Skocz do zawartości

Answer - zapowiedzi i recenzje


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, jmx62 napisał:

I wcale nie musi to coś mieć polskiego malowania.

Jakiś czas temu doszedłem do podobnego wniosku i zacząłem budować włoską kolekcję. Głowie samoloty z czasów drugiej wojny światowej i współczesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bies jest z Ardpola, 1 72, ale jest i to fajny. Iskrę mogliby machnąć w 1:48, reszta polskich samolotów jest/albo może być przekonwertowana. Ale zgadzam się z tym, że co niektórzy mogą obrzydzić tendencję trzymania się jednej tematyki. Casy latają mi nad głową dość często (z 8ej na Balicach) i mam sentyment, ale naprawdę jestem w stanie poczekać na model innej niż Answer firmy. Jeśli się nie doczekam.....no cóż, właśnie zaczynam lepić Herculesa, od Zvezdy, w 1:48, za 179 zł i to bez łaski i czekania....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jmx62 napisał:

Są modelarze co zbieraja i kleją wszystko co w danym momencie im się akurat podoba. I wcale nie musi to coś mieć polskiego malowania.

I słusznie, bo to powinna być przede wszystkim, przyjemność dla twórcy.

46 minut temu, jmx62 napisał:

O i tyle wyszło mi z tego oczekiwania na "nasze" samoloty.

Ale dziś, żeby robić lotnictwo z szachownicą, wcale nie trzeba na nic czekać.

Jest dostępnych mnóstwo modeli  i to z dowolnego okresu historii naszego lotnictwa.

I - zakładam się -  każdy miałby sklejania na lata. 

Bies czy Casa od Answera to tylko fanaberyjki, uzupełniacze całości, ale nie podstawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, jmx62 napisał:

Przez te różne Answery, Artcośtam itp i ich: będzie nie będzie, to ja się tak zraziłem do tych wszystkich poloników że postanowiłem iż rezygnuję definitywnie z oczekiwania na te wszystkie Biesy, Casy, Wilgi itp.

W modelarstwie każdy powód jest dobry, żeby sklejać modele, zamiast siedzieć z założonymi rękami i oczekiwać. 

Więc możesz być wdzięczny Answerowi, że doprowadził Cie do takiej decyzji. 

 

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

Są modelarze co zbieraja i kleją wszystko co w danym momencie im się akurat podoba.

Ja robię tak całe modelarskie życie i myślę, ze poza Kolegami którzy robią modele na różnego rodzaju zamówienia, większość z nas klei to co im się podoba. To fajne jest w naszym hobby, nie? Ktoś w ogóle klei za karę modele narzucone przez innych lub hmm... może przez jakieś  fatum okrutne? A może jakiś sekretny Klan Modelarzy - Cierpiętników - Biczowników (do tej pory trochę o to podejrzewałem Kolegów którzy podobno "dobrowolnie" kleją Mistercrafty, ale tu chodzi chyba o coś innego...) ? W sumie to arcyciekawe, co napisałeś!

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, socjo1 napisał:

Ja robię tak całe modelarskie życie i myślę, ze poza Kolegami którzy robią modele na różnego rodzaju zamówienia, większość z nas klei to co im się podoba. To fajne jest w naszym hobby, nie? Ktoś w ogóle klei za karę modele narzucone przez innych lub jakieś  fatum okrutne? W sumie to bardzo ciekawe...

Niestety, większość z modelarzy skleja to co podadzą im na tacy producenci, a nie to co im się podoba. Jest oczywiście grupka wolnych sklejaczy, Ci robią modele od podstaw i to dokładnie to co im się podoba. To prawdziwie wolni modelarze. Reszta, w tym i ja, jest zdana na łaskę producentów zestawów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kopernik napisał:

Niestety, większość z modelarzy skleja to co podadzą im na tacy producenci, a nie to co im się podoba. (,,,) . Reszta, w tym i ja, jest zdana na łaskę producentów zestawów. 

 

Psi los modelarza... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomaszzt napisał:

no cóż, właśnie zaczynam lepić Herculesa, od Zvezdy, w 1:48, za 179 zł i to bez łaski i czekania....

