Skocz do zawartości

Elefant , King Tiger , Pzkfw IV ausf G - skala 1/72


scros

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kat -nie wiem czy sie czepiasz mnie, czy italeri ktore nie mialo zamiaru wykonywac w tym modelu makiety sillnika - ja w kazdym badz razie nie zamierzalem go wykononywac z racji tego iz bylby trudny do pokazania a model jest fabrycznie bradzo prosto i niezbyt dokladnie odzwierciedlajacy orginal - mozna powiedziec, schematycznie tylko przedstawia Elefanta.

Tak naprawde nie wiem czy wogole kumasz baze o cho z tym elefantem, ale one nie posiadaly jako tako silnikow tylko generatory ktore napedzaly silniki elektryczne. Mysle ze ponizszy schemat rzuci ci cień wiedzy na temat ( z ktorego ja nie jestem mocny, poniewaz nie jestem milosnikiem niemieckiej broni - modele otrzymalem przez czysty przypadek ).

316e0debd28d60e1.jpg

 

xaatzs - dziagwa - mysle ze powyzszy schemat pozwoli wam sie wypowiadac w sposob fachowy w przyszlosci odnosnie silnikow i napedu tego typu pojazdów.( nie są w wentylacji ani miedzy przedzialami.

 

grane - nie wiem na jakim poziomie robie ??? Leopold juz zamówiony ( musze troche na niego poczekac) - bedzie diorama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde nie wiem czy wogole kumasz baze o cho z tym elefantem, ale one nie posiadaly jako tako silnikow tylko generatory ktore napedzaly silniki elektryczne. Mysle ze ponizszy schemat rzuci ci cień wiedzy na temat ( z ktorego ja nie jestem mocny, poniewaz nie jestem milosnikiem niemieckiej broni - modele otrzymalem przez czysty przypadek ).

 

Jak to nie posiadały silników ? To czym były napędzane generatory ?

Na rysunku zresztą widać jak byk dwa silniki Maybach.

Na schemacie jest czołg VK 4501 (P), a nie "elephant".

 

xaatzs - dziagwa - mysle ze powyzszy schemat pozwoli wam sie wypowiadac w sposob fachowy w przyszlosci odnosnie silnikow i napedu tego typu pojazdów.( nie są w wentylacji ani miedzy przedzialami.

 

To raczej Ty się wypowiadasz w sposób niefachowy.

W "elephantach" i "ferdinandach" silniki były pomiedzy przedziałem kierowania a przedziałem bojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldman - schemat był pogladowy bowiem elefanty nie posiadaly silników jako zespołu napedowego - wiec milo ze tak fantastycznie sie znasz szkoda ze nie zamiesciles żadnego schematu lub foto, bylo by pomocne w tych ROZWAŻANIACH.

Italeri ich nie umiescilo - wiec to nie moja wina, ze go tam nie ma i raczej nie mialem zamiaru robic z niego jakiegos cudu - bo zaraz znajda sie tacy ze beda mi zarzucac ze nie jest to model RC ( Radio Control - dla czepliwych , ktorzy mylnie moga odczytac skrót - lub inaczej go zinterpretować )

 

Silnik oczywiscie byl, ale nie jako silnik napedowy, a jako zespół do napedu generatorów jak powyzej pisalem, wiec nie wiem czego tam nie zrozumiales.

 

Cho ciaz mnie to wogole nie interesuje dlaczego italeri nie zamiesciło tych silników do generatorów- zmusiles mnie zebym odnalazl jakies foto gdzie naprawde byly te SILNIKI DO NAPEDU GENERATORÓW : ( foto model BandaI 1/48)

9ee725d0070f9b28.jpg

982a859bbf95ec3f.jpg

 

i dlaczego tam zostaly przemieszczone mozna doczytać na stronie:

http://www.panzer.punkt.pl/strony_www/ferdinand.htm

"Przed przystąpieniem do przebudowy prof. Porsche i konstruktorzy z firmy Alkett z Berlina dokonali przekostrułowania wanny kadłuba tak, aby pojazd dostosować do innej zabudowy silników spalinowych, generatorów i silników elektrycznych w centralnej części pojazdu, a nie z tyłu kadłuba, jak w czołgu VK 4501(P)-"Tiger"(P). Z tego powodu konieczne było m.in. wmontowanie nowych podstaw silników i przegrody ogniowej między przedziałem silnikowym, a przedziałem bojowym. Modyfikacje wanien kadłubów wykonały zakłady Eisenwerk Oberdonau w Linzu."

