Skocz do zawartości

Sd.Kfz.184 Elefant Zvezda 1:35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po prawie roku zmagań słonik skończony  :) , może trochę wymęczony, ale spoko będę go wspominał, pierwszy model który mnie jakoś bardziej zaciekawił merytorycznie itp, było jak zwykle sporo walki  i rozkminek :) ,ale najważniejsze to to że sporo mnie nauczył, także dzięki wielkie wszystkim udzielającym za pomoc na warsztacie :) .

 

Link do warsztatu

 

2

 

3

 

6

 

5

 

11.jpg

31.jpg

61.jpg

101.jpg

100.jpg

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany pojazd. Widać sporo trudu włożonego w jego wykonanie. Przydałyby się lepiej wykadrowane zdjęcia  (bez niepotrzebnych elementów zakłócających tło) jak i parę powiększeń detali. Jedyna rzecz co mi się lekko niepodobna i trochę rzuca się w oczy to tylne światło konwojowe. Jakoś coś tam krzywo złożone jest.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, patrykd napisał:

Bardzo ładnie wykonany pojazd. Widać sporo trudu włożonego w jego wykonanie. Przydałyby się lepiej wykadrowane zdjęcia  (bez niepotrzebnych elementów zakłócających tło) jak i parę powiększeń detali. Jedyna rzecz co mi się lekko niepodobna i trochę rzuca się w oczy to tylne światło konwojowe. Jakoś coś tam krzywo złożone jest.

Dzięki :) no tam delikatna szczelina jest fakt na świetle , to czasy że jeszcze klejem szybkim ca klejone, poszło ciut krzywo  i debondera nie miałem , to i tak zostało :) , przeboleję, ciężko takie coś fotografować bo jest wielgachny, zresztą to smartfonem robione  wciąż niestety :)  , może skusze się z czasem na jakiś aparat lepszy, to i detal będzie wyraźniejszy, a roboty było fakt co nie miara, dobrze że skończony :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Evildead napisał:

Dzięki :) no tam delikatna szczelina jest fakt na świetle , to czasy że jeszcze klejem szybkim ca klejone, poszło ciut krzywo  i debondera nie miałem , to i tak zostało :) , przeboleję, ciężko takie coś fotografować bo jest wielgachny, zresztą to smartfonem robione  wciąż niestety :)  , może skusze się z czasem na jakiś aparat lepszy, to i detal będzie wyraźniejszy, a roboty było fakt co nie miara, dobrze że skończony :)

 

Co teraz następnego poleci poza Stugiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, patrykd napisał:

 

Co teraz następnego poleci poza Stugiem?

No właśnie nie wiem, dochodzę do wniosku ze lepiej w moim przypadku skupić się na jednym, lepiej się wczuwam w klimat chyba :) , choć kleić tez się chce , będzie coś z dwójki Brummbar albo Flakpanzer 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Evilu! Z niewielkiego kawałku plastiku czuć masę Słonia. Bardzo podoba mi się weathering - super wyszły te kolory "wyblurowane" olejami i ziemia na gąsienicach na przedostatnim zdjęciu. Miodzio tylko podstawki brak :rozga:Nie mogę się pobawić w czarno białe zdjęcia 🤪

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

Brawo Evilu! Z niewielkiego kawałku plastiku czuć masę Słonia. Bardzo podoba mi się weathering - super wyszły te kolory "wyblurowane" olejami i ziemia na gąsienicach na przedostatnim zdjęciu. Miodzio tylko podstawki brak :rozga:Nie mogę się pobawić w czarno białe zdjęcia 🤪

Dzięki :) , no właśnie udało się to tymi olejami stonować te kolorki, teraz lepiej proste, obawiałem się założenia gąsek zestawowych po tych wszystkich zabiegach z ziemią itp , ale dało rady :), wielki jest, na razie zostanie bez podstawki, może kiedy najdzie co :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo na tak! Nie wiem, czy to kwestia oświetlenia czy złudzenie optyczne, ale koła jezdne jakby nie do końca przylegały do gąsienicy. Poza tym prima sort.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Thalgonis napisał:

Mi się podoba, dobra robota 🖕

Koła: ostatnie zdjęcie, trzecie koło od przodu trochę lewituje, pierwsze zdjęcie - koła są jakoś „dziwnie” nie w jednej linii... Ale może to przekłamania obiektywu... 

Tak to jest możliwe, bo kółka są nie przyklejone a tylko wetknięte, nie chciałem ich przyklejać , żeby gąski weszły itp :) , także mogło się przesunąć, jutro przykleję na stałe wszystko, żeby założyć gąski musiałem zdjąć wszystkie kółka, bo inaczej się nie dało

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu drążyłem temat 102ki i miałem tylko jedno zdjęcie boku, na rampie kolejowej. Przejście między zimmeritem z ryflowaniem pionowym a poziomym zaczynało się przed końcem liny holowniczej, trochę wcześniej niż wykonałeś. Pojawiło się jakieś zdjęcie drugiej strony pojazdu? Widzę że na całości przeciwnego boku wykonałeś go z ryflowaniem poziomym.

