Skocz do zawartości

ORP ORZEŁ 1:144


goosf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie modelarzy. Mam problem z kalkami do modelu w skali 1:144 . Wykonuję model ORŁA III, niestety w zestawie nie ma kalek pozwalających zbudować KILO w polskich barwach.

Pytanie, czy ktoś ma namiary na źródła, gdzie mógłbym nabyć zestaw kalek do ORŁA, lub podać jakąś technikę ich wykonania. Chodzi mi najbardziej o kiosk, ale jeśli jest cały zestaw to też świetnie.

Pozdrawiam serdecznie

z25091483Q,ORP-Orzel-podczas-Swieta-Marynarki-Wojennej-w-Gdyn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goosf napisał:

Mam problem z kalkami do modelu w skali 1:144

Kalek do Orła w tej skali nie ma - są dwie opcje, albo robisz na zamówienie albo bawisz się wycinanie pod lupą pod maskowanie

 

rozumiem że sklejasz ten model :

22.jpg.9992d75034051979cfe54e8f9bb5631d.jpg

więc od razu zimny prysznic - żeby zrobić z tego modelu PORZĄDNEGO  Orła III  czyli wersję 877E to trzeba się mocno narobić...

 

Najważniejsze zmiany :

- lokalizacja i ilość otworów przelewowych (do wykonania na nowo) 

- zły kształt kadłuba na dole w części rufowej

- zły kształt wyniesienia pokładowego (boki powinny być pod skosem a są prostopadle w dół)

- za długi kiosk (i to sporo bo chyba z 0,5cm - w skali 1/350 to tak nie raziło)

 

z rzeczy mniej ważnych :

- przednie stery głębokości mają zły kształt (jeśli chcesz robić wysunięte)

- dziób ma zbyt ostry kształt (obudowa dziobowego sonaru w wersji 877E, 877EKM oraz późniejszej 636 nie jest taka szpiczasta)

- włazy w kadłubie nie w tych miejscach co powinny

- zła geometria steru kierunku pod rufą

- trochę inne peryskopy (jeśli chcesz robić wysunięte)

- wiem że jak kiedyś zgłębiałem temat to też coś było nie tak z długością kadłuba - ale już nie pamiętam czy za długi czy za krótki, całkiem możliwe że za długi o to wydłużenie kiosku i stąd ten błąd

 

to chyba wszystko  :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby teraz podziękować, ale tak naprawdę, to właśnie "wysadziłeś" projekt😳.

No ale mimo wszystko dzięki za info.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam zaraz wysadziłem....    wszystko jest do naprawienia i skorygowania tylko zejdzie sporo czasu.

Poza tym wszystko zależy jak bardzo chcesz zrobić Orła poprawnie - ten model to taki standardowy "Trumpek" a więc geometria wyrobu bardzo na oko. Ale jak nie masz spiny i nie bardzo się przejmujesz odwzorowaniem rzeczywistości to zrób ten model "z pudła" i tez będziesz zadowolony :szczerbol:  

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, M.A.V. napisał:

wszystko jest do naprawienia i skorygowania tylko zejdzie sporo czasu.

 

Wszystko jest do zignorowania, trzeba tylko mieć silną wolę! 

😆

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko nie wszystko można zignorować. Poza tym patrząc na model przewymiarowany wiesz , że taki jest i niesmak pozostaje🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, kuszące, choć mam znikome jeśli żadne doświadczenie z żywicą. Model budowany jest na zamówienie i sam nie wiem już teraz jak mam podejść do tego projektu?😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.