Skocz do zawartości

7 TP IBG 35074L 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć że sam model został ukończony. Oczywiście na zdjęciach wyłapałem kilka rzeczy do poprawy, które  większość już poprawiłem. Nie ma to jak makro wszystko wyłapie. Następny etap to czas zająć się winietką i figurkami, ale to w następnej aktualizacji. 

 

bM4TvjD.jpg

 

siQTagP.jpg

 

C2EgBO9.jpg

 

gct1NHe.jpg

 

W97kAp4.jpg

 

EtxSNZ1.jpg

 

vj4xGlZ.jpg

 

q42l0bE.jpg

 

zuQftSW.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem jo, dorób jeszcze tylko kabelki do wszystkich trzech lampek, w sumie łatwizna do zrobienia . Na zawodach dzis były min takie dwa i w zadnym takich detali niet  😛

Andrzej

Edytowane przez Bigtank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem pracę nad podstawką, nic skomplikowanego styrodur plus podkład pod panele. 

jrjN0O5.jpg

Na to glina modelarska.

Eykh7Wh.jpg

Następnie podkład co by masa od VMS lepiej przyczepiała podłoża. 

YlDCquW.jpg

Owa masa oraz piasek i małe kamyczki, które dla pewności zalałem rozcieńczonym wikolem.

HpYrDcS.jpg

 

SJlCiYN.jpg

Z deseczek lipowych stworzyłem kawałek płotu. Skrzynki od działa 3.7cm są od Panzer Art reszta wydruk własny.

ySganl6.jpg

Dorobiłem także kabelki od świateł.

C6yFBgi.jpg

A tu mała tragedia Mi się przydarzyła, czyli na model przez przypadek zrzuciłem antyperspirant. Koło napędowe rozleciało się na kilka elementów. Udało się jako tako posklejać oprócz jednego elementu, który wraz z lampą gdzieś poleciał. 

skway05.jpg

A na sam koniec jedną figurkę ukończyłem.

4Z8te6d.jpg

 

XD2Y2tg.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace nad podstawką ruszyły trochę do przodu. Najpierw zasadziłem trawkę 4mm przy wykorzystaniu elektrosadzarki, następnie wziąłem 12mm źdźbła formując w palcach kępy i w kilku miejscach przymocowałem do podłoża.

wchhgtX.jpg

Cała podstawkę najpierw pomalowałem na czarno a później grunt na XF-52 rozjaśniając XF-78. Trawę na XF-67 rozjaśniając XF-60 w kilku warstwach (po zrobieniu zdjęć psiknąłem jeszcze żółtym XF-3 żeby dodać więcej życia). 

VYp3ryF.jpg

Pomalowałem także kamienie i kamyczki, trochę jest z tym zabawy ale efektu końcowego warto się zabawić.

6bHR9Q4.jpg

Na sam koniec dzisiejszej aktualizacji ukończona druga figurka. Do zobaczenia.

AIh9bYS.jpg

 

 

 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.05.2023 o 18:40, marek cz. napisał:

Nie no, nie mogę, muszę skomentować !

To jest chyba / na pewno najlepszy 7TP jakiego widziałem! Serio.  Wszystko mi się podoba. 

Podziękował, aczkolwiek kolega chyba przesadza.

 

W dniu 12.05.2023 o 23:00, MICHAŁ R napisał:

Dodam jedynie że na hełmach wz.15 dla broni Pancernych skórzany element na czole był również malowany farbą ochronną :) 

We wszystkich oryginalnych hełmach jak i z grup rekonstrukcyjnych jakie widziałem, były niemalowane. Zresztą malowanie skóry to taki raczej kiepski pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.