Skocz do zawartości

Leopard 2a7 meng


Kudacior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem Mateusz i jestem początkującym modelarzem. Dzisiaj prezentuję model leoparda 2a7. Od razu informuję, że jest to pierwszy model, który pomalowałem aerografem mimo kilku komplikacji które wynikły podczas pracy z aerografem i kompresorem. Coż model nie jest skończony bo co prawda użyłem tylko washa, nie robiłem weatheringu oraz model ma parę skaz takich jak błyszczące się kalki, brak anten, zamalowane światła i wizjery (nie miałem żadnej maski jeszcze). Mimo to z obecnego efektu jestem całkiem zadowolony gdyż jest to dopiero mój pierwszy pomalowany model. Jestem otwarty na krytykę i porady.

2483C0B5-D216-4476-A191-EFAD9527BFDE.jpeg

C1533FAD-9DA5-4833-92B9-F0D57E0120B2.jpeg

494DB31B-84BB-4EEC-B8A0-7A3348101776.jpeg

302FA620-D2D6-4247-872B-B3C32DD34234.jpeg

8C6502AA-6CF8-442F-AB9F-B0258D62665B.jpeg

38AAA392-6780-4E7D-8E38-FE12B38BC367.jpeg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model pomalowany aerografem to kamuflaż wyszedł bardzo dobrze. Następnym razem zaopatrz się w taśmę maskującą, celem uniknięcia zamalowania peryskopów. Co do świateł, z tego co pamiętam to w Mengu klosze były przeźroczyste, jeżeli tak jest nadal, to wklej klosze po ukończeniu malowania.

Generalnie model w odbiorze pozytywny! 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Jak na pierwszy model pomalowany aerografem to wyszlo dobrze . Jakich farb użyleś do malowania? Warto przy składaniu modelu poszukać zdjęc prawdziwego pojazdu , jest bardzo takich stron w sieci albo zapytac na MW zawsze ktos pomoże 

Podkład to szary one shot od ammo mig ale jakoś tak nie przypadł mi do gustu dlatego najbliższy model będę malował mr surfacer 1500 black. Bazowy oraz kamuflaż to tamiya xf 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 10:54, Kapitan_Kurt napisał:

Jak na pierwszy model pomalowany aerografem to kamuflaż wyszedł bardzo dobrze. Następnym razem zaopatrz się w taśmę maskującą, celem uniknięcia zamalowania peryskopów. Co do świateł, z tego co pamiętam to w Mengu klosze były przeźroczyste, jeżeli tak jest nadal, to wklej klosze po ukończeniu malowania.

Generalnie model w odbiorze pozytywny! 💪

A jest coś co mógłbym poprawić w kamuflażu? I jeszcze się zapytam czy maska w płynie od vallejo też zdała by tu robotę czy lepiej taśmę maskującą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania, możesz pokusić się o malowanie kamuflażu kilkoma cieńkimi warstwami mocno rozcieńczonej farby. Jest to żmudny proces, ale wynagradza cierpliwość efektywnością. Na ten temat jest parę ciekawych filmów na YT. Odnośnie maskowania, obie drogi są dobre, osobiście wolę taśmę ze względu na cenę i jej ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste, a ładne... 😉 Jesteś świadomy większości błędów więc wytykać nie trzeba (tym razem 😜). Chyba brakuje w Twoim warsztacie lakierów bezbarwnych - szczególnie błyszczącego. Zaopatrz się w niego to unikniesz srebrzenia kalkomanii, o którym wspomniałeś no i wash też nie wsiąknie w miejsca gdzie byś nie chciał tylko rozleje się wokół detalu. Jak na pierwszy zmalowany aerografem to wyszło bardzo dobrze i to nawet nie biorąc pod uwagę, ze to pierwsze malowanie. Masz papiery na to hobby więc kuj żelazo i miło powitać kolejnego pancerniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TAW napisał:

Czyste, a ładne... 😉 Jesteś świadomy większości błędów więc wytykać nie trzeba (tym razem 😜). Chyba brakuje w Twoim warsztacie lakierów bezbarwnych - szczególnie błyszczącego. Zaopatrz się w niego to unikniesz srebrzenia kalkomanii, o którym wspomniałeś no i wash też nie wsiąknie w miejsca gdzie byś nie chciał tylko rozleje się wokół detalu. Jak na pierwszy zmalowany aerografem to wyszło bardzo dobrze i to nawet nie biorąc pod uwagę, ze to pierwsze malowanie. Masz papiery na to hobby więc kuj żelazo i miło powitać kolejnego pancerniaka :)

Dzięki. A jeszcze się zapytam czy sposób na chipping Nightshifa sprawdził by się w nowoczesnym sprzęcie na przykład w tym leo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kudacior napisał:

Dzięki. A jeszcze się zapytam czy sposób na chipping Nightshifa sprawdził by się w nowoczesnym sprzęcie na przykład w tym leo?

