dwóch grupach:
1. Festiwalowa – z podziałem na klasy modeli oraz klasy wiekowe junior/senior - komisja sędziowska ocenia zgodnie z zasadą „podoba się – nie podoba się”, w tej grupie nie jest wymagana dokumentacja
2. Konkursowa – Konkurs Sikorski – konkurs punktowany, do zgłoszonego modelu należy dołączyć dokumentację
- decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu
- modele będą wydawane po zakończeniu konkursu
- organizatorzy dołożą wszelkich starań w celu zabezpieczenia wystawianych modeli przed uszkodzeniem, jednak nie będą ponosić odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia lub zaginięcie modeli w czasie wystawy

Pozdrawiamy!
 

PLAKAT GOTOWY SMS.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy i zapraszamy kolejnych modelarzy wraz z całymi rodzinami, gwarantujemy atrakcje dla każdego.

Jednocześnie ogłaszamy, że impreza została objęta również patronatem Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie! 

 

11 czerwca - Sobota - Stalowa Wola! 

 

 

xlogo_130b.jpg.pagespeed.ic.jwczuauab7.j 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za zapisy modeli i zachęcamy resztę modelarzy do zapisów wcześniej, niż dzień przed 😉

Modele Festiwalowe: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOxshJuQMx1pqSOeIcBMQIYiLSad7yr6BfSW22AG1qXMXe1g/viewform 
Modele Konkursowe: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScoSUkTV8QOvjFF7NMyr8-4KuiPOyFKxMyqLvp5lDZ3jxchOA/viewform?

 

Radom, Koszalin, Poznań witamy na pokładzie! 

 

STALOWA WOLA 11 czerwca  2022 - Sobota - zapraszamy Was i całe Wasze rodziny:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

W naszym konkursie modelarskim oprócz nagród przewidzianych w poszczególnych klasach wręczamy także nagrody specjalne!
Jedną z taką nagród jest Puchar "POD BUT" ufundowany przez Koszaliński Pluton Modelarski (Koszaliński Portal Modelarski ) za najlepszy model konkursu, zdaniem modelarzy KPM.
Dziękujemy!

 

Zachęcamy do zapisów! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich aktualizacji:

- partnerem imprezy zostaje firma IBG Models

- Sikorski Model Show zachęca również do pomocy innym - dlatego będzie również stoisko DKMS Polska

- będzie stoisko gastronomiczne z kiełbasą, grochówką i innymi, do tego foodtrack z Kawą i lodami

- Politechnika Rzeszowska, która sąsiaduje z Muzeum udostępnia podziemia parkingu, gdzie posiadają kolekcję zabytkowych samochodów

- Nagrody do konkursu przekazała firma Cobi/Revell

- zapisy nie będą możliwe w dniu imprezy

 

Link do formularza rejestracyjnego:

Modele Festiwalowe: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOxshJuQMx1pqSOeIcBMQIYiLSad7yr6BfSW22AG1qXMXe1g/viewform 
Modele Konkursowe: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScoSUkTV8QOvjFF7NMyr8-4KuiPOyFKxMyqLvp5lDZ3jxchOA/viewform?fbclid=IwAR2iwAvjPO9PzaM8DDu44AnN8ULVVPtpr5gdFy2HRIEqoHP6fFW2zdjMcVs

 

 

 

 

283543036_3293227950906325_3918255274860826722_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

Zauważyliśmy wzrost zgłoszeń i witamy  modelarzy  z nowych miejscowości ! Zachęcamy do zapisów już teraz osoby, które chcą to zrobić na ostatnią chwilę oraz mamy nadzieje,  że odwiedzą nas nowi modelarze!  Zapisujcie sie w linku w pierwszym poście!  Żeby Was bardziej  zmotywować, to sponsorzy wciąż wysyłają nam nagrody oraz mamy niespodziankę nie tylko dla modelarzy. 

Jeśli pamiętacie poprzednie edycje Sikorski Model Show, to wiecie, że jednym z istotnych punktów programu był panel popularno-naukowy. W tym roku nawiązując do tego zwyczaju przygotowaliśmy coś nieco innego, aczkolwiek nieodległego od naszej tradycji. O godzinie 12,00 rozpoczniemy projekcję filmu "Dywizjon 303" (licencja nabyta u dystrybutora). Projekcja będzie pretekstem do dyskusji z gatunku "Prawda czasu, prawda ekranu". Spotkanie poprowadzi znany ekspert i dziennikarz Wojciech Łuczak (prywatnie świetny modelarz), a wezmą w nim udział uznani specjaliści Robert Gretzyngier (Bitwa o Anglię) i Wojtek Matusiak (Dywizjon 303). Gościem specjalnym będzie odtwórca roli Jana Zumbacha znany i popularny aktor - Maciej Zakościelny. Będzie to niezapomniana okazja do usłyszenia jak się przygotowywał do roli oraz jak wspomina udział w projekcie. Zapraszamy na spotkanie zarówno miłośników historii jak i kina.

Pozdrawiam!

14362686_1804171913197433_3187439562415638521_o.jpg

284502102_419373503109644_6477493559216295314_n.jpg

284755696_538803574291127_4898705081119440063_n.jpg

Edytowane przez traveller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w najbliższą Sobotę Sikorski Model Show! Przypominamy, że rejestracja modeli jest tylko online i będzie aktywna do czwartku do północy, w piątek nie będzie możliwości rejestracji modeli. 

 

Szczegóły wydarzenia
GDZIE: Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, ul. Hutnicza 17, Stalowa Wola
KIEDY:  11.06.2022 r.

