Skocz do zawartości

Abrams M1A1 "Old Ironsides" During Kosovo 1999


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie na jeden dzień przerwy od sklejania😀, tym razem na warsztat idzie "model za stówę" Tamiya 35156 U.S.M1A1 Abrams.

1/35 US M1A1 Abrams 120mm Gun Main Battle Tank Tamiya 35156

Dla chcących zajrzeć do środka - in box:

https://www.1999.co.jp/eng/image/10000226

Żeby trochę przedłużyć frajdę ze sklejania modelu, postanowiłem model odrobinę zmodyfikować i wykonać go w wersji M1A1 Heavy Armor.

 USMC M1A1 Abrams (Armor Reinforced) (Plastic model) Other picture1

Z pierwszych ustaleń na roboczo do wymiany i do dodania idą:

- gąsienice

Looking for M1 Abrams spare track shoe - Tracked vehicles - HMVF - Historic  Military Vehicles Forum

-  przednie panele

Armorama :: The Skinny on Combat Identification Panels by Andreas Elesky

- boczne panele CIP

Combat Identification Panel - Perangkat yang Punya Fungsi Penting Bagi MBT  Abrams | KASKUS

Z agrotunningu jako wisienka na torcie maleńka blaszeczka Tamiya 35273 MIA/A2 Photo Etched Parts Set

image.jpeg.76235d7605dab187614f0c65bc39c280.jpeg

i oczywiście kalkomania z modelu Trumpetera (stara i grubaśna) malowanie z  operacji  JOINT ENDEAVOUR pojazdu z 1  Cav. Div. .

Planuję zbudować pojazd nie bardzo utytłany i wyeksploatowany. Raczej lekki kurzyk i mały brud. 

6322343201_69ee5e1904.jpg

Działamy!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mandrivecs napisał:

Podglądam - Abrams zawsze na czasie!

Antyslip będziesz odtwarzał?

To chyba największy faul poza dużymi uproszczeniami detali z zestawu Tamiya.

Standard w tym zakresie -zostało mi po Merkavie-Ammo of Mig ANTI-SLIP PASTE - SAND COLOR.

ANTI-SLIP PASTE - SAND COLOR FOR 1/35

wg schematu:

image.jpeg.f73c2a97bf7a4d2b3e668bdf7204722e.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MayonesEXG7 napisał:

Robert, ty jesteś emerytowany tankista ?

 

Skąd, tyle czasy masz Panie, jak sklep :)

Nie tankista, a logistyk, mnie pod pancerzem duszno.....

Czterej pancerni i pies". Ile w nich prawdy historycznej ...

Parę części przykleję po robocie, trochę maznę wieczorem. Luz i relax😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Wyścig modelowy, nie dla mnie :D 😛

Bez przesady, że to wyścig, wszystko musi porządnie wyschnąć, a rodziny MR i innymi śmierdzielami nie potruję. sklejam kiedy mam ochotę. Czasem oprócz sklejania lufy,  jak mówił Prezes dam w szyję. Dobra whisky nie jest zła........

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulik58 napisał:

Z ciekawosci zapytam , czy te odpowietrzniki na Blow Panelach w wersji HA , juz byly? Bo z tego co zrozumialem z wypowiedzi ludzi ktorzy mieli do czynienia z ta wersja to takowych , bynajmniej w tym okresie czasu nie bylo. RFM w swoim modelu z tego co widzialem tez daje gladkie panele. 

Tego niestety nie wiem, doktoratu na Abramsach nie robiłem - to mój pierwszy model amerykana.  Za to dziś zakupiłem Rogale Świętomarcińskie- oryginalne  z Poznania (certyfikowane).  prawdziwa bomba kaloryczna - nie podlega inflacji...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bulik58 napisał:

Sadzac po trudzie jaki sobie zadales przy ich montazu wydawalo sie iz wiesz co robisz ,  no ale ... dzieki za odpowiedz.

Wzorowałem się na tym, ale czarny gruby John  rzekł

 

m1a1_23_of_71.jpg

m1a1_24_of_71.jpg

m1a1_25_of_71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2022 o 22:51, bulik58 napisał:

Wiem ze to Abrams , ale czy jest to wersja HA ?.  Podobnie z tymi autami ponizej , to Fiat i to Fiat. Niby te same , a jednak inne. Stad wzielo sie moje pytanie.

       

Bulik ma rację - nie jednemu psu na imię Burek, ja jednak wolę POLONEZA, a najbardziej por. Borewicza.

Czas walczyć dalej z Abramsem.....

Otrzymałem w darze nieco zdekompletowany zestaw części, które są niezbędne do wykonania tej wersji czołgu:

image.jpeg.93ce196e3def545337140566ea6b4a7b.jpeg

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie dysponuję zdjęciami ABRAMS-a od góry z działań w składzie kontyngentów: SFOR/IFOR/KFOR, które to potwierdzają:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

File:Kosovo 005.jpg

Po tych zdjęciach stawiałbym tezę, że pojazdy wersji HA po modernizacji - gdy wróciły z IRAKU -grzybki już miały: 

 FRENCH TROOPS ARRIVE IN KOSOVO

تصویر

j010vr2dvif91.jpg?width=900&format=pjpg&auto=webp&s=a1182541ab1081bd9608bc964bb711f49bf286c7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2022 o 12:38, bulik58 napisał:

Wszystko zalezy od tego co kto lubi - jeden np. cukierki a drugi kozy z n.... , ale nie o to chodzi w  tym temacie. Czy udalo ci sie cos dowiedziec w sprawie tych grzybkow, mnie ten temat interesuje z innego powodu . Ja mam model tej wersji ale z Dragona i nie chcialbym wpasc przez te muchomorki. Tym bardziej iz montowano roznego typu (2) pokrywy jak rownierz odpowietrznikow. 

 

image.thumb.png.4b83fb5b4eeb3cbbe74399ea93e3b6ce.png

 

Kolejne zdjęcia M1A1 Heavy  Armor z Bośni i Hercegowiny. Co do pytania Bulika, czy miały grzybki na magazynach amunicyjnych na wieży:

Na ostatnim zdjęciu - co prawda z IRAKU - wyraźnie widać , że w tej wersji już je montowali.

 

 

8sizpw1gu1m41.webp

a-soldier-from-the-502nd-engineer-company-directs-an-m1a1-abrams-tank-from-6a1d5d-1024.jpg

d63ddda824b9c8c443d8f4785547c01ef5fb1481_2_690x427.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, halset napisał:

Robert jak zwykle zabójcze tempo :lajkonik:

To zwykłe sklejactwo w wolnych chwilach. Niewielka ingerencja w to co jest w pudle. Prosty duży model, każdy element można w złapać w paluchy. To nie Miniart🤓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejam bo jest zimno!!!!

Kolory oklepane - standardowe Tamiya:

XF-67 NATO GREEN

XF-68 NATO BROWN

Czarny to pozostawiony podkład Vallejo przełamany mgiełką XF-63 GERMAN GREY zamiast nieśmiertelnego XF-69NATO BLACK.1667842001256.jpg.74e5b49760d2ed26ee6611f1cef8c905.jpg

1667842001268.jpg.83f4943bd14a9714c8095b6d3b3a92de.jpg

1667842001279.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.