Skocz do zawartości

Abrams M1A1HA Trumpeter 1/35


stakov

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dla tego pytałem o konkretny wóz. Model jest naprawdę dobrze wykonany, malowanie wyszło ciekawie. Ale w szczegółach (brak paneli CIP charakterystycznych dla OIF), celownika właśnie, czy zastosowanie wysokich wlotów powietrza (z wylotem) i traku minowego - to chyba razem nie było montowane - parę rzeczy nie gra. I dodał bym więcej tobołków na wieżę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak tank  zrobiony w porządku , z tego co pamiętam żółte ludziki odwzorowały pojazd z jakiegoś poligonu desantowego USMC dlatego nie ma CIP-paneli i tego dodatkowego celownika montowanego tylko na pojazdach USMC podczas OIF . Wersja M1A1 HA czyli Heavy Armor odnosi się do wymiany czołowego pancerza wieży na te cudowne komórki  ze zubożonym uranem, jakimiś spiekami ceramicznymi i innymi wodotryskami:mrgreen: . Co do samego modelu oprócz tego co napisali przedmówcy, dodatkowym babolem są skrzynki amunicyjne do karabinów maszynowych w kolorze piaskowym, powinny być w zielonym tak ja te kominy do brodzenia i to zarówno te na karabinach jak i na zapasie umieszczone na zasobnikach na wyposażenie. Numer inwentarzowy USMC 572374 masz przyklejony krzywo . Załoga tego tanku składa się z 4-ch  osób a na koszu wiszą dwa plecaki i jeden śpiwór i jedna karimata  a pozostali to co?  A jakieś kanistry na paliwo , wodę przecież to pustynny poligon tego sprzętu powinno być opór. Dodatkowo zobacz sobie na pierwsze  zdjęcie które zamieścił Bulik58 , pług przeciwminowy TWMP jeżeli jest podniesiony do góry powinien być zamknięty a nie taki na wpół otwarty, a łańcuchy otwierające ten lemiesze powinny przechodzić po tej rolce w momencie opuszczenia pługu właśnie wtedy się otwierają. Napiszę tak idziesz w dobrym kierunku ale musisz więcej oglądać zdjęć prawdziwego sprzętu. Pozdr. A.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Jak zwykle dobre oko masz:super:

Wiesz mój nick do czegoś zobowiązuje 😉. A poza tym właśnie od tego konkretnie modelu zaczęła się tak na poważnie moja recydywa, mam do dzisiaj ten model ale już po remoncie czyli blaszki .lufa i żywice,  załoganci, a jeszcze dodatkowo zmieniłem mu przydział :D, już nie jest w Marines ale w  1 Batalionie 69 Pułku  Pancernego 1 Dywizji Pancernej z ODS-u . Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bulik58 napisał:

Fajny model :super:, sadzac po rurach przedstawia on model pojazdu z Iraku . Z minusow to nie zaszpachlowana otwor w czolowej plycie , brak tablic identyfikacyjnych oraz kolor granatow dymnych , zdjecia pokazuja jasna zielen . Trumpek w swoim wydaniu Abramsa M1A1 HA zapomnial dodac celownik charakterystyczny dla tej wersji .

image.thumb.jpeg.bc22402a8d317e1cd342b23cd3fa6af2.jpeg

629390675_(.............................................................................0000000000000000000000000000)(2).jpg.972c9b917c62b31b90b3ca6e6799fbb3.jpg

1032759993_(.............................................................................0000000000000000000000000000)(2).thumb.jpg.c7af8b77aa7edca27f5ad6c164f68434.jpg1595900486_(.............................................................................0000000000000000000000000000)(2).thumb.jpg.70c55e773589ae8b861197e36a2583c3.jpgimage.thumb.jpeg.cd85b3724d82a32905d1b5307ae91a58.jpeg1052758913_(.............................................................................0000000000000000000000000000)(2).jpg.b0be7283be7f2688201b34f046909055.jpg

 

