Skocz do zawartości

BTR 80a Russian armored personnel carrier Zvezda 1/35 => BTR 82am


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie kilkanaście dni walki ze starym wypustem Zvezdy + żywica, a więc konwersja do btr-82 a + "inżynieria wtórna" tego czego brakowało i podręczne "złomowisko". 

Teraz jakieś przewody, może bambetle i do malowania. Docelowo ma powstać wersja BTR-82 am. 

 

szlifowanie1.jpg

odlew1.jpg

spaw1.jpg

11.jpg

22.jpg

33.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Temat na czasie.  Widać kawał dobrej roboty. Stary model Zvezdy otrzymał druga młodość.

Dziękuję  :)

 

Nie miałem btr-82a "tafiła się" żywiczna wieżą ( przy okazji thx, świetny odlew  :)  ) , w "podręcznym" magazynie był btr, a wiec trzeba było uzupełnić "braki"... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze koła mu zmień na btr 82 bo te biją po gałach... Ogólnie wygląda miodnie :) ja też mam Zara za niego siadać tylko trochę przyjemniejszy bo od trumpetera :) jak Ci na żywicy nie zależy (a mam do btr-82 koła) to Ci za darmo mogę dać gumiaki z trumpka:) a za walkę z materią szacun!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SnajperTBG napisał:

Masz je za free. Szczegóły na pw :) jakie camo planujesz? 

Camo ? i to jest problem, w gre wchodzą ewentualnie 3 warianty: Syria z pasem, Ukraina lub piechota morska ćwiczenia na bałtyku z zamontowanymi rurami dopływu powietrza, dlatego na razie nie są zamocowane. Nie wiem moze znajde jeszcze gdzieś jakieś inne dziwactwo albo ciekawe zdjecie. 

 

Godzinę temu, FAHR napisał:

Też mam go na warsztacie, ale na podstawie Trumpetera. Świetne koła żywiczne robi kolega Kawalec222. 

Trumpeter fajny, ale ja tą Zvezdę kupiłem przed laty i leżałą, szkoda było wyrzucić   :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj bryczka to hot news in russian army więc afgan odpada.  Tutaj fajnie by pasował odział od zvezdy zielonych ludzików lub na Ali jest cała załoga bodajże 9łba na pancerzu :) Wczoraj siadłem za swojego i przygotowałem graty. Dzisiaj wrzucę relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, SnajperTBG napisał:

Tylko tutaj bryczka to hot news in russian army więc afgan odpada.  Tutaj fajnie by pasował odział od zvezdy zielonych ludzików lub na Ali jest cała załoga bodajże 9łba na pancerzu :) Wczoraj siadłem za swojego i przygotowałem graty. Dzisiaj wrzucę relacje :)

Oddział od Zvezdy zwarty i gotowy od kilku lat i czeka na wykorzystanie :)  a ostatnio żywiczny dodatkowy figurant "się obkleił" kalkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FAHR napisał:

Sorry, że w twoim wątku ale może posłuży za inspirację. 

ps. fotka dla własnego użytku, sorry za tło

Jakich kolorów używałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FAHR napisał:

Gunze H 511

Tamiya XF-88

Thx za info i przy okazji zdjęcie tylko dla dyskusji, różnice pomiędzy btr-80 a btr-82a am może się komuś przyda...

 

jest też strona, którą zbyt późno znalazłem: https://hobby.rudic.ru/page/statja-o-modeli-btr-80-ot-zvezdy

 

 

roznice_pomiedzy_btr_80.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2022 o 18:02, SnajperTBG napisał:

Masz je za free. Szczegóły na pw :) jakie camo planujesz? 

Dziękuje Koledze SnajperTBG za koła, jakie w prezencie otrzymałem, są rewelacyjne. 

Wczoraj popełniłem amputacje starych Zvezdy i obyło się bez większych szkód na modelu.

Reanimuję jedną oś skrętną, nadlewam żywicą bo padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja transplantacji prawie udana. Straty do uzupełnienia. Koła na glucie już ustawione, problemem była odległość pomiędy włazem a trzecim kołem, oryginalnie było za blisko, ale już to też wykonane. Stan na teraz po podkładzie kolorów..

 

po_wymianie_kol.jpg

Edytowane przez chorąży
.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAHR napisał:

Masz kwity na kształt poręczy za wieżą i ten kamuflaż czy freestyle? 

Poręcz za wieżą z zetawu zvezdy,  szczerze nie znalazłem na razie ostatecznych kwitów, jak ma wygladać, jeżeli "coś" masz a skłonny jesteś opublikować, to z przyjemnoscia skorzystam, "kamuflarz" to raczej na razie podkład na szary sufrace pod ostateczne. Zrobiłem sobie maski, mam nadzieje, ze w poniedziałek pomaluję, jeszcze szukam, jako wzorzec biorę pod uwagę btr-a z załozonymi rurami dopływu powietrza ogłozonego bambetlami, tylko mam jedno jego zdjecie, wiec nadal szukam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.