Skocz do zawartości

VW Golf III VR6 firmy Fujimii :) ( pierwszy model :P )


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

Tommi u mnie będzie jedna końcówka ;) nie przewidziałem takich zmian hehe no ale wszystko wychodzi w praniu :P

Ja kocham tuning do każdego samochodu zmiany nie pasują ale tutaj można zaszaleć hehe fotki albo wkleję jutro albo pod koniec tygodnia ( ferie się zaczynają hehe )

Co do pracy... zderzak aktualnie wymaga wygładzenia no i może delikatnych poprawek jeśli będzie coś nie tak Progi - jeszcze nie mam projektu xD ale przez ten tydzień może coś wymodzę

Wnętrze dostało jedna warstwę - czeka na kolejną

 

Postaram się jutro wkleić fotki ale zobaczymy jak wyjdzie

 

Pozdrawiam !

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam! Dzisiaj i wczoraj trochu podłubałem przy modelu :P i jestem zadowolony z tego co do tej pory zdziałałem

Porcja fotek ;)

Przed szlifowaniem :

P1107139.jpg

P1107140.jpg

P1117143.jpg

P1117144.jpg

P1117145.jpg

 

Po szlifowaniu ( gdzie nie gdzie musiałem poprawić bo jakieś dołki i inne dziady wyskoczyły, stąd szpachla w niektórych miejscach nie obrobiona jeszcze )

P1127147.jpg

P1127150.jpg

P1127153.jpg

P1127155.jpg

 

fotel z farbą, jeszcze jedną warstwę muszę położyć i wygładzić bo gdzie nie gdzie delikatne plamki są Confused

P1127166.jpg

P1127168.jpg

 

i mój "patent" na zawiasy xD

P1127169.jpg

P1127170.jpg

 

na razie to tyle

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dołki robią się ponieważ szpachla się zapada - pewnie używasz zwykłej szpachli. Jeśli robisz przeróbki to proponuje zaopatrzyć się w szpachle typu Epoxy lub Polyester putty - obie robi Tamiya. Ewentualnym wyjściem jest szpachla samochodowa - tj. szpachla+utwardzacz. Po zwykłej szpachli, nałożysz podkład, farbę, lakier bezbarwny i z czasem wszystko się ładnie zapadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodowej ( szpachla + utwardzacz ) próbowałem na innym modelu i nie jestem z niej zadowolony... trudno się ja formuje i szlifuje potem, no i grudki się jakieś dziwne robią. Ale nie wiem czy to nie moja wina ( sposób nakładania czy jeszcze coś innego :P )

Ta revela jest ok. Łatwo mi się ją szlifuje, a i już wiem od czego te dołki się robią - to tylko moje przypuszczenia. Może to być efekt niedokładnego położenia szpachli... No ale jak powiedziałem - to tylko moje przypuszczenia ;)

P.S. Dzięki za rady Panowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak najbardziej spoko.Brak zastrzerzeń Fajnie sobie zrobiłeś te zderzaki ,teraz tylko czekać na progi Powodzenia w dalszych przeróbkach

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj szpachli Tamiyi które wymieniłem. Zobaczysz jak po jakimś czasie miejsca gdzie użyłeś zwykłej szpachli będą pozapadane - wtedy stwierdzisz, że jednak mogłeś posłuchać rad kolegów.. Ale cóż, twój model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi u mnie będzie jedna końcówka ;)
pomyśl nad dwoma, po jednej na stronę , będą lepiej wypełniać to wyciecie.

Co do przodu to jest nawet OK , ja zastanowiłbym sie nad poziomą poprzeczką w środkowym wlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad dwoma xD fakt... ładniej by wypełniało tą lukę... ale szkoda mi psuć podwozie bo już pomalowane xD aha... końcówka jest owalna... źle nie wygląda ale teraz przy tych zmianach jakie wprowadziłem mogły by być inne końcówki... a taki tłumik - jeden - kosztuje 50 PLN może przy następnym projekcie będzie inaczej też to będzie golfik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha sory że tak post pod postem...

co do poprzeczki... myślałem o takiej poprzeczce właśnie albo druga wersja - wstawić siateczkę z małymi oczkami trysnąć ją na czarno i na środku na czerwono ( albo na inny kolor ) napis VR6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zderzaczek już wyszlifowany zostały tylko progi... i tu schody... jako taki patent jest tylko delikatny problem z wykonaniem mam :| ale jeszcze coś pokombinuję i może coś wyrzeźbię :P

 

Fota na której będę się wzorował przy budowie progów :

64709561_1-450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i progi jako tako zrobione czekam aż wszystko wyschnie, gdzie nie gdzie szpachle nałożę przeszlifuję i jestem w domu zostanie tylko podkładem trysnąć i mogę brać się za malowanko

Foty wieczorem bo aparat mi się rozładował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prace poszły trochę do przodu. Zrobiłem progi, w przednich reflektorach zniknęły przedziałki, hmm co tam jeszcze... aaa pobawiłem się "suchym pędzlem" z tego ostatniego najbardziej jestem zadowolony. Jak na pierwszy raz uważam że nie wyszło mi to najgorzej. Ale oczekuje fachowej oceny od Was :P

 

Foty :

P1217188.jpg

 

Przymiarka

P1217193.jpg

 

P1217195.jpg

 

P1217199.jpg

 

Podkład w komorze silnika

P1217205.jpg

 

No i to co mi się podoba najbardziej w rzeczywistości lepiej jak na zdjęciu :P

P1217215.jpg

 

P.S. Misza_GD to kwestia gustu ;) Tobie nie podobają się plastiki w takich furach a mi w VW nie podoba się german style :P Każdemu się co innego podoba ;)

 

Komentujcie! Mówcie jak zrobiłem coś źle to się poprawi jakby co ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Nie wiem czy brać się do roboty i zmieniać te progi czy nie... w sumie poszły ok 3mm do dołu... nie były poszerzane starałem się jak najlepiej odwzorować progi z tej fotki którą dałem wcześniej... ale tam to była inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na tych zdjęciach masz strasznie duży kontrast kolorystyczny. Spróbuj te progi pomalować na czarno i wtedy będzie lepiej widać jak będą w jednym kolorze. A jak wtedy będzie nie tak to zmienisz i już a sprawdzić nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie masz nic, przeciwko ale pozwoliłem zrobić sobie mały miks i zaznaczyłem liniami i zgrywa się wysokość a to najważniejsze i zmieniłem całkiem kolor tylnej dokładki do zderzaka i tez wygląda masywnie. Moim zdaniem jest Ok.

998de936f02dac24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.