Skocz do zawartości

Kompresor Adler AD 4000


Endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompresor Adler AD 4000, który kupiłem kilka lat temu ale przez dwa lata go właściwie nie używałem. Ostatnio używam go intensywnie i zauważyłem, że mniej więcej po 15 minutach pracy jest tak gorący, że ręką co prawda można go jeszcze dotknąć ale jest to już mało przyjemne. Temperatura urządzenia jest wysoka.

Czy to normalne że ten kompresor tak się grzeje? 

Co może być przyczyną? Wolałbym wiedzieć za nim go rozkręcę.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie bezolejopwe kompresory mocno  się grzeją, to fakt. Dlatego zbiornik wyrównawczy który wymusza większe przerwy w pracy kompresora to podstawa. Lepszym rozwiązaniem jest kompresor z dwoma głowicami który jeszcze rzadziej się włącza, bo ma lepszą wydajność. Markowe kompresory również sa wydajniejsze i grzeją się mniej.

Więc po prostu musisz robić przerwy przy pracy żeby nie przegrzać głowicy. Dla pewności możesz odkręcić głowicę i sprawdzić stan gumowej uszczelki na tłoku. Ew. nasmarować smarem silikonowym dla zmniejszenia tarcia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Endrju napisał:

Mam kompresor Adler AD 4000, który kupiłem kilka lat temu ale przez dwa lata go właściwie nie używałem. Ostatnio używam go intensywnie i zauważyłem, że mniej więcej po 15 minutach pracy jest tak gorący, że ręką co prawda można go jeszcze dotknąć ale jest to już mało przyjemne. Temperatura urządzenia jest wysoka.

Czy to normalne że ten kompresor tak się grzeje? 

Co może być przyczyną? Wolałbym wiedzieć za nim go rozkręcę.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Brak zbiornika wyrównawczego powoduje,że sprężareczka nie ma czasu na odpoczynek.Interwałowy czas pacy.W sprężarkach ze zbiornikami praca polega na włączaniu sie i wyłączaniu sprzętu.Wobec tego jej czas pacy jest rozłożony w czasie.I tak jest,że nagrzewając się sprężarka staje się mniej wydajna.Dłużej I CIĘŻEJ PRACUJE.CYKL PRACY NAWET DLA SPRĘŻARKI OLEJOWEJ LODÓWKOWEJ TO MAX15PRACY CIĄGŁEJ!Moja ma zbiornik 4l i na ustawieniu 1,5atm załącza się w cyklu co parę minut.W zależności naturalnie ile mam ustawione na reduktorze.Może i szybciej ale naturalnie jak przedmu:bip:ę akurat PCta,to w praktyce nie wyłącza się i 5-10minut bo nie nadąży z napełnieniem zbiornika.A tyle zajmuje mi przedmuchanie procka -radiatorów i  zasilacza.Jak daje max 3,5 atm do przedmuchu.Tak to normalne,że się grzeją.

Edytowane przez push-up78
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HKK @push-up78 Dziękuję Wam za wyjaśnienie. Jak nabywałem sprężarkę razem z aerografem to nie wchodziłem w szczegóły techniczne. Poprosiłem o dobranie zestawu. Przy założeniu że maluje się na bieżąco to być może zdało by to egzamin. U mnie chyba się nie sprawdza bo ja jak się biorę za malowanie to leci kilka modeli na raz a przerwy są tylko na czyszczenie i przeładowanie magazynków (farby).  Chyba będę musiał go zmienić. Oddam córci do malowania tortów.

A skoro byliście tak uczynni to może jeszcze podpowiecie jak kompresor ze zbiornikiem wyrównawczym warto kupić,

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myszaty Dziękuję za podpowiedź ale chyba zdecyduję się na zakup nowego. Jak znam życie to się okaże że koszty tych dodatkowych materiałów  i  elementów  + stracony czas  dadzą mi oszczędność rzędu kilkudziesięciu złotych i okaże się że gra nie była warta świeczki a tylko dla satysfakcji to już mi się nie chce.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kompresor dwutłokowy ze zbiornikiem. Wyguglujesz ich sporo, ale to w gruncie rzeczy ten sam model i konstrukcja. Np:

https://agtom.eu/kompresory/309679-kompresor-tc-30t-2-tlokowy-zbiornik-30l-5903246820775.html
Powinien Ci wystarczyć na lata, ale to jednak tani chińczyk więc szczytu jakości bym sie nie spodziewał. Jak chcesz coś o lepszym standardzie (znaczy trwalsze) to weź Sparmax-a. Najlepiej dwutłokowego, ale jednotłokowy tez będzie ok. Znajdziesz je np. w sklepie fine-art.com.pl. Są niestety dośc drogie.

A jak w ogóle chcesz się pozbyć problemu z przegrzewaniem i hałasem, to olejowy. Też sa dostępne w fine-art, ale jeszcze drożej:

https://www.fine-art.com.pl/kompresor-htc-20a-wyjscie-17-l-6-bar-zbiornik-1-5-l-halas-38-db-18-kg.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam lodówkowiec od forumowego kolegi @adamek1003. Z butlą 6 - 8 litrów co prawda droższy od bezolejowych chińczyków ale można go włączyć (jak wszystkie lodówkowce) o 1 w nocy i żaden z domowników nawet nie zamruczy przez  sen 🛌, nie mówiąc o sąsiadach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Endrju napisał:

@HKK @push-up78 Dziękuję Wam za wyjaśnienie. Jak nabywałem sprężarkę razem z aerografem to nie wchodziłem w szczegóły techniczne. Poprosiłem o dobranie zestawu. Przy założeniu że maluje się na bieżąco to być może zdało by to egzamin. U mnie chyba się nie sprawdza bo ja jak się biorę za malowanie to leci kilka modeli na raz a przerwy są tylko na czyszczenie i przeładowanie magazynków (farby).  Chyba będę musiał go zmienić. Oddam córci do malowania tortów.

A skoro byliście tak uczynni to może jeszcze podpowiecie jak kompresor ze zbiornikiem wyrównawczym warto kupić,

Pozdrawiam.

Andrzej.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.