 

Mam nadzieje ze to zakonczy rozwazania na temat : gdzie , jak i po co i bedize mozna sie zająć modelami bo to chyba takie forum.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scros, ja sie w ogóle nie czepiam, po prostu zdziwił mnie brak silnika w modelu z wnętrzem. A Twoje wykonanie bardzo mi sie podoba

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xaatzs - dziagwa - mysle ze powyzszy schemat pozwoli wam sie wypowiadac w sposob fachowy w przyszlosci odnosnie silnikow i napedu tego typu pojazdów.( nie są w wentylacji ani miedzy przedzialami.

 

Cieszę się, że mój post zmobilizował Cię do zainteresowania się bliżej tym co sklejasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldman - jesli mialbym studiować historię i budowę każdego modelu, ktory mam zamiar zbudowac lub buduje ( a jest tego troche) - chyba bym tylko sobie tutaj tylko pisał o tym jaki to ja mądry i wszechstronny fachowiec.

Mnie do budowy modeli nie trzeba motywować, silniki + generatory zbuduje, tylko dlatego ze znalazlem foto jak to mniej wiecej wygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź sie ale marna ta produkcja esci, niektóre linie wypukłe, np. koła jakieś takie rozmyte, mało detali nawet jak na tą skale... może jak pomalujesz będzie lepiej, ale narazie nie porywa jak twój np. Elefant. Ja robiłem kiedyś Panzer IV Ausf. J Revella i był naprawde dużo ładniej wykonany przez producenta. Mowie oczywiście o tym jak potraktował ten model producent, ale te wyprastki Esci już chyba swoje lata mają. Dotarł już Leopoldzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grane - nie obrażam sie boi nie mam nic wspólnego z ESCI model ja tamte lata moze byc -zobaczymy co z niego wyciagne. Leopolda ni widu ni słychu - jak gdzies dojrzysz w dobrej cenie daj znac na priv. A ponizej king tiger dostal reszte camo wiec teraz zostaje brudzenie, starzenie modelu - i wiem ze nie jest porywajacy poniewaz to także Italeri ( ex ESCI ).

adaa3b113c1268d7.jpg

407aca37241b9c9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Henschle nie wszyskie natomiast porschaki posiadały wszystkie zimmerit (oprócz prototypów)- na tyle co się orientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Modele rzeczywiscie bardzo fajne. Co do dyskusji na temat silnika/silnikow w Elefantach glosu nie zabieram, chociaz z tego co widac na zalaczonym przez Scrosa schemacie to nie chce byc inaczej niz Tiger (P) a to jest troche inna bajka mimo wszystko...

Jesli chodzi o Henschlowskie KT to bez zimmeritu znalezc ich mozna calkiem sporo, chociazby slynny 222 Sowy i s-ka z s.SS.PzAbt.501...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli z mozołem dłubie te miniaturki.

Elefant - stał się ferdynandem - usunąłem karabin z przedniej płyty, zmieniłem właz dowódcy na prostokątny - foty pokaże jak to podmaluje bo teraz to strasznie awaryjnie wyglada - zespół napędowy się tworzy także powoli.

King Tiger - dostał nazwe " Siegfred" założylem mu blotniki i troszeczke gaski porobilem, pozostały do założenia detale, linyitp. oraz załoga. Oczywiście bedzie naniesiony na niego jeszcze pył i kurz bitewny lub błoto - jeszcze nie podjąlem decyzji.

Na koniec lakier matt .

d5cf94b595f534d2.jpg

c2292428b9344787.jpg

c20a1ab82909a6d8.jpg

Panzer IV - naniosłem mu camo i zrobiłem wash..

ff11f708300cab7f.jpg

prace trwaja nadal .. na wszystkich frontach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Jak na pierwsze modele w tej skali to naprawdę Cię podziwiam. Sam robię w tej skali i wiem co można z tych modeli "wycisnąć". Akurat te modele Esci są robione przez innych wytwórców no i są o wiele lepsze. Następnym razem musisz się skusić na inna firmę. Na pewno będziesz zadowolony. Natomiast co do aerografu to zapewne masz dysze 0

,2, ale to na pewno wkradł się mały błąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Internet nie działał i nie mogłem dać szybciej fotek. Udało sie dobrnać do końca - efekt jak widac , jak na pierwszy raz jestem z 1/72 zadowolony. Elefant został przerobiony na FERDYNANDA zgodnie z sugestiami.Teraz czas na modele z firmy dragon i trumpeter. Ponizej fotki - model trafił na allegro celem pozyskania funduszy na kolejne.

b60d4c8a26b78358.jpg

033084ff03873f76.jpg

5059d8eed1158733.jpg

7de8a93b1acf7cf3.jpg

6f933a3a7b4f85f2.jpg

A to pzkfw IV

6476015db2dc317c.jpg

992856ff9d0ab38c.jpg

2cdb2835dd7edbf8.jpg

bdf0cbdba3ea48d3.jpg

82f036f30a763872.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.