 

Zvezda nie wypuściła Herculesa w 1:48, gdyby wypuścili, już bym wymienił swojego z Italeri na nowego :) C-130 od Zvezdy w różnych wersjach jest w 1/72. Co nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z istniejącym modelem, a nie jego zapowiedzią/preorderem/obietnicą rychłego wydania. 
Myślę, że gdyby w kalendarzu pojawiły się obchody świętego Dygdy, Answer byłby załamany 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kopernik napisał:

Niestety, większość z modelarzy skleja to co podadzą im na tacy producenci, a nie to co im się podoba. Jest oczywiście grupka wolnych sklejaczy, Ci robią modele od podstaw i to dokładnie to co im się podoba. To prawdziwie wolni modelarze. Reszta, w tym i ja, jest zdana na łaskę producentów zestawów. 

Potwierdzam prawdziwie przygnębiająca prawda. Czasami chodzę z siostrzenicą do piaskownicy pogrzebać trochę przy modelach zamków i ja to zawsze z foremek coś lepię, a ona woli od podstaw budować i wtedy mnie taka myśl nachodzi: może ktoś wypuści Wilgę w jeden cztery osiem... Młoda przerywa mi te marzenia, mówiąc: Wuja no co ty? Zostaw te foremki, tylko dzieci tego używają! I znowu czuję się młody:haha:

Dedykowane wszystkim, którzy mylą restauracyjne menu z ulotkami kampanii wyborczy :haha:

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem na stoisku Answera, to po Casie i jeszcze przed Biesem planowane jest wydanie RWD-13 w obu skalach 72 i 48. Oby doszło do skutku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pires napisał:

Z tego co się dowiedziałem na stoisku Answera, to po Casie i jeszcze przed Biesem planowane jest wydanie RWD-13 w obu skalach 72 i 48. Oby doszło do skutku.

RWD 13 😮 Pierwsze słyszę ! Tak bez kilkuletnich zapowiedzi 🤐Uwierzę, jak zobaczę 🧐

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kopernik napisał:

RWD 13 😮 Pierwsze słyszę ! Tak bez kilkuletnich zapowiedzi 🤐Uwierzę, jak zobaczę 🧐

Były zapowiedzi tylko po cichu od co najmniej 2 lat. Tylko terminowo to nie za bardzo się spinają …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pires napisał:

Z tego co się dowiedziałem na stoisku Answera, to po Casie i jeszcze przed Biesem planowane jest wydanie RWD-13 w obu skalach 72 i 48. Oby doszło do skutku.

Byłoby naprawdę pięknie. Ale zachowujemy spokój, Koledzy! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Qz9 napisał:

Były zapowiedzi tylko po cichu od co najmniej 2 lat. Tylko terminowo to nie za bardzo się spinają …

Skoro były zapowiedzi, to może pomylili nazwę firmy:hmmm: Może powinno być "I swear":?:

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pires napisał:

Z tego co się dowiedziałem na stoisku Answera, to po Casie i jeszcze przed Biesem planowane jest wydanie RWD-13 w obu skalach 72 i 48. Oby doszło do skutku.

Primo, jeśli to zrobią, to się zdziwię.

Secundo, nawet jeśli to zrobią, to faktura powierzchni zewnętrznych ichniego Sokoła nie wróży dobrze temu modelowi.

309089779_612017557223402_2889959367638702780_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, bo Wy tu jakieś pierdoły opowiadacie o eRWuDziakach, a na stronie jak byk widać dostępne nowe Sokoły (znaczy, jeśli są to mają nowe pudełka i kalki).

Widział to ktoś np. w Bytomiu?

image.png.6dd1913aa84571c5fdc27589dcab4eb0.png

image.png.ee6eff6ea557a34ac184e32154835e5f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

...

Widział to ktoś np. w Bytomiu?

image.png.6dd1913aa84571c5fdc27589dcab4eb0.png

image.png.ee6eff6ea557a34ac184e32154835e5f.png

Może któryś z Kolegów zrobił zdjęcia tych super nowości na stoisku Answera ? Jeśli tak, wklejcie je ! Zobaczymy, co jest w realu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas operują na tej samej wersji kadłuba, więc wypraski pewnie te same.

Choć układ kabin transportowych w poszczególnych śmiglakach był różny.

Może jakieś fotele dodali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.