Ładny słoń. Gratulacje świetnie wykonanego modelu. 

 

7355c2141f998afc80d86745099fbc57.jpg

 

Edytowane przez panDespota
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, panDespota napisał:

Kilka lat temu drążyłem temat 102ki i miałem tylko jedno zdjęcie boku, na rampie kolejowej. Przejście między zimmeritem z ryflowaniem pionowym a poziomym zaczynało się przed końcem liny holowniczej, trochę wcześniej niż wykonałeś. Pojawiło się jakieś zdjęcie drugiej strony pojazdu? Widzę że na całości przeciwnego boku wykonałeś go z ryflowaniem poziomym.

Ładny słoń. Gratulacje świetnie wykonanego modelu. 

 

7355c2141f998afc80d86745099fbc57.jpg

 

Dzięki 🙂, chyba dwa najlepsze zdjęcia 102 po bokach to te niżej, widać tam jak to leci 🙂,natomiast ten z Twojego zdjęcia to jak pisał Meser na warsztacie to inny pojazd z tej jednostki, tu lepszy kadr ,nie ma numeru i zimmerit na wysokość  przecina otwór strzelniczy, w 102 kończył się delikatnie pod

Elefant-old-750x400-1024x546.jpg

1659925262457.jpg

1179317397_meser262@No.102-1.jpg.f3cb9fabc53080ca30353f3366b6a650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evildead stanowczo za szybko go wykończyłeś. Szkoda, że na warsztacie nie pokazałeś poszczególnych etapów brudzenia, bo może bardziej spójnie by wyszło.

Chodzi o to, że nadbudówka (pionowe ścianki)bez zimeritu jest bardziej zmęczona niż z zimmeritem, widać to wyraźnie na bocznym rzucie, a tam zapewne ściekający brud bardziej chętnie się gromadził.  Podobnie górne płyty, koła w stosunku do przednich płyt pancernych. które zdaje się są sterylnie czyste.  Płyty, czy to poziome, czy pionowe identycznie pobrudzone. Masz tą rynienkę do odprowadzania wody i co z tego, jak pod i nad rynienką powierzchnia wygląda tak samo.  Zastosowałeś schemat brudzenia identyczny na każdą powierzchnię, nieważne pion, czy poziom, pojechałeś na łatwiźnie po całości.

Gąski do poprawy- na całej długości brak śladów współpracy z metalowymi kołami, a tam już syf nie trzymał się.

Kiedyś zdaje się pisałem, że dużo uwagi poświęcasz na budowę szczegółów, których potem na modelu nie eksponujesz, po co? W tym akurat przypadku chodzi o skrzynkę narzędziową, metalową, lutowaną, z kompletem narzędzi... podobny efekt dało by radę uzyskać wykorzystując zestawową.

Zaślepki otworów obserwacyjnych i łańcuchy do nich nieprawidłowo pomalowane, jeden łańcuch nienaturalnie skręcony- takie elementy biją po oczach. Nie widać specjalnie innych szczegółów na zdjęciach, bo mało zbliżeń. Mogłeś stanowczo więcej uwagi poświęcić na wykończenie detali i wyciągnąć więcej z modelu.

Na koniec odkryłem jeden niewybaczalny 🙂 błąd montażowy- śruby w osłonie jarzma masz odwrotnie wklejone, nie pytaj się skąd wiem- główki powinny być pod spodem.

 

Pozdrawiam

Marek

 

PS. I wiesz, że ja te uwagi, tak z sympatii🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan_na_Zulawach napisał:

@Evildead stanowczo za szybko go wykończyłeś. Szkoda, że na warsztacie nie pokazałeś poszczególnych etapów brudzenia, bo może bardziej spójnie by wyszło.

Chodzi o to, że nadbudówka (pionowe ścianki)bez zimeritu jest bardziej zmęczona niż z zimmeritem, widać to wyraźnie na bocznym rzucie, a tam zapewne ściekający brud bardziej chętnie się gromadził.  Podobnie górne płyty, koła w stosunku do przednich płyt pancernych. które zdaje się są sterylnie czyste.  Płyty, czy to poziome, czy pionowe identycznie pobrudzone. Masz tą rynienkę do odprowadzania wody i co z tego, jak pod i nad rynienką powierzchnia wygląda tak samo.  Zastosowałeś schemat brudzenia identyczny na każdą powierzchnię, nieważne pion, czy poziom, pojechałeś na łatwiźnie po całości.

Gąski do poprawy- na całej długości brak śladów współpracy z metalowymi kołami, a tam już syf nie trzymał się.

Kiedyś zdaje się pisałem, że dużo uwagi poświęcasz na budowę szczegółów, których potem na modelu nie eksponujesz, po co? W tym akurat przypadku chodzi o skrzynkę narzędziową, metalową, lutowaną, z kompletem narzędzi... podobny efekt dało by radę uzyskać wykorzystując zestawową.