 

Link do formularza rejestracyjnego:

Modele Festiwalowe: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOxshJuQMx1pqSOeIcBMQIYiLSad7yr6BfSW22AG1qXMXe1g/viewform 
Modele Konkursowe: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScoSUkTV8QOvjFF7NMyr8-4KuiPOyFKxMyqLvp5lDZ3jxchOA/viewform?fbclid=IwAR2iwAvjPO9PzaM8DDu44AnN8ULVVPtpr5gdFy2HRIEqoHP6fFW2zdjMcVs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje i podziekowania dla organizatorów 8. Sikorski Model Show. Fantastyczna impreza. Szczególnie cieszę się z tego, że miałem okazję poznać osobiście i porozmawiać z przemiłymi osobami, które dotąd były dla mnie tylko słynnymi nazwiskami. Dziękuję wszystkim spotkanym przyjaciołom i znajomym. I za wszelkie miłe słowa o moich modelach 😊. To był niezapomniany weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak kilka słów refleksji... Na wstępie czy mógłbym prosić organizatorów o zamieszczenie wykazu wyróżnionych modeli w poszczególnych klasach? Niestety  to co się działo na rozdaniu nagród to była jakaś kpina.

Począwszy od tego, że osoba prowadząca stwierdziła, iż jest nauczycielem,  i nie będzie mówić głośniej bo on się nie będzie wysilał,  (przypominam że uczestnicy konkursu nie są uczniami) przez przekręcanie nazwisk... No i na pominięciu wyróżnień kończąc...

Wczoraj na przykład dowiedziałem się, że w samolotach tłokowych zdobyłem wyróżnienie...  szkoda tylko, że nie od organizatora.  Kolega, który był ze mną miał dokładnie takie same doświadczenia.

Przykro mi,  że to ja muszę zwracać na te rzeczy uwagę, ale niestety organizatorzy popadli lekko w samozachwyt i z roku na rok zamiast być lepiej jest coraz gorzej. A naprawdę szkoda, bo impreza ma niezły potencjał i bardzo fajne miejsce. Niestety nastawienie niektórych organizatorów, wręcz mierzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PrzemoLPP napisał:

Grzegorz, wyniki były podane na FB. Jeśli nie masz konta, to daj znać, ściągnę dla Ciebie.

Dziękuję Przemku i poproszę, mam konto a i tak nie znalazłem.

 

Jednak nie bardzo zrozumiałeś o co cała sprawa się rozchodzi.

Jeśli ktoś dostaje wyróżnienie, lub zajmuje jakieś miejsce w konkursie, to wyniki powinien usłyszeć na zakończeniu

imprezy, albo wcale ...nie na fb

Startowałem w Stalowej Woli a nie w konkursie internetowym.

Jeśli organizatorom zabrakło dyplomów lub nagród a się zorientowali, to lepiej nie przyznać tego wyróżnienia, niż robić taki fuckup.

 

... no chyba że się nie zorientowali.  a to już tym bardziej świadczy o poziomie.

 

Żarty, żartami ale takiego burdelu organizacyjnego jeszcze nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, zrozumiałem Cię doskonale, ale nie komentowałem całości Twojej wypowiedzi. To Twoja opinia i ja ją szanuję. Chciałem Cię po prostu skierować do wyników. Nie udało mi się ich ściągnąć, chyba pliki są zabezpieczone,  ale mam nadzieję, że link zadziała:

 

https://www.facebook.com/events/523103082582797/permalink/574490097444095/?app=fbl

 

Dodam tylko, że widziałem gorsze rzeczy przy zakończeniach konkursów. Tu problemy moim zdaniem były dwa - jednodniowość imprezy i nieotwarte muzeum COP. Przy tych problemach

moim zdaniem i tak było dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, mam zdanie jak Grzegorz… Muzeum COP nie jest kompletnie przygotowane do organizowania tam wystaw modelarskich ( to nie krytyka muzeum, które samo w sobie może być fajne; po prostu salki są małe i kiszkowate). Trochę gorzej,  bo miejscami organizacja była jak muzeum - kompletnie nieprzygotowana 😞

Jak na VIII edycję to albo organizatorzy niczego się nie nauczyli albo strach pomyśleć, jak to wyglądało kiedyś. I żeby nie było samej krytyki - tej skali impreza faktycznie powinna być jednodniowa. Mnie ta formuła odpowiadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mitrandir napisał:

Żarty, żartami ale takiego burdelu organizacyjnego jeszcze nie spotkałem.

 

3 godziny temu, Kon_Bar napisał:

mam zdanie jak Grzegorz

 

 Panowie, czasami siedząc z zimnym browarem w ręku, w bujanym fotelu,  warto sobie poczytać "wspomnienia "innych  modelarzy:

Także majstry, "nastepną razą" bierzcie poprawkę  "na wiatr" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka…

Czyli nihil novi sub sole…

W przyszłym roku rozważę 3-godzinną jazdę w jedną stronę w kategorii - czy warto tak długo jechać na kabaret 😉 

Edytowane przez Kon_Bar
Literówka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, abtb napisał:

 

 

 Panowie, czasami siedząc z zimnym browarem w ręku, w bujanym fotelu,  warto sobie poczytać "wspomnienia "innych  modelarzy:

Także majstry, "nastepną razą" bierzcie poprawkę  "na wiatr" :mrgreen:

 

Wzięliśmy  ...po kilku razach na SMSie i po wielu gównoburzach na temat organizacji liczyłem, że cokolwiek się zmieni.

No cóż... liczyłem :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.