Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim kolorem filtrowałeś tą czarną 11?

Jakiś buff? Aero czy pędzelek? :)

Rozumiem, że po nałożeniu szorowałeś pędzlem z góry na dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy filtr, buff był naniesiony aerografem dla związania kolorów. Potem już siuwaksy; A. MIG-1502 (dla stłumienia trochę bo było zbyt jaskrawo dla mnie) i A. MIG-1501 ,którym robiłem te smugi. Tak jak wspomniałeś już pedzlem z góry na dół. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2024 o 00:59, Konrad-Ciba napisał:

Gotowe. 
 

DqozF1w.jpeg

Tutorial na to drewienko poproszę, bo to tak dobrze wygląda, że aż się chce całego panzera zrobić ze sklejki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAHR napisał:

Tutorial na to drewienko poproszę, bo to tak dobrze wygląda, że aż się chce całego panzera zrobić ze sklejki. 


Dziękuję. Niestety jest parę aspektów dotyczących tego malunku. Przede wszystkim już nie pamiętam jak to robiłem - jak robiłem to po prostu… robiłem mając pod ręką kolory i jeden pędzel. Nie planuję nic podczas malowania i nie mam żadnych wizji jak to wygląda, nie patrzę na zdjęcia - maluję zawsze na pałę i z głowy a kolory i farby wybieram na podstawie widzi mi się. Sam nie wiem jak to tak wychodzi…

Nawet nie pamiętam czym to malowałem. Będę jeszcze parę takich malowanek robić - może nagram jakiś film tak mi pamięć w iPhonie wystarczy na to i to będzie raczej amatorska produkcja z moimi koślawymi palcami. Bo jest możliwość 4K w 60 klatkach. Myślę że by to fajnie było pokazane. A samo malowanie trwało trochę.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo było malowania i w sumie jutro albo po jutrze będę malować Pz. II. W ramach odprężenia postanowiłem dokończyć StuGa. Mało zostało. Kilka detali na błotnikach i górze. 
 

RGLdPMZ.jpeg
jV2I4Jm.jpeg

 

A tutaj mała niespodzianka. Trzeba tylko dotrzeć ślady po rusztowaniu. 
 

jZn92cr.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2024 o 17:44, FAHR napisał:

Tutorial na to drewienko poproszę, bo to tak dobrze wygląda, że aż się chce całego panzera zrobić ze sklejki. 

W dniu 11.08.2024 o 19:28, Konrad-Ciba napisał:

po prostu… robiłem mając pod ręką kolory i jeden pędzel. Nie planuję nic podczas malowania i nie mam żadnych wizji jak to wygląda, nie patrzę na zdjęcia - maluję zawsze na pałę i z głowy a kolory i farby wybieram na podstawie widzi mi się. Sam nie wiem jak to tak wychodzi…

 

normalnie w Waćpana prawdziwy Artysta   :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mandrivecs napisał:

Leoparda wyciągnąłeś z pudła?


No. Po skończeniu budowy StuGa stwierdziłem , że odpoczynek przy jakimś ciekawym modelu będzie odpowiedni. Nie robiłem nic współczesnego a sam zestaw nie ma dużo części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mandrivecs napisał:

Leo z Bordera dobrze się składa. Buduj.


Będę! 
 

Tymczasem gotowy na malowanie detali pędzlem. Jeszcze tylko kalkomanie zabezpieczę jak wyschną i tak sobie chyba poczeka chwilę aż odpocznę. 
 

T9abgp8.jpeg
eltPj7s.jpeg

Bb1ONrj.jpeg
P9hdSgu.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała fotka nie-warsztatowa. Otóż chodzi o te numery żółte. Na zdjęciach wyżej mocno biją po oczach. Tutaj pisząc ten post chciałbym tylko pokazać, że czasami zwykły dobry lakier matowy potrafi zbić taki efekt. Po następnych zabiegach powinno być już całkowicie naturalnie. 
Tak wygląda oznaczenie po kilku warstwach mojego ulubionego VMS.
Jeszcze będę chciał detale domalować pędzlem ale kiedy to nie wiem. Miłej niedzieli.  

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A nie wiem nie liczyłem. Zrobiłem jedną taśmę, potem na wymiar pierwszej dorobiłem druga. Tak mi się podoba. 
 

BTW Zastanawiam się czy zimmerit powinien wchodzić też na spawy nadbudówki. 

Edytowane przez Konrad-Ciba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś tam nawalone było, zresztą dziwnie jakby same spawy omijali, coś tam widać, jakbyś robił swój, mógłbyś bardziej poszaleć, poszarpać go  na spawach i tematu by nie było :)

Sturmgeschutz_IV_with_zimmerit.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.