1eaf8761ebaae0b6c7fff368d9379759.jpg

shutterstock_370392779-scaled.jpg

m1a1ha-abrams-usmc-hcp-15.jpg

3824722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na płycie czołowej to nie otwór a farba (zostało już poprawione). Granaty dymne w kolorze czarnym występowały również, tak samo jak i brak celownika w niektórych egzemplarzach patrz foto.  Zabrakło tylko kalki na lufę z napisem (CARTER MAGMET) została niechcący uszkodzona. Zastanawiam się nad wykonaniem napisu odręcznie cienkopisem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Napiszę tak tank  zrobiony w porządku , z tego co pamiętam żółte ludziki odwzorowały pojazd z jakiegoś poligonu desantowego USMC dlatego nie ma CIP-paneli i tego dodatkowego celownika montowanego tylko na pojazdach USMC podczas OIF . Wersja M1A1 HA czyli Heavy Armor odnosi się do wymiany czołowego pancerza wieży na te cudowne komórki  ze zubożonym uranem, jakimiś spiekami ceramicznymi i innymi wodotryskami:mrgreen: . Co do samego modelu oprócz tego co napisali przedmówcy, dodatkowym babolem są skrzynki amunicyjne do karabinów maszynowych w kolorze piaskowym, powinny być w zielonym tak ja te kominy do brodzenia i to zarówno te na karabinach jak i na zapasie umieszczone na zasobnikach na wyposażenie. Numer inwentarzowy USMC 572374 masz przyklejony krzywo . Załoga tego tanku składa się z 4-ch  osób a na koszu wiszą dwa plecaki i jeden śpiwór i jedna karimata  a pozostali to co?  A jakieś kanistry na paliwo , wodę przecież to pustynny poligon tego sprzętu powinno być opór. Dodatkowo zobacz sobie na pierwsze  zdjęcie które zamieścił Bulik58 , pług przeciwminowy TWMP jeżeli jest podniesiony do góry powinien być zamknięty a nie taki na wpół otwarty, a łańcuchy otwierające ten lemiesze powinny przechodzić po tej rolce w momencie opuszczenia pługu właśnie wtedy się otwierają. Napiszę tak idziesz w dobrym kierunku ale musisz więcej oglądać zdjęć prawdziwego sprzętu. Pozdr. A.

Dzięki za sugestie, bo jak to mówią mądrego aż miło posłuchać.  Skrzynki amunicyjne do karabinów maszynowych już ogarnięte (poprawione na zielony kolor).  Co do plecaków, śpiworów itp. to tylko było w zestawie co na foto,  kanistry na paliwo , wodę jakieś inne duperele to jak coś znajdę to dorzucę. Pług przeciwminowy TWMP pozostał w górnym położeniu, lemiesze poprawione (zamknięte), łańcuchy otwierające lemiesze poprawione (przechodzą już po rolkach). Jutro wrzucę fotki z dokonanych poprawek. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stakov napisał:

Dzięki za sugestie, bo jak to mówią mądrego aż miło posłuchać.  Skrzynki amunicyjne do karabinów maszynowych już ogarnięte (poprawione na zielony kolor).  Co do plecaków, śpiworów itp. to tylko było w zestawie co na foto,  kanistry na paliwo , wodę jakieś inne duperele to jak coś znajdę to dorzucę. Pług przeciwminowy TWMP pozostał w górnym położeniu, lemiesze poprawione (zamknięte), łańcuchy otwierające lemiesze poprawione (przechodzą już po rolkach). Jutro wrzucę fotki z dokonanych poprawek. Pozdr.

O to świetnie :D . Dobrze pamiętałem że ten czołg brał udział w jakichś manewrach:mrgreen:. Jakby co to polecam Ci taki zestaw :

https://www.mojehobby.pl/products/Modern-US-Military-Equipment-Set.html

Masz tam plecaków, karimat, kanistrów i innych dupereli do amerykańskich pojazdów co niemiara , dodatkowo masz też małego pieska:mrgreen:, ja wiem że są żywice z tym bagażem ale są koszmarnie drogie , a ten zestaw uwierz mi daje radę  Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulik58 napisał:

Przegladajac zamieszczony w necie opis modelu znalazlem taki opis , to jaki w koncu to jest model czolgu

Paint Schemes :

1. M1A1HC,""Abbbadon"" in NATO 3 color camouflage
2. USMC M1A1HC, ""Crater Magnet"" with TWMP, in desert camouflage
3. M1A1HC with NTC 3-tone"

This is a 5 in 1 model kit,and it includes all of the parts from the previous M1A1/A2 kits (00334 M1A1HA, 00335 M1A1HA w/TWMP, 00336 M"

To jest dokładnie ten model M1A1 HA USMC o nazwie własnej "Crater Magnet":

https://www.mojehobby.pl/products/USMC-M1A1HA-with-TWMP.html

Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bulik58 napisał:

Model tego samego pojazdu wypuszczony przez Trumpetera i Dragona wykazuje roznice , nie az tak wielkie ale potwierdza slowa iz na takich ilustracjach w 100% polegac nie mozna  . Zdjecia prawdziwych pojazdow sa najpewniejszym zrodlem informacji zwlaszcza gdy sa to pojazdy wspolczesne a nie te z sprzed wielu lat.

 

Oczywiście że tak :D. Ale np. z pojazdami LWP jest  zdecydowanie trudniej zwłaszcza sprzętu elektronicznego (łączności , radarowy), bo polskie nr. rejestracyjne są przyporządkowane do konkretnego egzemplarza i jak nie masz zdjęcia to kiszka, ile ja się naszukałem żeby zdobyć zdjęcie zwykłego dźwigu na Uralu 375d:D , a i w czasach "Pustynnej Burzy" był z tym problem np.  budowałem haubicę M110A2 z 142 Brygady Gwardii Narodowej stanu Arkansas i miałem tylko jedno zdjęcie z lewej strony ale podpisane  , dalej już było prosto bo w US Army jest znormalizowany system oznaczeń sprzętu tzw. Bumper Code i na pdst. opisu zdęcia wyszło mi ze jest to 1-sze działo baterii A 2batalionu 142 brygady. Właściciela wątku serdecznie przeprasza za offa. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni usilnie szukam (na razie bez efektów), bo miałem zapisane przypadkiem ściągnięte zdjęcie wozu o nazwie własnej Crater Magnet. Jeśli znajdę, to wrzucę do wątku. Dlatego właśnie dobrze jest znaleźć choć jedno zdjęcie oryginalnego wozu (dlatego z zestawu RFM z DS robię Donatello (choć ostatnio zastój z braku czasu), bo tych z kalek zedtawowych za nic nie mogłem wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu cennych informacji od forumowiczów nt. popełnionych błędów dokonałem zmian takich jak. 1. przy podniesionym pługu lemiesze powinny być zamknięte (zrobiono). 2. łańcuchy od lemieszy powinny przechodzić przez rolki (zrobiono). 3. skrzynki amunicyjne przemalowano na kolor zielony. 4 dorzuciłem parę bambetli do kosza. 

