Skocz do zawartości

Yamato 1:200 Glow2B


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam po co te kłótnie z powodu kawałka plastiku.

Model nie jest doskonały,miałem okazje przerabiać Nichimo i Tamiye w 350 i żaden nie był bez wad zwłaszcza Nichimo.

Zamiast się cieszyć że ktoś wreszcie wyprodukował sensowny model Yamato to zadyma.

Miałem też okazje przerabiać wszystkie 200 poza Mikasą i jak do tej pory w podstawce Yamato wygrywa.

Pewnie model już można skreślić na etapie poszycia kadłuba.

Tak czy inaczej wszystko zależy od modelarza ja nie uznaje się za eksperta od tego okrętu chciałem pokazać co można zrobić z tego co jest w pudełku,plus pokład i dodatkowe relingi.

Moim zdaniem nazywanie tego modelu prymitywnym to polecam wziąć suwmiarkę

odkopać obrócony wrak i pomierzyć go dobrze .

Edytowane przez zoltan1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zoltan1 napisał:

Tak się zastanawiam po co te kłótnie z powodu kawałka plastiku.

Model nie jest doskonały,miałem okazje przerabiać Nichimo i Tamiye w 350 i żaden nie był bez wad zwłaszcza Nichimo.

Zamiast się cieszyć że ktoś wreszcie wyprodukował sensowny model Yamato to zadyma.

Miałem też okazje przerabiać wszystkie 200 poza Mikasą i jak do tej pory w podstawce Yamato wygrywa.

Pewnie model już można skreślić na etapie poszycia kadłuba.

Tak czy inaczej wszystko zależy od modelarza ja nie uznaje się za eksperta od tego okrętu chciałem pokazać co można zrobić z tego co jest w pudełku,plus pokład i dodatkowe relingi.

Moim zdaniem nazywanie tego modelu prymitywnym to polecam wziąć suwmiarkę

odkopać obrócony wrak i pomierzyć go dobrze .

Prosze tak powinny brzmieć odpowiedzi zwięźle i na temat brawo zoltan1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bsnt3k napisał:

Jak na tą skalę trumpeter zrobił prymitywny zestaw.

 

Posiadam literaturę więc sprawdzam leszcza. Podaj mi przykłady detali które chciałbyś podkreślić.

Wash polaga na podkreśleniu bryły i uwydatnieniu jej, by nie wyglądała płasko. W tym celu podkreśla się wszystkie wypukłości i wklęsłości. Takie detale istnieją w modelat nawet z przed 50 lat. Detal nie równa się dodatek! Weź się chłopie ogarnij i miej przynajmniej tyle kultury i samokrytyki w sobie, by się nie odzywać nie mając pojęcia modelarstwie. 

 

4 godziny temu, zoltan1 napisał:

To jest tak  to co nam modelarzom się podoba to nie koniecznie podoba się kolekcjonerom modeli.

Też bym chciał bardziej go uświnić ale nie mogę.

Nie musisz go brudzić, bo samo malowanie jest dużo lepsze od tego, które robiłeś wcześniej. Przynajmniej coś się dziele. Wiadomo, że klient nasz pan, jednakże łoszyk, nawet delikatny fajnie by podkreślił detale i z pewnościąsam o tym dobrze wiesz . Ale skoro klient nie chce, to nic na siłę 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazję pogadać z prawdziwym inżynierem okrętowym i powiedział mi tak.

Burty owszem trudno dostępne w czasie rejsu ale nadbudówki przy tak licznej załodze a zwłaszcza że okręt był nazywany hotelem Yamato były pucowane.Można policzyć  na palcach ile razy ten okręt wychodził do akcji,co mieli do roboty poza treningami,jedzeniem,sran... itd i żeby nie było nikogo tu nie chce obrażać zwłaszcza Ciebie, kieruje się tym co mi powiedział.

Edytowane przez zoltan1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, chudyhunter napisał:

Wash polaga na podkreśleniu bryły i uwydatnieniu jej, by nie wyglądała płasko. W tym celu podkreśla się wszystkie wypukłości i wklęsłości. Takie detale istnieją w modelat nawet z przed 50 lat. Detal nie równa się dodatek! Weź się chłopie ogarnij i miej przynajmniej tyle kultury i samokrytyki w sobie, by się nie odzywać nie mając pojęcia modelarstwie.

 Ty pamiętasz że to nie jest 1/700?

 

17 minut temu, zoltan1 napisał:

Miałem kiedyś okazję pogadać z prawdziwym inżynierem okrętowym i powiedział mi tak.

