Skocz do zawartości

Niemiecka obsługa moździerza 80 mm (Tamiya 35193)


Mr_X

Rekomendowane odpowiedzi

Mały miły zestawik. Wymieniłem główki i hełmy na dragonowskie z tego co miałem w zapasach. Trzeba przyznać, że niektóre główki Dragona (te z tych nowszych zestawów lub z poprawionych wznowień starszych zestawów) mają jakość zbliżoną do żywicy. Zwłaszcza jeśli chodzi o uszy sądzę, że jest to szczyt możliwości w zakresie figur plastikowych. Również hełmy Dragona są świetne i na szczęście można je dostać praktycznie we wszystkich zestawach (hełmy w pokrowcach też są świetne i niestety można je dostać w bardzo niewielu zestawach, ale to inna bajka...). 

 

Moździerz dołączy wkrótce. Zestaw prosi się o mini-dioramkę, którą w końcu będę musiał zrobić.

WP_20230211_001.jpg

WP_20230211_002.jpg

WP_20230211_004.jpg

 

image.thumb.jpeg.479a2de3fd6d8231dd2fd336a6811562.jpegWP_20230211_015.jpg

WP_20230211_009.jpg

WP_20230211_008.jpg

WP_20230211_010.jpg

WP_20230211_012.jpg

WP_20230211_020.jpg

WP_20230211_018.jpg

WP_20230211_019.jpg

 

 

Edytowane przez Mr_X
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lipa napisał:

Całkiem fajne. Domaluj gałki oczne i będzie gitara

 

W tej skali nie maluję, tylko cień większy daję. Widoczne białko oka w 35-ce powinno mieć jakieś 0.6 mm, a źrenica to ze 0.2 mm. Próba namalowania czegoś takiego raczej skończy się jakimś potworniakiem. Zresztą Tamka też nie maluje oczu - patrz niżej.

35193-2-2295443857.jpeg

Edytowane przez Mr_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Z tego co przegladam to masz wiedzę i tak się zastanawiam czemu wszystkim malujesz chlebaki na jeden kolor. Nie wierzę że przy swojej wiedzy nie wiesz ile było odcieni i kolorów w przypadku tego elementu oporzadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 7urgen napisał:

Z tego co przegladam to masz wiedzę i tak się zastanawiam czemu wszystkim malujesz chlebaki na jeden kolor. Nie wierzę że przy swojej wiedzy nie wiesz ile było odcieni i kolorów w przypadku tego elementu oporzadzenia.

 

Na razie w taki szczegół nie idę. Feldgrauów też było kilkanaście odcieni (jak nie więcej), a ja stosuję 2, tak jak AK proponuje. Może jak jakieś późnowojenne figury będę robił, to zrobię im dla odmiany szare chlebaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz lupki albo lupki nagłownej?Pomaga w detalu i to totalnie.Gałki też ogarniesz ale możliwe,że przy pomocy oka uzbrojonego też może nie być łatwizną.Mi w każdym razie pomaga lupa.Bez niej już nie pomaluje człowiek detalu.Tak małego jak oko.W tej skali.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, push-up78 napisał:

Używasz lupki albo lupki nagłownej?Pomaga w detalu i to totalnie.Gałki też ogarniesz ale możliwe,że przy pomocy oka uzbrojonego też może nie być łatwizną.Mi w każdym razie pomaga lupa.Bez niej już nie pomaluje człowiek detalu.Tak małego jak oko.W tej skali.

 

Dzięki za radę, ale już coś tam z lupą próbowałem. Kupiłem taką na statywie, ale doszedłem do wniosku, że mam z nią gorsze wyczucie ruchów. Może jeszcze popróbuję. Grunt, żeby się łapy nie trzęsły (wstrzymuję oddech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zaruk napisał:

Jak kolega pisał: nagłowna. Nie wyobrażam sobie obecnie pracy bez takiej.

 

No może się rozejrzę za taką lupką i spróbuję.  Główne moje problemy z malowanie małych detali (np. gałek ocznych) to bym powiedział jest: drżenie rąk,  zbyt tępe zakończenie pędzelka (albo wyszczerbione) i wysychająca farba na końcówce pędzelka (także zanim namaluję detal, to już nie ma czym malować).  Teraz sobie z tym radzę stosując dłuższe pędzelki o skupionym włosiu i odpowiednio je nawilżając. Ale jakąś lupkę nagłowną pewnie sobie skombinuję skoro polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr_X napisał:

A takie cóś?

 

 

Bez tytułu.png

Fajne ale miałem pękły mi oprawki po roku i zaczęły odpadać te gumki na nosie.Szkoda bo zgrabne ale słaby materiał.

Polecam Zeno Vizor 7.Coś z tej stajni.Jest parę modeli .Koło 200 .Nawet mniej parę dych.Zależy gdzie kupisz ale fajne są warto.Nie wiem jak po roku będzie .Ale zobaczymy.

IMG_20230518_122422.thumb.jpg.089e77418e91dc0c5410191d067252c4.jpg

 

Przykłada malunków w skali 35 przy pomocy lupki,Jak pomalujesz pod lupą tak wyjdzie na fotach.

 

 

IMG_20230712_180854.jpg

 

IMG_20230630_180639.thumb.jpg.7048961c4a974ab431558fa383ba6d65.jpg

 

Edytowane przez push-up78
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, push-up78 napisał:

Polecam Zeno Vizor 7.Coś z tej stajni.Jest parę modeli .Koło 200 .Nawet mniej parę dych.Zależy gdzie kupisz ale fajne są warto.Nie wiem jak po roku będzie .Ale zobaczymy.

