Skocz do zawartości

Answer - zapowiedzi i recenzje


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzes napisał:

@kopernik dorzuć jeszcze fotkę kalkomanii.

No i nie widzę elementów charakterystycznych dla Anakondy, czyli np. pływaków. 

Nie ma na ich stronie. Jest tylko informacja : Z wyjątkiem śmigłowca MSW/Grom (0510) w zestawach są po trzy malowania (w pierwszym dwa warianty 0411 oraz cywilna rejestracja tego śmigłowca SP-SYG, natomiast w drugim 0505, 0506 oraz 0513). Piszą jeszcze, że niedługo będzie WARM , a po nim zaraz Głuszec.

s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kopernik napisał:

Nie ma na ich stronie

A ja myślałem, że Ty już masz tego GROMa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzes napisał:

A ja myślałem, że Ty już masz tego GROMa...

Nie, i napisałem, że zdjęcia wyprasek są ze str Answer. Prawdę powiedziawszy, to chyba wstrzymam się z zakupem. Cena troszkę mnie odstrasza. Choć, ten z Gromu kusi 😎

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wymysl napisał:

Znalazłem fotkę "510" od spodu (SP 7/96)

Super! Jednak papierowe archiwa są niezastąpione...

Ja niestety nic nie znalazłem.

Ale, tak jak pisałem, na schemacie jest za bardzo w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

7 maja Answer

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że niebawem (w wakacje) pojawi się w sprzedaży model KAI FA-50 w skali 1/48. I to od razu w dwóch odsłonach - pierwsze pudełko to malowania polskie oraz koreańskie, drugie zaś to samoloty w barwach Indonezji, Filipin oraz Tajlandii. Zestaw bazuje na świetnych wypraskach firmy Academy, do których dodaliśmy jeszcze jedną (też plastikową, rzecz jasna) wykonaną już przez nas, zawierającą detale charakterystyczne dla wersji szkolno-bojowej oraz bojowej. Nie będzie więc potrzeby kombinowania z żywicznymi konwersjami.
Projekt jest na tyle zaawansowany, że możemy go już oficjalnie zapowiedzieć i założyć, że nie będzie jakiegoś poważniejszego 'poślizgu'. Tak więc dzisiaj teaser w postaci pudełek, a szczegóły opublikujemy już wkrótce.
Oczywiście o modelu CASY C.295 pamiętamy. Staramy się dopracować najlepiej jak potrafimy każdą z szesnastu form składających się na ten model. Co zaś tyczy się Biesa - no jest lekkie opóźnienie. Ale model będzie, pewnie jeszcze w tym roku.
 To jest model KAI T-50 z firmy Academy, do którego dodaliśmy opracowaną już przez nas ramkę z częściami umożliwiającymi zbudowanie FA-50 (nowe usterzenie, pylony, hamulce, panele w kabinie, anteny etc.). Do tego rzecz jasna nowe kalkomanie i nowe schematy malowania.

50 1.jpg

50.2.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze info o Biesie i Casie Bies, jak napisaliśmy w poście, zaliczył kolejne opóźnienie. No tak czasem niestety bywa. Ale będzie, pewnie jeszcze w tym roku. Ale wcześniej jednak CASA C295M, której produkcja póki co przebiega bez zakłóceń, i która pewnie pojawi się w sprzedaży zaraz po FA-50. A skoro już wspomnieliśmy o tym ostatnim, to tak, fałszywa kabina na spodzie kadłuba będzie w postaci szablonu i maski. Na kalkę to chyba trochę za duży element w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Na pytanie o zapowiadany model FA-50 Answer odpowiada : ...No jeszcze chwilę to potrwa. Wcześniej będzie CASA 295 i coś jeszcze. Może nawet dwa 'cosie' jeśli uda się wreszcie Biesa do porządku wyprodukować. 

Czyli wszystko tuż, tuż, ale jeszcze chwilę ...  Dodatkowa, polska ramka do FA-50 juz jest.

1 50.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kopernik napisał:

Na pytanie o zapowiadany model FA-50 Answer odpowiada : ...No jeszcze chwilę to potrwa. Wcześniej będzie CASA 295 i coś jeszcze. Może nawet dwa 'cosie' jeśli uda się wreszcie Biesa do porządku wyprodukować. 

Czyli wszystko tuż, tuż, ale jeszcze chwilę ...  Dodatkowa, polska ramka do FA-50 juz jest.

1 50.jpg

Nie do końca - cytowana odpowiedź była do komentarza dotyczącego Wilgi.
Według info z komentarzy FA-50 ma wyjść przypuszczalnie w przyszłym tygodniu, jako pierwsza z nadchodząych nowości, niedługo po nim CASA, a potem kolejny model i być może Bies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przedsprzedaż FA 50

"No i cyk! Właśnie zaczęliśmy przedsprzedaż 'Fafika', czyli FA-50 w skali 1/48. Dla przypomnienia - wypraski modelu Academy oraz dodatkowa naszej produkcji. Do wyboru trzy warianty - polski, indonezyjski/tajski oraz filipiński/iracki. Kalkomanie wydrukowaliśmy rzecz jasna w Techmodzie.

