Jump to content

Pzkpfw IV Ausf. E


Boozy
 Share

Recommended Posts

No to zaczynamy. Skala 1:35, Dragon.

Model posiada dużo dodatków. Jeśli ma ktoś zdjęcia tej wersji to bardzo chętnie przygarne.

 

karton.jpg

 

Zastanawiam się, którą wersje wybrać bo Dragon proponuje 3 (early, late i DAK).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Świetny zestawik! Rób DAK! Powodzenia!

 

Dak jak najbardziej powodzenia

 

Ja bym robił DAK

 

DAK mi się podoba i pasuje.

 

 

tylko dlaczego znowu Dragon i znowu Pz IV...

 

Bo jako początkujący podpatruje modele już sklejone albo sklejane i opieram się na innych.

Link to comment
Share on other sites

4TP już jest tylko kosztuje majątek a 10TP spoko oko, dlatego wpisałem go na pojutrze!

 

DAK - korkowe hełmy, manierki z kokosa, buty po kolana i krótkie porcięta będzie jakaś dioramka ?

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj tygrysy, dziś czwórki, jutro panthery Mr. Green

Za wiele nie pokazałeś, natomiast masz sporo do powiedzenia, to dziwne...

 

Widzę Smoku, że myślimy podobnie tylko w inną nutę uderzamy Smile

Panowie, to juz trąci nuda..rozumiem ze modern warfare jest cool i wczasie...

Ale z dnia nad zień przestaje to być zabawne i śmieszne...

Nie pasuje, omijać tematy,a komentarze pozostawić poza klawiaturą..ew. zakładać oddzielny temat dla wybranych :]

Czy którykolwiek z Helmutowych modelarzy nasmiewa sie z Waszych 1500100900 TP , czy innych latadeł?

Nie widziałem, więc uprzejmie prosze o zakończenie takowych docinek..bądź wydoroslenie.

 

 

Boozy, IV, kolejna, mniód na me łoko, szcakam i czekam,pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ależ Rafale spokojnie. Nikt tu nie zamierza się naśmiewać, a że na forum w ostatnim czasie wykwit Hamsów - to bardzo dobrze, w końcu to coś się należy temu najbardziej zasłużonemu pojazdowi Panzerwaffe.

 

Boozy czekam na relację z budowy (Twoją Rafale też bacznie obserwuję).

Link to comment
Share on other sites

Ależ Rafale spokojnie.

Nadwyraz dyplomatycznie:D

Znudziło mi sie juz czytać..jak to Helmutowa pancerka be..ot co:D

Skoro kazdy moze wyrazić swoja dezaprobate..to "poczemu" ja mam milczeć?

W końcu to IV "wygrywały"

Twoją Rafale też bacznie obserwuję

Miło mi, opornie idzie.mam nadzieje że "modelarz wykonywacz" wyprzedzi mnie budowawczo:D

Z racji dalekobytu od np. aRENTografu(juz mi go brakuje..ten odgłos spręzarki,ten krzyk zony:CISZEJ!), czy większości moich pudełek(SAMA NIEMIECKA PANCERKA-sporo,ze wskazaniem na DUŻO),kończąc na..no jak to na wczasach;)

 

Kończąc elaborat,dalej oczekuję.Ten model leży w moich zapasach czas jakiś, takze postaram się go wykonać, niemniej fajnie jest poogladać "na zywo" co lezy w domciu;)

Link to comment
Share on other sites

(SAMA NIEMIECKA PANCERKA-sporo,ze wskazaniem na DUŻO)

I więcej wkrótce miejmy nadzieję nadleci z HongKongu

 

Offtop offtopem, proszę już nie dyskutować w wątkach warsztatowych o tym że kolejny Panzer czy Tygrys, bo to zakrawa na nietolerancję, a jesteśmy przecież w Unii Europejskiej.

 

Jeżeli kogoś wybitnie to boli, zapraszam do placu zabaw.

 

Wracając do modelu

Warto, o przy znajomości angielskiego, zapoznać się tą dość szczegółową budową na armoramie:

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=752&page=1

Link to comment
Share on other sites

Ależ się czepiacie chłopaki każdy ma prawo sklejać co i jak chce. Osobiście Pz IV też mam i wygląda fajnie ale wolę co innego. Po co te docinki o piaskownicach ? Każdy napala się na to co lubi, w końcu jak napisał reggy, Unia nie ? ;)

 

Jestem ciekaw tego modeliku bo pewnie będzie mocno poobijany, jak przystało na DAK, a to ostatnio jedno z moich czołowych modelarskich zmartwień.

Zdjątka, zdjątka i relacje z prac poprosim

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj tygrysy, dziś czwórki, jutro panthery Mr. Green

Za wiele nie pokazałeś, natomiast masz sporo do powiedzenia, to dziwne...

 

Widzę Smoku, że myślimy podobnie tylko w inną nutę uderzamy Smile

Panowie, to juz trąci nuda..rozumiem ze modern warfare jest cool i wczasie...

Ale z dnia nad zień przestaje to być zabawne i śmieszne...

Nie pasuje, omijać tematy,a komentarze pozostawić poza klawiaturą..ew. zakładać oddzielny temat dla wybranych :]

Czy którykolwiek z Helmutowych modelarzy nasmiewa sie z Waszych 1500100900 TP , czy innych latadeł?

Nie widziałem, więc uprzejmie prosze o zakończenie takowych docinek..bądź wydoroslenie.

 

 

Boozy, IV, kolejna, mniód na me łoko, szcakam i czekam,pozdrawiam

 

 

O właśnie!

Link to comment
Share on other sites

Podłubałem troche w zawieszeniu...

Nie wiem na ile wierny z orginałem jest ten model Dragona w wersji DAK, ale poprzeglądałem pare relacji zagranicznych i dużo poprawek nie było.

Wzór do prac:

panzerIVnr4SidRezeghAfryka.jpg

 

A tu już moja praca:

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem na ile wierny z orginałem jest ten model Dragona w wersji DAK

 

Pod tym względem jest beznadziejny :] Przede wszystkim za krótki, sporo detali Dragon poprawiał w późniejszych wydaniach....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mały postęp. Od razu pytania:

1. Czy zaznaczone elementy należy usunąć bo wydaje mi się że tak:

9.jpg

 

2. Jak należy umiejscowić osłone? (nie wiem jak to do końca nazwać):

7.jpg

czy...

6.jpg

 

3. Które wybrać?

5.jpg

czy...

4.jpg

Mi osobiście wydaje się, że należy wybrać te z D czyli z dziurami.

 

A tu już kleją sie dodatkowe płyty...

8.jpg

 

PS. Jakoś ostatnio nie moge poradzić sobie z aparatem (na dodatek nie moim)... robi coraz gorsze zdjęcia przez co nie moge pokazać wszystkiego tak jakbym chciał.

Link to comment
Share on other sites

Zależy od tego czy będziesz robił klamry z blaszek...

Będe robił z blaszek ale i tak chyba wybiore z dziurami z uwagi na to, że przynajmniej bede wiedział gdzie jakie narzędzie ma być.

 

Czy ktoś zna odpowiedź na pytanie numer 2?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.