Cóż jest tylko jedna możliwość aby się przekonać. Zrób to. Jeżeli technika marmurku daje radę to może i chipping podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kapitan_Kurt napisał:

Cóż jest tylko jedna możliwość aby się przekonać. Zrób to. Jeżeli technika marmurku daje radę to może i chipping podpasuje.

a na jaki kolor pomalować km'a? coś oprócz gun metal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 11.02.2023 o 21:58, TAW napisał:

Czyste, a ładne... 😉 Jesteś świadomy większości błędów więc wytykać nie trzeba (tym razem 😜). Chyba brakuje w Twoim warsztacie lakierów bezbarwnych - szczególnie błyszczącego. Zaopatrz się w niego to unikniesz srebrzenia kalkomanii, o którym wspomniałeś no i wash też nie wsiąknie w miejsca gdzie byś nie chciał tylko rozleje się wokół detalu. Jak na pierwszy zmalowany aerografem to wyszło bardzo dobrze i to nawet nie biorąc pod uwagę, ze to pierwsze malowanie. Masz papiery na to hobby więc kuj żelazo i miło powitać kolejnego pancerniaka :)

Jeszcze tak się zapytam, jak malować lakierem bezbarwnym? W sensie cały model pomalować błyszczącym lakierem czy tylko miejsce kalkomanii? następnie nałożyć kalkomanie i potem pomalować lakierem bezbarwnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kudacior napisał:

Jeszcze tak się zapytam, jak malować lakierem bezbarwnym? W sensie cały model pomalować błyszczącym lakierem czy tylko miejsce kalkomanii? następnie nałożyć kalkomanie i potem pomalować lakierem bezbarwnym? 

Ja maluję model w całości lakierem błyszczącym po malowaniu kolorami bazowymi, by móc kalki nałożyć i washa. Potem dopiero w całości leci lakier matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 16:45, patrykd napisał:

Ja maluję model w całości lakierem błyszczącym po malowaniu kolorami bazowymi, by móc kalki nałożyć i washa. Potem dopiero w całości leci lakier matowy.

A jak bardzo różni się efekt satynowy od matowego? Zauważyłem, że są zwolennicy tego i tego, jedni mówią, że satynowy lepszy a drudzy, że matowy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satyna to tak pomiędzy połyskiem a matem, dobrze sprawdza się przy kamuflażu trójbarwnym niemieckim ww2 tam gdzie kolory  , trochę ujednolica to wszystko, dając satynę teoretycznie lepiej się rozleje wash i łatwiej wykonasz biedronkę, ale tu też nie ma reguły zależy od wykonawcy,  efektów jakie chce się  wykonać, mat to matowy , wszystko zależy od zastosowania, u Ciebie to matowy  będzie git.

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby teraz mówi się o tym, żeby po kalkach dawać lakier satynowy i nanosić wszelkie brudy i kurze ale nie dawać na końcu wykończenia matowego po całości. Ja się jednak nie mogę przekonać do tej metody bo jakoś ciężko mi się patrzy na żywo na lekko połyskujący model. Poza tym jeśli jednak stosujemy jakieś kurzenie to można uznać, że osadził się on na miejscach gdzie go nawet nie widać zbijając satynowe wykończenie farby stosowanej do malowania czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Evildead napisał:

Satyna to tak pomiędzy połyskiem a matem, dobrze sprawdza się przy kamuflażu trójbarwnym niemieckim ww2 tam gdzie kolory  , trochę ujednolica to wszystko, dając satynę teoretycznie lepiej się rozleje wash i łatwiej wykonasz biedronkę, ale tu też nie ma reguły zależy od wykonawcy,  efektów jakie chce się  wykonać, mat to matowy , wszystko zależy od zastosowania, u Ciebie to matowy  będzie git.

A wiesz może dlaczego mimo nałożenia 2 warstw lakieru bezbarwnego nadal model się trochę błyszczy? Jak patrzyłem na internecie to niektórzy już po położeniu jednej warstwy mieli matowy model. Lakier jakiego używam to vallejo matt varnish 62.062

015F47A2-9895-430D-B66A-1847902A61B5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może daj jeszcze jedną warstwę na niskim ciśnieniu, taka mgiełka , tu też światło pada na zdjęciu to bardziej się błyszczy, takie to te lakiery vallejo , już lepszy według mnie jest ak 3rd matowy, a jest i ultra mat ale nie używałem, chcesz dobry głęboki mat to kup np matowy lakier od hataki, po jednej warstwie już jest mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.