Skocz do zawartości

Bojové průzkumné vozidlo a po naszemu BWR-1S z Wesołej


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jako że kiedyś widziałem tą taczankę to postanowiłem sobie zbudować w miarę wierny model dysponując materiałem zdjęciowym robionym kiepskiej jakości aparatem. Nie mnie jednak dysponując paroma odlewami które mi ułatwią życie postanowiłem zabrać się za robotę.  Bazą jest model bwp-1 z trumpetera.  Miałem troszkę zabawy aby poprzerabiać górną część kadłuba gdyż troszkę się różni od oryginału.  Najgorzej będzie z wieżą i reflektorem podczerwieni i dalmierzem dowódcy.

IMG_20211209_093407.jpg

BMP-1_AP_1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/BPzV.                                                        2. Sam odlałem 😉                                        3.Masz je porobione 😉 kolejne wkrótce . Jeszcze muszę blaszki sobie porobić i będzie pięknie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mandrivecs napisał:

Fajnie, że niestandardowy temat, teraz pytania:

1. Co to za modyfikacja bewupa?

2. Skąd masz odlew wieży?

3. Możesz robić dokładne zdjęcia miejsc wymagających przeróbek modelu?

http://opisybroni.pl/tag/rozpoznanie/?print=print

http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,5,20,781,wojska-ladowe,wozy-opancerzone,bojowy-woz-rozpoznawczy-svatawa-bwr-1sbpzvbpsv

Można przerobić -najlepiej z modelu Trumpetera BMP-1P:

 https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-BMP-1P-IFV.html

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu tyle co nic... Ale coś tam udało się dłubnąć na weekendzie. Chyba ze dwie godziny analizowałem zdjęcia oryginału jak ma być zrobiona notka u kamandira bwra. Efekt poniżej. Jest jeszcze sporo do dorobienia przy niej.

IMG_20230122_232720_7.jpg

IMG_20230122_232749_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku OK ale zdjęcie to albo trzeba wiedzieć albo bardzo powiększyć a i tak na smartfonie niewiele widać a tak w ogóle to było takie zagajenie do pogawędki. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie bwra1 w najnowszy polski wzór kamuflażu typu ku#as(potocznie tak się zwą te plamki przez wojaków). Malowane będzie setem Hataki Orange line - Poland AFV.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Endrju napisał:

Tytuł wątku OK ale zdjęcie to albo trzeba wiedzieć albo bardzo powiększyć a i tak na smartfonie niewiele widać a tak w ogóle to było takie zagajenie do pogawędki. :piwo:

Co wiedzieć, kiedy syrenka i numer rej. jest widoczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec. Czas na zakup surfacera i malowanie 😁 Podczas rozmowy z kolegą dowiedziałem się że taczanki przyszły z mojej ex jw w Hrubieszowie gdzie zastąpiono je brdmami 😉 ot taka ciekawostka. Fotki z ryngrafem z tejże jednostki 😁 P.S słyszałem że gąski w trumpeterze ciężko się kleją...co wy kleić nie potraficie? Tamiya extra cement thin i jest ideolo. No ale jak się chce wymieniać na friule to droga wolna 🤣

IMG_20230125_194735_6.jpg

IMG_20230125_194708_3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik nie czaje komenta?  Co mają gumowe koła do gąsek? Chodzi mi o to że sporo osób płacze że tych gąsek nie da się skleić... Cóż widocznie albo jestem mega zdolny 🤣 albo są co niektórzy leniami. Co do masterclubów to ciężki temat bo to made in cccp(raszka).  A tak btw. kto kleił gąski rzekomo ruchome od Trumpetera do pt-76 ten wie co to męka sklejania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.