 

No może właśnie tej firmy coś wezmę.

 

Fajni figuranci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie celuj  w taką z opaską dokoła głowy .Wygoda.Cena tu nie ma wpływu na to jak powiększa.I tak mają w tej klasie lupek te same szkiełka powiększające.Tylko różnią się ich kształtem .Ewentualnie tak  jak moja można dać  jedne szkiełko za drugim  by dodać ,,mocy,, .

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, push-up78 napisał:

No dokładnie celuj  w taką z opaską dokoła głowy .Wygoda.Cena tu nie ma wpływu na to jak powiększa.I tak mają w tej klasie lupek te same szkiełka powiększające.Tylko różnią się ich kształtem .Ewentualnie tak  jak moja można dać  jedne szkiełko za drugim  by dodać ,,mocy,, .

Ta h3 także ma tą moc, można dwa szkiełka na raz jak komuś mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupiłem tańszą lupę i retarder do AK. Zobaczymy jak się będzie pracowało. Trochę się boję, że mi się oczy będą męczyć od wielogodzinnego sępienia przez tę lupę. Jak mi praca z lupą podpasuje, to kupię potem lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 17:30, MayonesEXG7 napisał:

2 miechy temu tą kupiłem. 50zl allegro. Spisuje się. Co do pacynek to masz skilla niezłego jak zresztą zawsze to było widać. Poziom jest wysoki jak na 35

 

Dzięki! Na razie tę lupę co wyżej wrzuciłem zdjęcie udało mi się kupić  dosyć tanio. Jak się będzie dobrze pracowało, to z czasem zainwestuję w lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi,jakie obecnie trwałe pendzle są cenowo dobre do kupienia?Italieri i renesansy są gorszej jakości,widzę to do malowania figurek-jakość spadła tak mi sie wydaję . Ammo jeszcze trzymaja się na koncówkach i dobrze ich wymyciu po malowaniu,są ponownie gotowe do użycia. Jakieś propozycję od ammo cuś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Powiedz mi,jakie obecnie trwałe pendzle są cenowo dobre do kupienia?Italieri i renesansy są gorszej jakości,widzę to do malowania figurek-jakość spadła tak mi sie wydaję . Ammo jeszcze trzymaja się na koncówkach i dobrze ich wymyciu po malowaniu,są ponownie gotowe do użycia. Jakieś propozycję od ammo cuś jeszcze?

 

Ha! Ja sam szukam dobrych pędzli. Kupuję jakieś tanie w sklepach papierniczych (Milan, Kozlowski). Zbyt trwałe to one nie są (przynajmniej u mnie).  Jak są za grube albo nie mają dostatecznego skupienia, to sobie je przycinam nożykiem. Teraz będę wypróbowywał Italiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skąpy dwa razy traci". Porzekadło, którego moc i słuszność kilkakrotnie na sobie odczułem.

Też z początku, zamiast posłuchać osoby z doświadczeniem wynikającym ze znajomości sprzętu, kupowałem tani szpej "na próbę".

No i co? Próba wypadła w połowie dobrze, a że chciałem aby było dobrze musiałem i tak kupić to, na czym postanowiłem oszczędzić.

W niczym nie jestem lepszy i nie próbuję się tu wywyższać. Robiłem to samo, co Wy tu robicie. Dlatego napisałem o tym dwukrotnym traceniu.

Pędzle Kolinsky Vallejo? Owszem, lepsze od najtańszych z papiernika ale co się namordowałem z przycinaniem - to moje. A efekt tylko od biedy do zaakceptowania.

Dopiero da Vinci - 45 zyla za sztukę- okazał się strzałem w dziesiątkę. Byłoby taniej, ale wcześniej postanowiłem kupić "na próbę"...

Lupę tańszą też kupiłem, żeby spróbować. Tak, jakby koledzy polecający droższe modele mieli inny kształt głowy, niż ja. I co? I pstro.

Dopiero porządny Levenhuk Zeno Visor H3 pozwolił na komfortową pracę.

"Mądr Polak po szkodzie"... Ponad 400 lat niezmąconej aktualności i słuszności tej konstatacji, wciąż czującej się dobrze. Ku przestrodze 😉

Edytowane przez zaruk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zarukRozumiem,że z większym doświadczeniem i opracowaniu sobie dobrych narzędzi pracy,cena przy dobrym asortymencie odzwierciedla jakość pendzli. Od lat zauważyłem,że italka się pogorszyła-jednorazowy. 45zł to poszalałeś na bogato 1 sztuka. Renesans tak w miarę. Ammo, bo zmianie farby,mówię tu o vallejo model color i przemoczeniu go w wodzie po farbie. Ładnie układa się ponownie do malowania jak nówka. Co do zen visior,to tak cenowo dla mnie drogo.  Nie żałował bym,gdy bym częściej malował-modelował. Z tym,że czasu ostatnio przez rok brakuje, to wystarcza mi taki neo tool. Lepsza opcja niż vorela patrzalki zwykłe za 25zl. Używam do małych detali maksymalnej 3.5x skupiającej soczewki i styka.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że człowiek do pewnych rzeczy (wydatków) musi dojrzeć. Właśnie dlatego napisałem ten wywód - aby to dojrzewanie przyspieszyć.

Bo to się - w ostatecznym rozrachunku - opłaca. Także w kontekście komfortu pracy i jakości końcowego efektu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.