Skocz do zawartości

Lotus 56B (MFH 1/20)


PiterATS

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna niewielka aktualizacja, jedna już z ostatnich przed finałem.

Zrobiłem tablicę informacyjną dla kierowcy. Tablica to kombinacja elementów hipsu i drucików, a tabliczki to wydruk na impregnowanym kartonie satynowym:

 

SdJFlFa.jpg H2bJWm9.jpg

 

Dorobiłem też kawałek kocyka pod reszta narzędzi:

 

HBYqkQj.jpg

 

No i całość:

 

6I7aLSo.jpg

 

Pozdrawiam

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przedostatni element układanki, czyli podnośnik.

W sumie to ciężko się go robiło, za sprawą skąpej ilości zdjęć jakie udało mi się znaleźć, a przewertowałem ok. 1500 fotografii z wyścigów,w których brał udział Lotus 56. To co znalazłem to ledwie 3 zdjęcia na których wyraźnie widać podnośnik i to nie w całości. Przykładowo na jednej i drugiej fotce widać przód narzędzia, a na trzeciej tył i teraz weź to wszystko poskładaj w całość, dobierz odpowiednie proporcje i wyskaluj do odpowiedniej wielkości. Nie było łatwo, dlatego żeby nie sklejać nic w powietrzu i na czuja, przygotowałem sobie rysunki podnośnika w trzech rzutach:

 

WFJUwvk.jpg

 

Potem wystarczyło już tylko połączyć ze sobą elementy zrobione z profili plastikowych, hipsu i kartonu:

 

AvfUD45.jpg VLPAhSo.jpg TtD0xby.jpg

 

Podnośnik czeka na malowanie (całe na czerwono), a ja zabieram się za ostatnie elementy podstawki. Zapewne znowu mi się to przedłuży z uwagi na obowiązki osobiste, ale już jedną nogą jestem na finiszu :)

 

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja przed galerią.

Podnośnik pokolorowany i odrapany. Następnie na warsztat trafiło coś, co pierwotnie wziąłem za uchwyt na gaśnicę. Dopiero po znalezieniu i przejrzeniu lepszej jakości zdjęć z lat 1970-1972 okazało się, że jest to uchwyt wraz z dyszą do zewnętrznego, ręcznego systemu p-poż padoku. Wykonałem więc to na co pozwalał mi zawarty na podstawce wycinek budynku, czyli niecały uchwyt wraz z dyszą:

 

4TEkzy0.jpg

 

I mała zapowiedź galerii, która pojawi najpóźniej jutro :)

 

FSV3ZSB.jpg
 bYyR9ln.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.