Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Rozumiem, że dużej większości model się podoba, mi nie- uciapany po całości równo

No bo tak też mi się wydaje, że podczas długotrwałej suszy kurz osiada się dosyć równomiernie, nawet nie kumulując się w zakamarkach bo to dopiero wilgoć go tam kumuluje. Często tak właśnie robimy modele, że tam w zakamarkach syfu nazbierane a dookoła często już satyna czystej farby. Tak też się zdarza choć nie zawsze. Tu Evil miał inne założenia i równomierne brudzenie ma swoje uzasadnienie i przede wszystkim wygląda spójnie. Nawet tam gdzie wydaje się nie być kurzem (np zapas gąsienic) to samo matowe wykończanie sugeruje jego obecność bo przecież czyste powinny mieć trochę błysku i od razu by się to rzucało w oczy. Elefant też nie był na tyle narowistym pojazdem żeby rzucał błotem na prawo i lewo i przyklejał do siebie wielkie kawały błota. Mocniejsze brudzenie ogranicza się do układu jezdnego i ogólnie do wysokości błotników. A druga sprawa też bardzo ważna to że model ma też się dobrze prezentować w ogólnym odbiorze bo niejeden pojazd mógłby być uwalony po czubek dachu przy odpowiedniej pogodzie ale z drugiej strony czy taki model prezentuje się ciekawie? Nie wiem czy wszyscy Twoi przedmówcy się aż tak mocno mylili w ocenie tego modelu czy poprostu podobają Ci się inaczej zrobione modele za co już "dostawałeś" w swoich galeriach? Masz takiego na warsztacie - zaprezentujesz swoją wizję brudzenia. Tylko pamiętaj, że po tym co napisałeś tutaj to wiele osób oczekuje teraz naprawdę wzorcowego wykonania bo już pokazałeś, że "się znasz" co jak powinno leżeć i gdzie się powinno brudzić 😜

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakończenia prac, fajny moment kiedy kończy się długi projekt, trochę jak meta po długim dystansie.

Bardzo mi się podoba, co prawda nie lubię powierzchni z zimmeritem, według mnie zabiera on sporo z urody pojazdu, ale całość spójna i dopracowana.

Jeszcze raz gratuluję ukończenia modelu :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zaruk napisał:

Gratuluję zakończenia prac, fajny moment kiedy kończy się długi projekt, trochę jak meta po długim dystansie.

Bardzo mi się podoba, co prawda nie lubię powierzchni z zimmeritem, według mnie zabiera on sporo z urody pojazdu, ale całość spójna i dopracowana.

Jeszcze raz gratuluję ukończenia modelu :)

Dokładnie, najważniejsze zakończony,  na pewnym etapie odechciało mi się jakoś pracy nad nim tak że tym bardziej ulga :) ,no dokładnie jest  jak mówisz z tym zimmeritem, nie dawałem na niego washa bo wyszlo by pewnie za  ciemno, także finisz był pod to dopasowany 🙂 Dzięki , Pozdrawiam 🙂

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Gratki, za gut modeling. Wszystko alles klar i za zdjęcie tygodnia. Zasłużone jak nic.

 

Śmiało na armoramę lub inne strony. Podstawka, wyjdzie pewnie w praniu :)

Dzięki ,jest motywacja do lepszej roboty 😀, trochę nie pomyślałem wcześniej z podstawką , zasłonił bym hamulec wylotowy i dal na platformę transportowá , one kozacko  na tym  wyglądają  , ale może kiedy Ferdka takiego popełnię jeszcze , to może tam 😉

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.