Burty owszem trudno dostępne w czasie rejsu ale nadbudówki przy tak licznej załodze a zwłaszcza że okręt był nazywany hotelem Yamato były pucowane.Można policzyć  na palcach ile razy ten okręt wychodził do akcji,co mieli do roboty poza treningami,jedzeniem,sran... itd i żeby nie było nikogo tu nie chce obrażać zwłaszcza Ciebie kieruje się tym co mi powiedział.

Inny mówił że nosili piasek na drugą wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash to nie brudzenie. Wasch to uwydatnienie bryły, nadanie jej głębi, zrobienie tego na modelu, co na obiekcie 1:1 robi światło. Cieniowanie, to inna bajka by to jeszcze bardziej uwydatnić. Brudzenie to sprawa inwidualna i w to nie wnikam. Wiadomo, że zdjęcia to jedno a co oko widzi, to drugie, więc spoko. Model robisz naprawdę fajnie i nie ma co tutaj dyskutować. Dyskusja raczej się tyczy wypowiedzi kogoś, kto z uporem maniaka pisze i nie ma pojęcia o czym pisze, bo nie ma pojęcia o robieniu modeli. Skalą nie ma tutaj nic do rzeczy, co potwierdza tylko brak podstawowego pojęcia o modelarstwie i technikach budowy modeli. Prawda jest taka, że można przeczytać tysiące książek i nadal być głupim jeśli nie ma się podstawowego pojęcia o praktycznym wykorzystaniu posiadanej wiedzy nie mówią o umiejętnościach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chudyhunter napisał:

Dyskusja raczej się tyczy wypowiedzi kogoś, kto z uporem maniaka pisze i nie ma pojęcia o czym pisze, bo nie ma pojęcia o robieniu modeli. Skala nie ma tutaj nic do rzeczy, co potwierdza tylko brak podstawowego pojęcia o modelarstwie i technikach budowy modeli.

He he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnie,mają wgląd w moje prace więc decydują się z reguły na to co widzą .

Tak jak pisałem wiem że razi cześć podwodna ale syf dla kolekcjonerów to nie przechodzi.

Edytowane przez zoltan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale SYF i ŁOSZ to dwie nie mające ze sobą nic wspólnego sprawy. Łoszyk możesz spokojnie zrobić nawet na krystalicznie czystym liniowcu pasażerskim. Jak pisał Mariusz to tylko zrobienie tego, co na obiekcie naturalnej wielkości robi światło.

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady Panowie,jak się dobrze przyjrzycie to taki efekt nie wszędzie ale jest.

Moje umiejętności fotograficzne są marne.

To już ostatnia prosta z tym smokiem,pozostały poprawki.

Zarypałem sprawę z samolotami ,paski na pływakach powinny być bliżej dziobu pływaka ale to jest tak jak się nie jest lotniczym.

20221108_105903.jpg

20221108_105320.jpg

20221108_105252.jpg

20221108_105408.jpg

20221108_105507.jpg

20221108_105535.jpg

20221108_105653.jpg

20221108_105726(0).jpg

20221108_105753.jpg

20221108_110242.jpg

20221108_110409.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie foty są OK, to jest duży obiekt do fotografowania. Nie jestem pewien ale czy samoloty nie powinny być ustawione śmigłem w stronę dziobu okrętu. Tak jak na amerykańskich pancernikach. One startowały z tych katapult Pod wiatr, jak okręt szedł to jego prędkość ułatwiała start. 

 

Ja czekam na swojego Pontosa. Już podobno wysłany. Dla mnie Yamato to będzie projekt na lata. Na pewno dodam dużo dodatków i będę sobie przerabiał. Ty poprawiłeś część Rufową, okazuje się że nad Dziobem też będzie trzeba się zastanowić, czy szlifować do poprawnego kształtu.  Wstawiam zdjęcia z Grupy na Facebooku.

img_1_1667904773889.jpg

img_1_1667531113549.jpg

Edytowane przez SAW
Brak zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tego co wiem ustawienie katapult i samolotów  w spoczynku  jest prawidłowe .

Model z każdej strony wzbudza jak widać spore emocje, ale takie jest modelarstwo.

Jak dostarczą dodatki to prośba wrzuć zdjęcia chętnie rzucę okiem dokładnie co tam jest.

Edytowane przez zoltan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunker studio robi robotę. Nie boją się wrzucać zdjęć swoich produktów nie jak szroto firmy typu 3dwild. Tylko te ceny. Zestawy w skali 1/350 są bardzo drogie ale prawidło jakość/cena tu się raczej sprawdzi.

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.