Skocz do zawartości

VW Golf III VR6 firmy Fujimii :) ( pierwszy model :P )


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Dzieje sie mało, ale jakieś ruchy wojsk są :P xD

Staram sie jak tylko mogę, żeby wyszło miodnie, no ale niestety nie wszystko idzie tak jak bym chciał.

Clear położony, listwy matem zaciągnięte. Niby mat, ale się troszeczkę błyszczy. Może ściernym go trochę co by bardziej matowe było i... mniej czarne? xD

W sumie to już zostały detale, takie jak:

- cienkopisem wykończyć granicę między listwami uszczelkami itp,

- domalować cienki czerwony paseczek na listwach,

- wkleić siatkę w przednią "japę"

- domalować światła i uszczelki

I chyba byłoby tyle

 

Fotki

 

P7239430.jpg

 

P7239431.jpg

 

P7239437.jpg

 

Moje BBS'y po przeróbce

 

P7239442.jpg

 

P7239445.jpg

 

Oryginalne BBS'y

 

P7239448.jpg

 

P7239450.jpg

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota Golfik choć nie skończony to i tak prezentuje się "miodnie"

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam !

Delikatnie odkurzam temat

Nabrałem jakoś ochoty i zdziałałem czerrrwone paski ala GTI na listwach

Mi się bardzo podobają

Postanowiłem też sie przełamać i zacząć malować uszczelki. Jak na razie cienko to widzę, ale jeszcze trochę potrenuje i będzie git xD Na razie linia przy uszczelkach jest poszarpana, a to dlatego że malowałem górną krawędź. Z grubsza wloty powietrza dostały czarnym matem - też czekają na retusz. "Tablice" wpasowane na swoje miejsce czekają na blachy.

Czekam na pastę do polerowania przeźroczystego plastiku, bo szyby mają masakryczną ilość mikro rysek...

 

Foto

 

PA081542.jpg

 

PA081545.jpg

 

PA081549.jpg

 

PA081552.jpg

 

PA081553.jpg

 

PA081555.jpg

 

Na razie tyle

Może za tydzień znowu coś ruszę do przodu

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro, nie przejmuj się. Uszczelki zawsze na początku sprawiają sporo trudności. Szczególnie, gdy wykonywane są na jasnym modelu, na którym kontrastuje każda nierówność.

Tak jak kolega wcześniej radził, proponuję taśmy maskujące. Ich używania też trzeba się nauczyć (odpowiednie ułożenie i dociśnięcie taśmy, farbka odpowiedniej gęstości, by nie wlała się pod taśmę albo znowu nie poszarpała się przy odrywaniu), ale jest zdecydowanie łatwiej, niż zrobić proste pociągnięcie pędzlem.

Te nierówności możesz delikatnie poprawić cieniutkim pędzelkiem,a jak gdzieś za daleko wyjechałeś to podczyścić wacikiem lub wykałaczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra

 

Co do tego co napisał adamuss, to ważnym jest nie tylko gęstość farby, ale też moment odklejenia taśmy. ZAWSZE taśmę odklejamy zaraz po pomalowaniu, kiedy na pewno nie popłynie już nigdzie indziej, ale kiedy jeszcze nie wyschła.

 

Poza tym, uszczelki również bardzo fajnie maluje się markerami spirytusowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Dzięki wielkie Panowie za rady Jednak z taśmą nie szło mi za dobrze, a i z markerami spirytusowymi jakiś niewypał...

Ile dałem rade to ciągnąłem pędzelkiem i w miarę jakoś szło, ale to nie to...

Na obecną chwilę wszystko złożone do kupy Blendy zrobione, lusterka w 95% gotowe, tylne światła prawie gotowe, tłumik założony, felgi już osadzone na swoim miejscu

Zdążyłem pyknąć jedną fote i... bateria kaput Nie jest to też rewelacyjnej jakości fota, ale obiecuję, że poprawie to

 

HPIM0201.jpg

 

Aha i takie pytanko do Was - może spróbuje zapuścić linie podziału przy uszczelkach i zderzakach jakąś szarą farbka, która złamałaby ten kontrast. Może dałoby to efekt którego oczekuję

 

P.S. Wesołych Świąt wszystkim życzę

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.