Nakład modelu jest niewielki, można by nawet rzec, że to seria limitowana - w sumie 1000 sztuk. Wysyłkę rozpoczniemy 4 grudnia (być może nawet wcześniej). Poniżej kilka zdjęć zawartości pudełka (nie ma tu jeszcze ciętych laserowo w papierze barwionym w masie pasów do foteli oraz kalkomanii na panele w kabinie pilotów, bo właśnie je robimy).

Cena w przedsprzedaży bardzo atrakcyjna (obowiązuje do 4 grudnia, po tej dacie wróci regularna)."

https://www.answerkits.pl/pl/100-samoloty-148

ans 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fafik z Answera dotarł przed chwilą do mnie.

Na szybko wstawiam to czego nie było do tej pory  czyli kalki, pasy i schemat malowania - kolory wg Hataki, Bilmodel oraz AK.

 

20231206_202357.jpg

20231206_202504.jpg

20231206_202604.jpg

20231206_203450.jpg

20231206_203457.jpg

Edytowane przez zenek_65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wojtu204 napisał:

Jeśli możesz, wrzuć proszę zbliżenia na części przygotowane przez Answer - z tego co pamiętam dostępne zdjęcia pokazują, że są 😉 

 

Mój też dotarł wczoraj więc wrzucam o co prosisz 😉

20231207_140750.jpg

20231207_140814.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W pierwszym momencie pomyślałem, że to rysunek na plażowym piasku...

W dniu 7.12.2023 o 17:02, zenek_65 napisał:

20231207_165844.jpg

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
7 godzin temu, Grzes napisał:

Nieźli jajcarze...

No a Case podobno przed wprowadzeniem do sprzedaży wykupili Hiszpanie......Po czym okazało się, że sp.....li kadłub (za mało okien i jakieś przesunięcia) - tak się nie ściemnia klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomaszzt napisał:

Case podobno przed wprowadzeniem do sprzedaży wykupili Hiszpanie....

To mogli błysnąć i napisać, że Biesa wykupili Indonezyjczycy

image.png.171636e671ea934f8df89104081f7c53.png

Ciekawe kto wykupi Wilgę? :hmmm:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem im ufać, Biesa mam z Ardpolu, muszę się zadowolić 72, ale przynajmniej wykonanie jest fajne i w ogóle JEST. Mam dość firemek, które zapowiadają model 4 lata a na końcu odstawiają taki numer. Mam też dość sklepów, które mienią się mnogością asortymentu a jak przyjdzie co do czego, to okazuje się, że 70% towaru na zamówienie przy czasie oczekiwania 5-6 tygodni. Koniec Off topu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
47 minut temu, tomaszzt napisał:

No a Case podobno przed wprowadzeniem do sprzedaży wykupili Hiszpanie......Po czym okazało się, że sp.....li kadłub (za mało okien i jakieś przesunięcia) - tak się nie ściemnia klientowi.

Też to słyszałem. Nie mogę znaleźć fotek wyprasek - ktoś mi podesłał, ale wcięło mi gdzieś wiadomość  😞

A formy zrobili nasi sąsiedzi na wschodzie i teraz robią nowe

Edytowane przez zenek_65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomaszzt napisał:

Przestałem im ufać, Biesa mam z Ardpolu, muszę się zadowolić 72, ale przynajmniej wykonanie jest fajne i w ogóle JEST. Mam dość firemek, które zapowiadają model 4 lata a na końcu odstawiają taki numer. Mam też dość sklepów, które mienią się mnogością asortymentu a jak przyjdzie co do czego, to okazuje się, że 70% towaru na zamówienie przy czasie oczekiwania 5-6 tygodni. Koniec Off topu.

Już stare powiedzenie mówi (choć cytat może nie być dosłowny): "Nikt tylu modeli nie wypuści, co Answer obieca" 😉 
Ja też się nauczyłem, żeby huczne zapowiedzi Answera - w plastikowym uniwersum oczywiście - brać z dużym dystansem i nie nastawiać się na to, że zostaną one zrealizowane.
Głuszec już który rok się robi? Czwarty, piąty?To podejście producenta do odbiorcy: "zapowiedzieć, kiedy mamy w ofległych, bliżej niesprecyzowanych planach, niech czekają, może uda się zrealizować", najlepiej pokazuje, że modelarstwo to hobby dla cierpliwych - przy czym musisz mieć cierpliwość nie tylko do modelu, ale i do producenta, a także dla zapobiegliwych, w sensie "aby zapobiec potencjalnym brakom modeli na warsztat w oczekiwaniu na ewentualne spełnienie obietnic przez niektórych producentów, trzeba mieć odpowiednio duży zapas innych modeli" 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.