Skocz do zawartości

7 TP IBG 35074L 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden model już skończony w tym roku to czas zabrać się za następny. Na tapet trafia 7TP w wersji limited, która dodaje metalowo-żywiczną lufę od Mastera (wykorzystam) i figurki Mini Art (na 90% nie wykorzystam). Oczywiście będzie winietka/diorama gdzie armata trafi w krzaki. Zaś sam model dostanie kilka dodatków:

Blaszki od Parta (exterior)

Lina holownicza Eureka XXL

Żywiczne koła napędowe i siatki od Mastera 

Żywiczne figurki Ściborminiatures

 

Nie będę kłamał że do tej pracy zainspirował Mnie Witold Socha, tylko tak trochę inaczej.

KLIKNIJ TUTAJ

BxGdoPM.jpg

 

p4QexSh.jpg

 

RjoLOBY.jpg

 

g4dfv1o.jpg

 

SwpgxuN.jpg

 

DARs1L6.jpg

 

Pierwsze co mi rzuciło się w oczy to wieża, tylko popatrzcie na te śruby trzeba będzie poprawić.

NGxh6oe.jpg

 

 

Edytowane przez Jamat
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przeglądając wypraski pierwsze co rzuciło mi się w oczy to wieża a dokładnie imitacje śrub na niej. Nie tylko część była rozlana ale także zatarte, widocznie ktoś wyjął ramkę z formy zbyt wcześnie. Na szczęście posiadam drukarkę 3D więc wydrukowałem sobie nowe śruby, stare ściąłem i następnie wywierciłem otwory 0,5mm. W otwory wsadziłem żywiczne zamiennik podklejając wszystko cienką tamką co w miarę trzymało, choć na zdjęciach można wyłapać dwa co wypadły. Trochę roboty było ale moim zdaniem warto było. Jak już skończyłem zabawę z śrubami przykleiłem kilka plastikowych i blaszanych elementów a także świetną lufę od Mastera i wieża została ukończona. Oczywiście nie byłbym sobą jak bym czegoś nie spieprzył i dopiero na zdjęciach zobaczyłem odwrotnie przyklejony peryskop ale już poprawiłem.       

 

F2e2IiD.jpg

 

rwhC20W.jpg

 

h3DIy5s.jpg

 

JdImWZB.jpg

 

oLURUds.jpg

 

ZuuYYOH.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, panDespota napisał:

Fajny warsztat się szykuje. Jak oceniasz te figurki? Zastanawiałem się nad nimi. 

Raczej jako średniej jakości.  Dużo nadlewek, przesunięcia form i przedziwne naddatki żywicy na figurce. Mam wrażenie że  forma była już mocno wyeksploatowana i silikon był w paru miejscach naderwany. Cóż czeka mnie trochę pracy na pewno dłonie wymienię na coś innego i pomyślę nad główką bo wygląda jakby była ciosana w mydle. Ale też są zalety wyglądają lepiej niż produkt od MiniArtu jak i niewielki wybór polskich figurek na rynku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę podglądał bo mam go w kolejce 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć model od IBG posiada pełne wnętrze nie wykonam go zgodne z Moją zasadą jak nie widać, to po co się męczyć. Dlatego też sam kadłub jest już prawie ukończony nie licząc błotników i układu jezdnego, ale myślę że do końca tygodnia ukończę maleństwo. Dodatkowo szarpnąłem się nowe gąski stworzone wydrukowane w 3D od QuickTracks. Co ciekawe elementy nie łączy się osobnymi pinami wsadzanymi w otwór przeprowadzony przez całą szerokość ogniwa, ale dzięki pinami wypustkami, które  już są wydrukowane razem z ogniwem. Wszystko łączy się tzw. klik co jest oczywiście znacznie szybsze i wygodniejsze od takich gąsek od Heavy Hobby dla Stuga III, gdzie nieraz musiałem przewiercać otwory.

 

TQhYkZh.jpg

 

UMqhVEM.jpg

 

bkTugpN.jpg

 

1I4XQlC.jpg

 

Lu5uLM3.jpg

 

O1aR1Jk.jpg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako element uzupełniający na małej  winietce razem z 7tp będzie stała armata 3.7cm. Jest to stara Tamka uzupełniona blaszką i metalową lufą, w sumie nic specjalnego.

 

9s9QNCB.jpg

 

qMizNdL.jpg

 

Porównanie wielkości.

qrZqT03.jpg

 

Pacynki oczyściłem ze wszystkich szwów i innych nadlewek. Jednej z figurek wymieniłem dłonie na bardziej ludzkie i w sumie  czas odkurzyć aerograf.

3l3nlJs.jpg

 

Klasycznie wszystkie elementy pokryłem czarnym podkładem 1500 od Gunze.

1M2dEMW.jpg

 

rX8ezBO.jpg

 

fAQ26nB.jpg

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kolorek poleciał C086 Polish AFV Greyish Sand. Powierzchnie modelu rozjaśniałem dodając coraz więcej białego w 3 warstwach. Podobną techniką pomalowałem armatkę tylko tutaj postanowiłem zwiększyć kontrast, bo na niemiecki paku po wszystkich zabiegach prawie nic nie widać.

 

BpCmq8k.jpg

 

i8uX5s4.jpg

 

4xa2J8T.jpg

 

X0vSkIH.jpg

 

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.