0.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

12.JPG

17.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Widać znaczący wiatr zmian- płynący szeroką radą od zacnych forumowiczów. Tak trzymaj!!!!!

Kolega słucha i się nie obraża... To niespotykane normalnie w tych czasach... Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mandrivecs napisał:

Mam pytanie - czy pomiędzy typowym M1A1, a M1A1 HA występują jakieś istotne zewnętrzne różnice?

Żadnych:D. Pisałem już o tym wcześniej M1A1 HA  czyli Heavy Armor powstaje z M1A1 poprzez wycięcie przednich paneli wieży i wstawienie nowych zawierających zubożony uran, jakieś spieki ceramiczne i inne kosmiczne cuda niewidy :mrgreen:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adams M1A1 napisał:

Żadnych:D. Pisałem już o tym wcześniej M1A1 HA  czyli Heavy Armor powstaje z M1A1 poprzez wycięcie przednich paneli wieży i wstawienie nowych zawierających zubożony uran, jakieś spieki ceramiczne i inne kosmiczne cuda niewidy :mrgreen:. Pozdr. A.

Czytałem Twoja wypowiedź i jeszcze w paru publikacjach. Wszędzie piszą to samo o cudownym pancerzu przodu wieży, ale wzmianki o widocznych różnicach tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stakov napisał:

Po przejrzeniu cennych informacji od forumowiczów nt. popełnionych błędów dokonałem zmian takich jak. 1. przy podniesionym pługu lemiesze powinny być zamknięte (zrobiono). 2. łańcuchy od lemieszy powinny przechodzić przez rolki (zrobiono). 3. skrzynki amunicyjne przemalowano na kolor zielony. 4 dorzuciłem parę bambetli do kosza. 

0.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

12.JPG

17.JPG

Sorry ze tak post pod postem ,widzę że idziesz w dobrą stronę:super:. Zapomniałem jeszcze o jednej brakującej rzeczy mianowicie o antenie z lewej strony wieży. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mandrivecs napisał:

Czytałem Twoja wypowiedź i jeszcze w paru publikacjach. Wszędzie piszą to samo o cudownym pancerzu przodu wieży, ale wzmianki o widocznych różnicach tej wersji.

Myślę że konstrukcja tego elementu jest chyba tajna:mrgreen:. także nikt do końca nie wie co tam w środku jest:D, jak już napisałem nie ma żadnych widocznych różnic, tak samo jak jedyną widoczną różnicą pomiędzy M1 a M1A1 jest działo 120mm , bo czy w modelu można oddać wymianę oprogramowania w komputerze balistycznym, wymianę celowników optycznych czy wymianę wałków skrętnych na twardsze  czy zwiększenie ciśnienia w amortyzatorach z 21MPa do 24MPa  czy zastosowanie obejścia głównego  filtra olejowego na filtr pomocniczy no chyba raczej nie.:szczerbol:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Myślę że konstrukcja tego elementu jest chyba tajna:mrgreen:. także nikt do końca nie wie co tam w środku jest:D, jak już napisałem nie ma żadnych widocznych różnic, tak samo jak jedyną widoczną różnicą pomiędzy M1 a M1A1 jest działo 120mm , bo czy w modelu można oddać wymianę oprogramowania w komputerze balistycznym, wymianę celowników optycznych czy wymianę wałków skrętnych na twardsze  czy zwiększenie ciśnienia w amortyzatorach z 21MPa do 24MPa  czy zastosowanie obejścia głównego  filtra olejowego na filtr pomocniczy no chyba raczej nie.:szczerbol:. Pozdr. A.

Powinien być jeszcze inny kosz z tyłu wieży, celownik, czujnik meteo, typ gąsienic, blowoffy, skrzynki granatów dymnych i parę szczegółów. Ale nie modernizowano wszystkich wozów jednocześnie i w pełnym zakresie, dlatego jest miszmasz (czego przykładem jest np. mój Donatello). Dlatego... Fajnie mieć choć jedną fotkę rzeczywistego wozu, który budujemy żeby połapać widoczne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mandrivecs napisał:

Kolego stakov, tak z ciekawości... Wrzuć zdjęcie gąsek...

Proszę bardzo, dorzucam fotki gąsek mojego Abramsa. Pozdr.

1.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.