Skocz do zawartości

Sturmtiger 1:48 AFV models


p2288

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się nauczyć sklejać modele u waszego boku ponieważ wiem, że jesteście specjalistami. Jestem otwarty na ostrą krytykę oraz naukę. Z góry dziękuje za pomoc. Naprawdę, w wasze ręce oddaje mój modelarski los. Zakupiłem model oraz podstawowy zestaw abera. Może i robię to od 2 lat i umiem sklejać blachy to mój poziom sklejania modeli jest niski. IMG_20230202_182224_428.jpgIMG_20230202_182243_356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No.........jeszcze dużooo do poprawy. W miejsca gdzie szpachla nie dotrze a jak dotrze to z takim efektem, że model będzie gorzej wyglądał niż moja facjata:szczerbol: dałem roztopione "nitki" z ramki po elementach. ⚠️Klamry wyszły strasznie ale myślę, że jeszcze kilka modeli i klamry będą opanowane. ⚠️ Co do zdjęć historycznych, to jest ten sam sturmtiger? Tzn. ten sam co AFV models dał na wzór malowania/sklejenia? Wybaczcie za reanimację zdechłego tematu ale 7klasa i no...🤦 Czas jakby to powiedzieć....jest jak........a z resztą:szczerbol: Po prostu go nie ma.

IMG_20230312_120410_294.jpg

IMG_20230312_120326_358.jpg

IMG_20230312_120134_154.jpg

IMG_20230221_201810_931.jpg

IMG_20230221_195457_708.jpg

IMG_20230221_194924_606.jpg

IMG_20230221_185805_147.jpg

Oberembt_1945.jpg

Sturmtiger_1001_battery_1945.jpg

kc7nzbkfgj601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz debonder do kleju CA? Ja kiedy pierwszy raz doklejałem blaszki do modelu miałem chyba zły dzień, bo co rusz źle przyklejone, odwrotnie, za nisko, urwało się i poleciało w ...... Ślady po złym klejeniu usuwałem papierem ściernym i w końcu ktoś życzliwy z tego forum zapytał: a masz debonder? To kup ..... I świat stał się lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Mam:woot:!

A Jest coś źle przyklejone? Jeśli to tak to niech zaznaczy Pan. Na tym etapie nie chciałbym mieć jeszcze wtop. Czy chodzi tylko o ślady kleju.

10 minut temu, Lipstein napisał:

 

 Ja kiedy pierwszy raz doklejałem blaszki do modelu miałem chyba zły dzień

U mnie to już któryś zestaw blach i żywicy.  Widzę sam, że z modelu na model coraz lepiej. Kiedyś wpadłem w zakładkę dodatki i kupiłem do swoich modeli wszystko co się da. Muszę je trzymać w osobnym pudle bo tyle tego🤦

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu chyba jest nie halo np, choć lepiej ze zrywaniem poczekaj , w instrukcji do modelu jest tak jak u ciebie, z kolei w panzer tracts no 8  na rysunku jest inaczej , poczekaj na jakiegoś speca może wyjaśni :), w sumie mogło to i być obrotowe

IMG_20230312_120410_294.thumb.jpg.e91050859f272aef1fc5b87ceb6bd813.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Evildead napisał:

Znasz jakiś w miarę dobry porównywalny z ps-f ? bo już dno widać :), a tego juz nie ma..

Niestety sam testuję. Ten z Wamodu nie polecam. Usuwa niby OK. Ale osłabia połączenie i robi się guma z kleju.  Tęsknię za czedskim, ale to se ne wrati 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, patrykd napisał:

Niestety sam testuję. Ten z Wamodu nie polecam. Usuwa niby OK. Ale osłabia połączenie i robi się guma z kleju.  Tęsknię za czedskim, ale to se ne wrati 😞

No nic trzeba testować inne, wamodoski mam też, ale fakt nie ma podjazdu, dzięki

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia które wam pokazałem były z lutego, dopiero wczoraj przekonałem się by pokazać ulepa. Teraz te bardziej aktualne. 

IMG_20230326_110154_154.jpg

IMG_20230326_110217_261.jpg

IMG_20230326_110014_386.jpg

IMG_20230326_110006_581.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wyrobie to będzie można go obejrzeć w Koszalinie na żywo:szczerbol: 

 

Piesek na poprawę humoru. 

 

Mała aktualizacja słowna, układ jezdny sklejony. Same koła sklejone ale nie przeklejone do wanny. W następną niedzielę blachy powinny być skończone a ślady po kleju zniwelowane. 

 

 

sub-buzz-21065-1532453766-2.webp

 

 

Screenshot_20230326-173125~2.png

Edytowane przez p2288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydechu zrobię rdzę z 6 odcieni. Zakupiłem ciekawy zestaw od AK Interactive z samych farb. Sprawuje się idealnie! Próbowałem już rdzy z tego zestawu i wyszła techniką gąbki bardzo dobrze. Bym wrzucił zdj ale jakość jest zła. Jak zrobię w tym modelu ten efekt to przejdę się do kolegi fotografa i poproszę o zdjęcie w 4k czy co wy tam macie. Oczywiście dodam jeszcze na koniec czarny pigment. 

 

 

Pozdrawiam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zgodnie z tradycją.....malowanie nieudane. Jedno trzeba im przyznać, mają piękne kolorki. Co do kół to trzeba jeszcze pierścienie pomalować. Dziś jeszcze malowanie narzędzi i efekt rdzy na wydechach. 🙂 🙂 🙂 Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.