Zaślepki otworów obserwacyjnych i łańcuchy do nich nieprawidłowo pomalowane, jeden łańcuch nienaturalnie skręcony- takie elementy biją po oczach. Nie widać specjalnie innych szczegółów na zdjęciach, bo mało zbliżeń. Mogłeś stanowczo więcej uwagi poświęcić na wykończenie detali i wyciągnąć więcej z modelu.

Na koniec odkryłem jeden niewybaczalny 🙂 błąd montażowy- śruby w osłonie jarzma masz odwrotnie wklejone, nie pytaj się skąd wiem- główki powinny być pod spodem.

 

Pozdrawiam

Marek

 

PS. I wiesz, że ja te uwagi, tak z sympatii🙂

Powiem tak , chyba chcesz być znowu zgnieciony na forum że z nory przez rok nie wyjdziesz, już parę razy się przed Tobą tłumaczyłem, notabene przed kimś kto ma jeden ciekawy model :) tak to Trójka initial, jeden jedyny a reszta to słabizna także  skończ mi tu Pan pier..... i zrób Pan lepiej, wszak poprzeczkę nisko zawiesiłem , czekam na brudzenie i pokaz weatheringu młotkowania i bla bla , ale raczej niczego ciekawego się tu nie doczekam  :), a śruby przy jarzmie zestawowe  , także sorry możliwe, gaski masz slady wytarcia styku widac , choc na szczególach... <Chodzi o to, że nadbudówka (pionowe ścianki)bez zimeritu jest bardziej zmęczona niż z zimmeritem, widać to wyraźnie na bocznym rzucie, a tam zapewne ściekający brud bardziej chętnie się gromadził > ...panie poczytaj Pan jaka pogoda wtedy panowała wtedy w okolicach  Anzio  , tam był głównie kurz nie brud...

IMG_20220808_174549861.jpg

IMG_20220808_180720863.jpg

IMG_20220808_194044276.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evildead, sorry zapomniałem sprawdzić pogodę jaka wtedy była🙂 Tak na poważnie, nawet jak była susza i wszędobylski kurz, to na Twoim modelu tego nie widać. Gąski na zapasie, przód, tył pojazdu itd, itp. Miło mi, że odnosisz się do mojej radosnej Twórczości, chociaż nie powinieneś, bo dyskusja tyczy tego konkretnego modelu, a i tutaj o czymś zapomniałeś. Jest jeszcze jeden, a może dwa modele...

Rozumiem, że dużej większości model się podoba, mi nie- uciapany po całości równo, z pominięciem miejsc, gdzie powinien być , a nie jest- sorry, nie przemawia to do mnie, jednak jest to tylko moja opinia. Na tej fotce, co dałeś, wyraźnie widać to, o czym pisałem. W poprzednim poście zapomniałem napisać  jeszcze o słabych śladach po trafieniach pancerza.

3 godziny temu, Evildead napisał:

Powiem tak , chyba chcesz być znowu zgnieciony na forum że z nory przez rok nie wyjdziesz

 

A byłem kiedyś zgnieciony?😃 Na Forum nie powinieneś używać takich sformułowań, tylko dlatego, że to Twój model, gdzie uważam, że wykończenie mogłeś zrobić znacznie lepiej. Z drugiej strony, jeżeli uważasz, tak naprawdę, że jest to mistrzostwo świata, to może odpuszczę sobie wszelkie uwagi, bo Ty już ich nie przyjmujesz, a po co się denerwować.

 

Z modelarskim pozdrowieniem

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan_na_Zulawach napisał:

@Evildead, sorry zapomniałem sprawdzić pogodę jaka wtedy była🙂 Tak na poważnie, nawet jak była susza i wszędobylski kurz, to na Twoim modelu tego nie widać. Gąski na zapasie, przód, tył pojazdu itd, itp. Miło mi, że odnosisz się do mojej radosnej Twórczości, chociaż nie powinieneś, bo dyskusja tyczy tego konkretnego modelu, a i tutaj o czymś zapomniałeś. Jest jeszcze jeden, a może dwa modele...

Rozumiem, że dużej większości model się podoba, mi nie- uciapany po całości równo, z pominięciem miejsc, gdzie powinien być , a nie jest- sorry, nie przemawia to do mnie, ednak jest to tylko moja opinia. Na tej fotce, co dałeś, wyraźnie widać to, o czym pisałem. W poprzednim poście zapomniałem napisać  jeszcze o słabych śladach po trafieniach

 

A byłem kiedyś zgnieciony?😃 Na Forum nie powinieneś używać takich sformułowań, tylko dlatego, że to Twój model, gdzie uważam, że wykończenie mogłeś zrobić znacznie lepiej. Z drugiej strony, jeżeli uważasz, tak naprawdę, że jest to mistrzostwo świata, to może odpuszczę sobie wszelkie uwagi, bo Ty już ich nie przyjmujesz, a po co się denerwować.

 

Z modelarskim pozdrowieniem

Marek

Chłopie nie kompromituj się już , rób sobie po swojemu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.